Poprzedni
Następny

Google Trends 2020 – jakie są najpopularniejsze koncerty na świecie?

Jak co roku Google przedstawiło raport, o wiele mówiącym tytule „Rok w wyszukiwarce”, w którym informuje internautów, jakie były najczęstsze zapytania wpisywane do wyszukiwarki globalnie i w danym kraju. Czy jest tam coś ciekawego dla miłośników muzyki?

Yamaha MusicCast RX-A2A

Jeśli myślisz, że wiesz, jaki gust muzyczny ma światowa populacja, to raport internetowego giganta może Ci przynieść parę zaskoczeń. Nie ma Pink Floyd, Skaldów, ani nawet Beyonce. Przed wami 5 koncertów, które najmocniej trendowały w 2020 roku.

1) Together At Home concert

One World: Together At Home to kampania gromadząca fundusze na rzecz funduszu solidarnościowego reagowania na COVID-19 dla Światowej Organizacji Zdrowia. Misją WHO w sprawie COVID-19 jest zapobieganie pandemii, wykrywanie jej i reagowanie na nią. Ten fundusz, zasilany przez Fundację ONZ, trafia bezpośrednio do WHO, aby ta mgła szybko reagować na światową pandemię. I właśnie w ramach tej kampanii w domach wystąpili tacy wykonawcy, jak Billie Eilish & Finneas, Celine Dion, Andrea Bocelli, Lady Gaga, Lang Lang, Elton John, John Legend, The Rolling Stones, Paul McCartney, Stevie Wonder i jeszcze wiele innych gwiazd światowego formatu.

2) Fire Fight Australia concert

Fire Fight Australia był koncertem zorganizowanym w celu zbierania funduszy na krajową pomoc po pożarach buszu w Austaralii, znanych jako „Czarne lato”. Odbył się na stadionie ANZ w Sydney w trwał przez 10 godzin i był transmitowany na żywo w telewizji przez Seven Network i Foxtel. Wystąpili między innymi: Alice Cooper, 5 Seconds of Summer, Queen + Adam Lambert, K.D. Lang i Olivia Newton-John.

3) Garth Brooks drive in concert

Do elitarnego grona kin samochodowych i restauracji dołączyły koncerty. W sumie w czasach stojących pod znakiem dystansu społecznego to całkiem niezły pomysł na uniknięcie zakażenia. Nawet tytani metalu - Metallica - zorganizowali koncert w tym formacie, ale to nie oni znaleźli się na „pudle” raportu Google, tylko Troyal Garth Brooks. To nazwisko może wam nic nie mówić, ale możecie nam wierzyć na słowo, to w Stanach gwiazda wielkiego formatu.

Brooks jest obecnie jedynym artystą w historii muzyki, który wydał dziewięć albumów, które osiągnęły diamentowy status w Stanach Zjednoczonych, przewyższając tym samym poprzedni rekord Beatlesów – którzy mają na koncie „tylko” sześć diamentowych albumów. O kilku multiplatynach tylko napomkniemy. Brooks zdobył rekordowe 22. nagrody Academy of Country Music Awards i otrzymał łącznie 47. nominacji. 13. nominacji do nagrody Grammy zaowocowało 2. zdobytymi nagrodami. Przestajemy się dziwić, że jest na 3 miejscu tego zestawienia.

4) Travis Scott Fortnite concert

Okazuje się, że chodzenie, a nawet jeżdżenie na koncerty (jak miejsce 3. na tej liście), zaczyna być przereklamowane. Co powiecie na koncert, który się odbywa w prawdopodobnie najpopularniejszej grze sieciowej? Koncert Travisa Scotta w grze Fortnite przyciągnął jedyne 27,7 milionów (!) graczy.


Zastanawiasz się nad systemem audio, ale nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź w tym celu nasze poradniki:


Jego muzyka jest popularna, ale raper znany jest przede wszystkim z koncertów. Grając jako support w trasie z Kendrickiem Lamarem w 2017 roku Scott unosił się w powietrzu na szczycie gigantycznego mechanicznego orła. Podczas koncertu w „Fortnite” raper mógł dać jeszcze większy upust swojej scenicznej wyobraźni. Gdy miliony fanów czekały na początek występu, z przestrzeni kosmicznej nadleciała asteroida, uderzyła w ziemię, a następnie z eksplozji wynurzył się gigantyczny Scott rozmiarów Godzilli wykonał i „Sicko Mode”, swój hitowy singiel z Drake'em. Świat się zmienił, a gra „Fornite” przeskoczyła granicę międzypokoleniową. https://www.youtube.com/watch?v=wYeFAlVC8qU

5) BST online concert

BST to siedmioosobowy boys band z Korei Południowej, który ma na swoim koncie kilka rekordów Guinnesa. Między innymi to pierwszy koreański artysta, który osiągnął 1. miejsce na liście albumów Billboard 200 i największą sprzedaż albumów w Korei Południowej (4 miliony w 25 milionowej populacji, czyli co 5 Koreańczyk z północy ma ich album w domu). 

14 czerwca 2020 roku odbyło się w sieci wydarzenie pt.:” Bang Bang Con: The Live”, które było płatnym koncertem zespołu w formule pay per view, jakości Ultra HD 4K i (w zależności od wykupionego dostępu) z systemem wyboru kamery, z której obserwujemy koncert. Według BigHit Entertainment w koncercie online wzięło udział 756 600 fanów ze 107 różnych krajów, w tym Korei, USA, Anglii, Japonii, Chin i innych, co sprawia, że była to największa globalna publiczność na płatnym wydarzeniu. Dnia 10 grudnia amerykański tygodnik i strona internetowa TIME nadał BTS miano “Entertainer of the Year 2020“.

“BTS są artystami roku 2020 według TIME. Między wydaniem wielu albumów i pobiciem każdego rodzaju rekordu, w 2020 roku koreański zespół kpop sięgnął zenitu sławy. W erze naznaczonej tak wielką udręką i cynizmem, BTS pozostali wierni przesyłaniu dobroci, więzi i samoakceptacji.”

Oczywiście w sieci jest o wiele więcej koncertów i innych wydarzeń kulturalnych, które warto zobaczyć w domowym zaciszu. Dlatego zachęcamy do odwiedzin na naszych stronach, gdzie znajdziecie ciekawe rekomendacje. Zapraszamy też do naszych salonów, gdzie zobaczycie i usłyszycie jak wspaniale możecie nagłośnić wasze mieszkania, żeby rozkoszować się najwyższej jakości dźwiękiem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: