Poprzedni
Następny

Jak podłączyć odtwarzacz do wzmacniacza - cyfra vs analog | Poradnik [Wideo]

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Sposób łączenia ze sobą poszczególnych komponentów sprzętu audio w kontekście okablowania to temat, któremu w salonach Top Hi-Fi & Video Design poświęcamy wiele czasu, udzielając porad naszym klientom. W ich trakcie często padają pytania jakiego okablowania powinno się użyć oraz czy lepsze jest połączenie cyfrowe czy analogowe. W tym materiale poruszyliśmy właśnie to zagadnienie, porównując połączenie źródła ze wzmacniaczem przy użyciu kabla analogowego, bądź cyfrowego i wynikających z tego tytułu różnic.

Zrobiliśmy to na przykładzie streamera sieciowego Bluesound Node 2i w roli źródła, wzmacniacza Rotel A12 jako urządzenia docelowego i wykorzystaliśmy przewody amerykańskiej marki Audioquest. Ten materiał jest odpowiedzią na cyklicznie powtarzające się wątpliwości naszych klientów, które dotyczą sposobu podłączania źródeł dźwięku do wzmacniacza, ampitunera (również kina domowego). Warto zwrócić uwagę na te delikatne niuanse, które mają miejsce w zależności od sposobu połączenia jaki wybierzemy dla naszego systemu audio. 

Jak zwykle, po obejrzeniu materiału zapraszamy na stronę naszego kanału na YouTube. Znajdziecie tam więcej tego typu filmów z mnóstwem praktycznych informacji i nowości dotyczących świata audio-wideo.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi filmami w formie recenzji i poradników, które w przejrzysty i prosty sposób tłumaczą zagadnienia związane z wyborem sprzętu audio jak również przybliżają wybrane produkty z oferty sieci Top Hi-Fi & Video Design

 

Poprzedni
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: