Poprzedni
Następny

Jak odpowiednio wyregulować igłę w gramofonie [WIDEO]


Gramofon i odtwarzane na nim płyty winylowe to zestaw, który coraz częściej jest poszukiwany przez fanów muzyki, by być głównym źródłem dźwięku zamiast odtwarzacza CD czy plików cyforwych. Gramofon jest jednak urządzeniem wymagającym większej uwagi ze strony użytkownika niż wcześniej wspomniane źródła dźwięku. Na jakość dźwięku z gramofonu bardzo duży wpływ będzie miała jego konfiguracja, której elementem jest regulacja nacisku igły na powierzchnię płyty w gramofonie. Będzie to miało wpływ nie tylko na sam dźwięk ale również na eksploatację gramofonu w dłuższej perspektywie. Każda wkładka gramofonowa, której elementem jest igła, ma inne wymagania dotyczące nacisku. Tak samo gramofon oraz jego ramię, na którym jest zamontowana wkładka posiadają określony przedział wagowy wkładek jakie są w stanie obsłużyć.
W dzisiejszym krótkim filmie, chcemy pokazać Wam jak poprawnie ustawić siłę nacisku igły w gramofonie. Dzięki temu będziecie mieli jeszcze większą przyjemność ze słuchania muzyki na wzmacniaczu z podłączonymi do niego głośnikami.

Ponadto jak zwykle, po obejrzeniu materiału zapraszamy na stronę naszego kanału na YouTube. Znajdziecie tam więcej tego typu filmów z mnóstwem praktycznych informacji i nowości dotyczących świata audio-wideo.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi poradnikami, które w przejrzysty i prosty sposób tłumaczą zagadnienia związane z wyborem sprzętu audio dostosowanego do różnych potrzeb:

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: