Poprzedni
Następny

12 rzeczy, których nie wiedzieliście o filmie “Obecność”

Stare domy,  podejrzane odgłosy i opętania, których nie da się powstrzymać – brzmi znajomo? Przerażające uniwersum “Obecności” miało ponownie zagościć w kinach już w tym miesiącu, jednak z racji pandemii twórcy filmu przełożyli premierę na 2021 r. W oczekiwaniu na kolejną wycieczkę do jądra ciemności wrzućcie pierwsze dwie części na swoje kino domowe i zobaczcie ciekawostki o poprzednich filmach z tej serii, których prawdopodobnie nie znaliście.

Fot. kadr z pierwszej części filmu “Obecność”

1. Zanim Perronowie wprowadzili się do tego sławetnego domu, mieszkało i zmarło w nim osiem osób. Odnotowano dwa samobójstwa, śmierć spowodowaną zatruciem, gwałt i morderstwo 11-letniej dziewczynki, dwa utonięcia, a także śmierć czterech mężczyzn, którzy zamarzli na śmierć. Andrea Perron uważa, że niektóre duchy z tych rodzin nigdy nie opuściły tych czterech ścian. Większość zgonów miała miejsce w rodzinie Arnoldów, z której pochodziła Bathsheba Sherman.

2. Prawdziwa rodzina Perronów odwiedziła plan filmowy.

3. Kiedy film był pokazywany na Filipinach, niektóre kina musiały zatrudnić katolickich księży, aby pobłogosławili widzów przed jego pokazem, a było to spowodowane tym, iż niektórzy widzowie po obejrzeniu filmu zgłosili, że czują wokoło "negatywną obecność". Kapłani udzielali widzom też pomocy duchowej i psychologicznej.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


4. Film nie zawiera scen seksu, nagości, profanacji, brutalności ani stosowania używek, a mimo to otrzymał ocenę R, która oznacza, że jest przeznaczony tylko dla dorosłych. Głównym powodem była jego straszność.

5. Warrensowie badali również sprawę upiornego domu w Amityville.

6. Stan Rhode Island nie wymaga od sprzedawców domów ujawniania potencjalnym nabywcom udokumentowanych historii działalności przestępczej w danej lokalizacji (nie mówiąc już o rzekomych nawiedzeniach), więc Perronowie nie byli świadomi wszystkich wcześniejszych wydarzeń.

7. Prawdziwa lalka Annabelle była w rzeczywistości używaną szmacianą lalką Raggedy Ann (popularna postać z serii amerykańskich książek dla dzieci), która została kupiona przez matkę Donny. Była ona “znana” nie tylko z tego, że zostawiała notatki na pergaminie, ale podobno zaatakowała też kiedyś przyjaciela Donny imieniem Lou, p pozostawiając ślady pazurów na jego klatce piersiowej. Twórcy filmu postanowili zrobić na potrzeby produkcji bardziej złowrogo wyglądającą lalkę – z porcelany.

8. Reżyser James Wan pracował nad scenariuszem po nocach tuż po adopcji szczeniaka. Którejś nocy piesek zaczął wpatrywać się w rzekomo pusty kąt pokoju i agresywnie warczeć. Wan powiedział potem, że głowa jego psa podąża za czymś w całym pokoju, ale on sam nic nie widział.

9. W prawdziwym życiu Ed i Lorraine Warren zostali wykopani z domu, ponieważ nie byli w stanie pomóc Perronom.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


10. Andrea Perron napisała trzyczęściową książkę zatytułowaną "House of Darkness, House of Light" (“Dom ciemności, dom światła”), która jest oparta na jej osobistych doświadczeniach. Opisywane przez nią historie pojawiają się również w filmie, który Perron opisuje jako dzieło sztuki.

11. Prawdziwa Bathsheba Sherman była podejrzana o czary i zabicie niemowlęcia, ale jej nazwisko zostało prawnie oczyszczone przez sąd. Zmarła z przyczyn naturalnych w 1885 roku, a nie przez powieszenie, jak pokazuje film.

12. Jeśli uważnie posłuchać wizji Lorraine w piwnicy, gdy ona próbuje namierzyć wszelkie wrogie obecności w domu, można usłyszeć w tle krzyki i "Nie", a także szeptane "Spójrz, co kazała mi zrobić".

Jeżeli szukasz kina domowego lub masz pytania na temat jego lub innego sprzętu audio, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: