Poprzedni
Następny

Alpha AM3 i Alpha AM5 – nowe aktywne kolumny PSB Speakers

PSB Speakers zaprezentowało najnowsze aktywne kolumny głośnikowe Alpha AM5 i Alpha AM3. Obie konstrukcje stanowią połączenie niesamowitej muzykalności i łatwości w konfiguracji oraz obsłudze – wyróżniają się tym, że nie potrzebujemy do nich zewnętrznego wzmacniacza i bez trudu można podłączyć je bezpośrednio do komputera lub telewizora.

Bazując na swoim blisko 50-letnim doświadczeniu w konstruowaniu wielokrotnie nagradzanych kolumn głośnikowych, PSB przedstawiło kompaktowe aktywne kolumny głośnikowe Alpha AM5 i Alpha AM3. Nowe modele zapewniają naturalny, detaliczny dźwięk, zachowując jednocześnie wysoką precyzję i minimalne zniekształcenia. Obydwie konstrukcje łączy niesamowita muzykalność, wysoka wartość i przełomowe rozwiązania techniczne.

Prosta obsługa

Aktywne kolumny głośnikowe Alpha AM5 i Alpha AM3 cechują się łatwością w konfiguracji, jak również obsłudze, i nie wymagają pobierania aplikacji lub stosowania dodatkowej elektroniki – wzmacniacza tudzież amplitunera. Użytkownik może strumieniować i słuchać ulubionej muzyki, odtwarzając ją bezprzewodowo poprzez Bluetooth aptX, wprost ze swojego mobilnego urządzenia – wystarczy sparować źródło z głośnikami i rozpocząć odtwarzanie. Głośniki można także podłączyć np. do komputera czy telewizora.

Wszechstronna konstrukcja

AM5 i AM3 ponadto mogą pochwalić się kilkoma trybami dźwiękowymi, które m.in. uwypuklają dialogi i scenę dźwiękową. Projektanci wyposażyli obie nowości w wejście optyczne, wejście analogowe 3,5 mm i przedwzmacniacz gramofonowy z wejściem RCA. Całości dopełnia USB DAC oraz wyjście subwooferowe, dzięki czemu do uzyskania jeszcze potężniejszego basu wystarczy dodać głośnik subniskotonowy.

Uniwersalna konstrukcja sprawia, że Alpha AM5 i Alpha AM3 świetnie sprawdzą się na biurku, półce lub podstawce głośnikowe, pozwalając wypełnić domowe pomieszczenie wspaniałym dźwiękiem. Dodatkowo akustycznie przezroczysta, magnetycznie mocowana maskownica w jednej z dwóch wersji wykończenia (matowy czarny i matowy biały) sprawia, że AM5 i AM3 perfekcyjnie komponują się z domowym wnętrzem.

Wspaniałe efekty dźwiękowe

Doświadczenie w zakresie amplifikacji zdobyte przez siostrzane marki pomogło zespołowi projektowemu PSB w opracowaniu głośnika dla wzmacniacza o mocy 35 W x 2. Dodanie cyfrowego przetwarzania sygnału, pasmo przenoszenia, zejście basu i moc wyjściowa zoptymalizowane są pod kątem maksymalnego poziomu efektywności.

Niewiele głośników aktywnych może poszczycić się równie zaawansowanymi zdobyczami intelektualnymi, dzięki czemu modele Alpha AM5 i Alpha AM3 są tak unikatowymi konstrukcjami na tle wszystkich głośników aktywnych. Ceniony producent wzmacniaczy i projektant głośników dopracowujący swoje kolumny aktywne to znakomita kombinacja, która pozwala uzyskać świetne efekty dźwiękowe.


Dowiedz się więcej o głośnikach aktywnych z naszego poradnika:


AM5 vs. AM3

PSB Alpha AM5 jest nieco większą kolumną głośnikową (S x W x G: 170 x 290 x 240 mm), w której umieszczono dwa przetworniki – 19-milimetrową jednostkę wysokotonową z aluminiową kopułką chłodzoną ferrofluidem i magnesem neodymowym oraz wspomagany przez układ bas-refleks 133-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy ze stalowym koszem i gumowym zawieszeniem. Przetworniki zasilane są wzmacniaczem o mocy 50 W x 2 (RMS) i umożliwiają odtwarzanie dźwięku z zakresu 55 Hz-20 kHz.

Mniejsza obudowa modelu Alpha AM3 (S x W x G: 130 x 220 x 174 mm) mieści 19-milimetrową kopułkę wysokotonową i 100-milimetrowy głośnik nisko-średniotonowy. Wbudowany wzmacniacz uzyskuje moc 35 W x 2, a cały głośnik obsługuje dźwięk z zakresu 56 Hz-20 kHz. Sama obudowa i przednia ścianka, tak jak w AM5, są wykonane z płyty MDF i wykończone winylową okleiną.

Pierwsze egzemplarze nowych modeli są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Tam nasi chętnie odpowiedzą na wszelkie wątpliwości i pomogą w doborze optymalnego sprzętu.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: