Poprzedni
Następny

Indiana Line w ofercie Top Hi-Fi & Video Design

Diva, Tesi, Nota to tylko kilka serii kolumn głośnikowych oferowanych przez włoską firmę Indiana Line. Teraz te i wiele innych głośników można ponownie kupić w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Indiana Line

Indiana Line jest włoskim producentem kolumn głośnikowych. Firma powstała w latach 70. dwudziestego wieku podczas złotej ery hi-fi we Włoszech. Od początku projektanci dążyli do tego, aby tworzone przez nich produkty łączyły atrakcyjną stylistykę z bardzo dobrą jakością dźwięku. Założenia te urzeczywistniane są aż do dzisiaj, dzięki czemu nawet wymagający miłośnicy muzyki mogą mieć pewność, że ich kolumny głośnikowe nie tylko będą pięknie się prezentowały, lecz także dostarczą potężną dawkę muzycznych emocji.

Perfekcyjna harmonia dźwięku

Wspólnym elementem dla wszystkich kolumn głośnikowych Indiana Line jest wykorzystanie głośników niskotonowych z wysokiej jakości wzmacnianymi membranami polipropylenowymi. Materiał ten znajdziemy zarówno w podstawkowych modelach, jak i w najbardziej wyrafinowanych konstrukcjach wolnostojących. Głośniki opracowywane są przez inżynierów Indiana Line pod kątem perfekcyjnej współpracy z kopułkami wysokotonowymi. Tweetery z jedwabnymi kopułkami i neodymowymi magnesami znajdują się w specjalnej komorze, co pozwala wyeliminować fale stojące.

Diva – dla najbardziej wymagających

Flagową serią w ofercie firmy jest Diva, na którą składają się dwa modele podstawkowe, trzy wolnostojące oraz głośnik centralny. Wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły i wyróżniające się elegancką stylistyką uatrakcyjniają domowe wnętrze, jednocześnie wypełniając je wysokiej jakości dźwiękiem o szerokim zakresie dynamiki. Kolumny głośnikowe Diva pozwalają stworzyć zaawansowany system – stereo oraz kina domowego – i kierowane są przede wszystkim do najbardziej wymagających melomanów. Wyjątkowy charakter tej serii podkreśla stylowe wykończenie czarnym, błyszczącym lakierem.

Indiana Line Diva

Tesi – idealna równowaga jakości i atrakcyjności cenowej

Równie szerokie możliwości instalacyjne zapewnia linia Tesi. Nabywcy mogą wybierać pomiędzy wersjami wykończonymi tradycyjną okleiną drewnopodobną oraz głośnikami z błyszczącym wykończeniem fortepianowym. Seria ta pozwala uzyskać bardzo atrakcyjny dźwięk nagrań stereo i wielokanałowych ścieżek filmowych. Jest to efekt wykorzystania sprawdzonych rozwiązań, m.in. przetwornika niskotonowego z membraną polipropylenową usztywnionego za pomocą miki czy mocnego układu magnetycznego z magnesem neodymowym pracującym w specjalnej komorze. Flagowym modelem jest podłogowa kolumna głośnikowa Tesi 661, o której więcej można dowiedzieć się z naszego artykułu: 

Indiana Line Tesi

Nota – dla młodszych miłośników muzyki

Włoski styl i dbałość o szczegóły widoczne są także w serii Nota X, która powstała z myślą o młodszych miłośnikach muzyki. Tworzą ją trzy modele podstawkowych kolumn głośnikowych, jeden wolnostojący i jeden głośnik centralny. Wykończone grubą okleiną winylową imitującą drewno, wyróżniają się doskonałym stosunkiem jakości i możliwości akustycznych w odniesieniu do ceny. Głośniki z serii Nota X z łatwością odtwarzają w pokoju niesamowite emocje koncertów na żywo oraz efekty specjalne filmów akcji.

Indiana Line Nota

Seria DJ, subwoofery Mio i Basso – mocne uderzenie na zawołanie

Gamę Indiana Line rozszerzają podstawkowe kolumny głośnikowe z serii DJ oraz subwoofery aktywne Basso oraz Mio Sub. Linia DJ powstała z myślą o odtwarzaniu brzmienia nowoczesnych nagrań i wyróżnia się niezwykle wysoką dynamiką. Głośniki te z łatwością oddają potencjał muzyki płynącej z cyfrowych źródeł, m.in. odtwarzaczy CD i DVD oraz przenośnych MP3. Subwoofery równie dobrze sprawdzają się w systemach stereo jak i kina domowego, dostarczając mocny, czysty i precyzyjny bas.

Nano i Luna – atrakcyjne brzmienie z niewielkich konstrukcji

Głośniki z serii Nano i Luna ułatwiają stworzenie nagłośnienia wtedy, kiedy nie ma możliwości rozstawienia podstawkowych lub wolnostojących kolumn głośnikowych. Te naścienne głośniki, zachowując niewielkie rozmiary, zapewniają wysokiej jakości dźwięk, a przy tym umożliwiają szeroką regulację kąta ustawienia głośnika. Dzięki temu mogą one być skierowane w stronę miejsca odsłuchowego nawet wtedy, gdy zamocowane są na bocznej ścianie pomieszczenia odsłuchowego.

Wszystkie głośniki Indiana Line do zabudowy można zobaczyć TUTAJ.  

Produkty z logo Indiana Line stanowią idealne połączenie włoskiego stylu ze sprawdzonymi rozwiązaniami technicznymi. Teraz polscy klienci mogą cieszyć się jeszcze łatwiejszym dostępem do kompletnej gamy produktów tego włoskiego producenta. Od marca br. za oficjalną dystrybucję konstrukcji tej firmy będzie odpowiadał Audio Klan, a produkty Indiana Line dostępne będą w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: