Poprzedni
Następny

Gama produktowa Michi wzbogacona o dwa nowe wzmacniacze zintegrowane - X3 i X5

Michi przedstawiło dwa nowe wzmacniacze zintegrowane – X3 i X5. Obie konstrukcje mogą poszczycić się charakterystyczną dla produktów Michi high-endową jakością dźwięku, jak również wykonania, i są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Reaktywacja marki Michi przyniosła Rotelowi ogromny sukces, dlatego też Japończycy postanowili rozszerzyć obecną gamę produktową. Tym samym do przedwzmacniacza i końcówki mocy dołączyły dwa nowe wzmacniacze zintegrowane Michi X3 oraz Michi X5.

Marka Michi reprezentuje nową kategorię na rynku audio klasy high-end, bowiem projektuje referencyjne produkty – pod względem jakości dźwięku i wykonania oraz wzorniczej elegancji – które cechuje wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Potwierdzeniem renomy tych produktów może być np. tytuł WZMACNIACZ PRE/POWER HIGH-RES END EISA 2020-2021 dla wzmacniacza stereofonicznego S5.

Michi X3 i X5 bazują na sprawdzonej dla firmy recepcie zapewniania najlepszej w klasie inżynierii dźwięku poprzez gruntowną, krytyczną ocenę każdego elementy, każdego układu i całego toru sygnałowego. Filozofia ta idzie w parze z wewnętrznym rozwojem kluczowych technologii i komponentów.

Dwie nowe konstrukcje dzielą również unikatową, nowoczesną stylistykę i wykończenie niedawno wprowadzonych modeli P5, S5 i M8.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem wzmacniaczy Michi X3 i X5”, stwierdził Daren Orth, dyrektor ds. technologii w firmie Rotel. „X3 i X5 są naturalnym efektem bezprecedensowej pracy jaką wykonaliśmy na rzecz ponownej obecności marki Michi. Te zintegrowane wzmacniacze reprezentują to, co najlepsze w firmie Rotel i odzwierciedlają niemal sześć dekad inżynieryjnej doskonałości, z urządzeniami produkowanymi według najwyższych standardów jakości i oferujących niezrównaną wartość”.

Projektanci dołożyli wszelkich starań, aby X5 był kompletnie wyposażoną konstrukcję. Dlatego też ten wzmacniacz zintegrowany obsługuje aż 14 wejść, w tym analogowe, cyfrowe, XLR, PC-SB z dekodowaniem DSD 2x i renderowaniem MQA, przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC oraz wysokiej jakości strumieniowanie Bluetooth z aptX i ACC. Z kolei przetwornik c/a AKM 768 kHz/32 bity odpowiada za konwersję cyfrowo-analogową, zapewniając niebywałą precyzję i synchronizację dźwięku.

X5 nawiązuje do architektury modeli Michi P5/S5 i tak jak w ich przypadku zasilany jest za pośrednictwem dwóch ponadwymiarowych transformatorów toroidalnych Rotela. Komponenty te pozwalają X5 dostarczać moc wyjściową 600 W przy 4 Ω i 350 W przy 8 Ω z niemal nieograniczoną, kontrolowaną energię basu.

Odizolowanie mocy dostarczanej do wszystkich czułych obwodów pozwoliło wyeliminować niepożądany szum i zakłócenia. W ten sposób jeszcze bardziej udało się udoskonalić sygnaturę audio.

Na przedniej ściance znajduje się wyświetlacz, który wraz z dołączonym pilotem zdalnego sterowania Michi, zapewnia szybki dostęp do wszystkich opcji konfiguracyjnych. Konfigurowalny wyświetlacz może informować o stanie pracy lub prezentować 12-zakresowy korektor graficzny czy miernik mocy szczytowej. Natomiast porty RS232 i Ethernet pozwalają na prostą integrację z systemami automatyki.

Wzmacniacz zintegrowany X3 może pochwalić się 350 W mocy przy 4 Ω i 200 W przy 8 Ω. Tak niesamowity rezultat jest zasługą wydajnego, ponadwymiarowego transformatora toroidalnego Rotala, który zasila niezależnie układy analogowe, cyfrowe i regulator napięcia wzmacniacza mocy, gwarantując optymalną izolację mocy.

Projektanci wszystkie obwody skonstruowali tak, aby optymalizowały tor sygnałowy do każdego z 13 wejść źródłowych (XLR, analogowe, cyfrowe, PC-USB, bezprzewodowe strumieniowanie Bluetooth aptX i przedwzmacniacz gramofonowy MC), w pełni skupiając się na jak najwyższej wydajności. Dzięki wykorzystaniu topologii układu typu direct-path, X3 jest w stanie bardziej izolować czułe sygnały audio oraz przetwarzanie od wysokoprądowego stopnia wzmocnienia, co przekłada się na niższy poziom szumu i ulepszone pole dźwiękowe.

Całości dopełnia ekran o wysokiej rozdzielczości umożliwiający łatwą konfigurację wszystkich funkcji i gwarantuje dostęp do licznych opcji konfiguracyjnych wybieranych przez użytkownika, wyświetlanych w czasie pracy urządzenia. Ponadto integracja z wszystkimi popularnymi systemami sterowania jest możliwa dzięki portom PS232 i Ethernet.

Michi X3 można spodziewać się w salonach Top Hi-Fi & Video Design w połowie września br. Drugi z modeli, Michi X5, zagości w naszych salonach w czwartym kwartale br.  

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: