Poprzedni
Następny

Luty 2021 na HBO GO: nowości warte uwagi

To już oficjalne – lutowe nowości na platformie HBO GO nie pozwolą nam się nudzić w długie mroźne wieczory. Od lockdownowych historii, przez świat wiedzy, romanse, aż po taksówkarzy rozwiązujących kryminalne zagadki – naprawdę jest w czym wybierać. Zobaczcie kilka propozycji, które według nas zdecydowanie warto wrzucić na swoje kino domowe.

Skazani na siebie

Wygląda na to, że tak zwane “kino lockdownowe” na dobre zagościło we współczesnej kulturze. Nic dziwnego, skoro niemal cały świat siedzi w pełnym lub niepełnym zamknięciu od prawie roku, co stało się naszą nową (i miejmy nadzieję, iż niedługo PRZESZŁĄ) normalnością. 

W nowej lockdownowej komedii sensacyjno–romantycznej zobaczymy dwoje cenionych aktorów – laureatkę Oscara Anne Hathaway i Chiwetela Ejiofora, który został wyróżniony nominacją do tej statuetki za film “Zniewolony. 12 Years A Slave”.

Akcja śledzi parę, która postanawia, że przyszedł czas na zakończenie związku, jednak koronawirus krzyżuje ich plany i w związku z obowiązkiem lockdownu w Londynie zmuszeni są przeczekać kryzysową sytuację w tym samym mieszkaniu. Aby jakoś przetrwać, nie odmawiają sobie dużych ilości wina, które pomaga im się zrelaksować i wrócić do dawnych “ja” – przebojowych i mających wpływ na siebie nawzajem (zwłaszcza gdy z nudów zaczynają planować kradzież drogocennej biżuterii).

Profesor i szaleniec 

Mel Gibson to postać, którą albo się uwielbia, albo nienawidzi. Jeśli nie należycie do tej drugiej grupy, istnieje szansa, że film “Profesor i szaleniec”, który powstał na kanwie książki Simona Winchestera pt. “The Surgeon of Crowthorne", przypadnie Wam do gustu. Obok Gibsona na ekranie zobaczycie między innymi Seana Penna i znaną z serialu “Gra o tron” Natalie Dormer.

Akcja obrazu toczy się w połowie XIX wieku, kiedy profesor James Murray rozpoczyna pracę nad listą słów, które mają trafić do pierwszego wydania kultowego słownika Oxford English Dictionary. Ta historia nie różniłaby się niczym od historii powstania każdego słownika na świecie, gdyby nie fakt, że 10 000 propozycji haseł przysłała mu jedna osoba – pacjent zakładu psychiatrycznego, doktor William Minor. Co najlepsze – podobno książka Winchestera opiera się na faktach, chociaż nigdy nie zostało to oficjalnie potwierdzone.


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Lato Bagnoldów 

“Lato Bagnoldów” to zabawna adaptacja komiksu pod tym samym tytułem, która skupia się na relacjach w rodzinie, a dokładniej na relacji rozwiedzionej matki z nastoletnim synem, który interesuje się w życiu tylko jednym – thrashmetalową muzyką. 

Kiedy ojciec Daniela wraz ze swoją nową żoną w ostatniej chwili odwołują obiecany wyjazd 

wakacyjny na Florydę, chłopak i jego matka stają przed perspektywą spędzenia całych sześciu tygodni wakacji we dwójkę. Szybko okazuje się, że mają na ten czas zupełnie odrębne plany – on chce założyć zespół i grać metal, a ona ma nadzieję obudzić w sobie dawne, zabawowe i radosne usposobienie.

Dama i Dale 

“Znokautuję Detroit” – obiecuje w trailerze nowego serialu dokumentalnego Elizabeth Carmichael, mając na myśli ówczesną potęgę motoryzacyjną miasta, zwanego również jako Motor City. Dlaczego kobieta była tak pewna siebie? Otóż w latach siedemdziesiątych stworzyła trójkołowy samochód o nazwie Dale, który według niej miał stać się przyszłością motoryzacji, detronizując samą markę Ford. Jak pewnie widzicie za oknami, po naszych ulicach nie jeżdżą trójkołowce, więc wiemy, że plan Elizabeth się nie powiódł, ale jej historia jest tak ciekawa, iż o jej nowatorskim pomyśle i zaskakującym życiu powstał serial. 

Stuber

“Stuber” to dynamiczna komedia akcji, która opowiada o przedziwnym dniu z życia spokojnego – by nie powiedzieć: flegmatycznego – kierowcy Ubera. Kiedy Stu wyjeżdża na miasto zarobić pieniądze, w jego aucie niespodziewanie ląduje ogromny, groźnie wyglądający i niezwykle narwany mężczyzna, który podaje się za gliniarza i włącza kierowcę w pościg za dilerem heroiny, który zamordował jego partnera. Obaj goście są swoim przeciwieństwem, ale wkrótce okaże się, że to pozorne niedopasowanie charakterów będzie przydatne, kiedy na podejrzanych uliczkach Los Angeles rozpęta się prawdziwe piekło, a oni znajdą się w samym środku.

Nędznicy

“Nędznicy” (nie mylić z kostiumowym musicalem!) to francuski dramat z elementami kryminału, 

który zdobył nominację do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny i wygrał cztery Cezary, w tym za najlepszy film 2019 roku. O filmie zrobiło się głośno jeszcze przed jego premierą, ponieważ był inspirowany prawdziwym aktem brutalnej agresji ze strony paryskiej policji, którego świadkiem był w 2008 roku reżyser Ladj Ly. 14 października tamtego roku Ly nagrał dwóch policjantów w momencie ich ataku na 20-letniego Abdoulaye Fofanę, którego podejrzewali o napaść na inny policyjny patrol. Tego dnia funkcjonariusze wtargnęli siłą do mieszkania chłopaka, a następnie wywlekli go stamtąd, skuli w kajdanki i katowali pistoletem oraz pałką policyjną. Fofana przeżył, ale sprawiedliwość nie stanęła po jego stronie.

Nie tylko HBO człowiek żyje! Sprawdźcie: Luty 2021 na Netflix: nowości.

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: