Poprzedni
Następny

Gama produktowa Michi wzbogacona o dwa nowe wzmacniacze zintegrowane - X3 i X5

Michi przedstawiło dwa nowe wzmacniacze zintegrowane – X3 i X5. Obie konstrukcje mogą poszczycić się charakterystyczną dla produktów Michi high-endową jakością dźwięku, jak również wykonania, i są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Reaktywacja marki Michi przyniosła Rotelowi ogromny sukces, dlatego też Japończycy postanowili rozszerzyć obecną gamę produktową. Tym samym do przedwzmacniacza i końcówki mocy dołączyły dwa nowe wzmacniacze zintegrowane Michi X3 oraz Michi X5.

Marka Michi reprezentuje nową kategorię na rynku audio klasy high-end, bowiem projektuje referencyjne produkty – pod względem jakości dźwięku i wykonania oraz wzorniczej elegancji – które cechuje wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Potwierdzeniem renomy tych produktów może być np. tytuł WZMACNIACZ PRE/POWER HIGH-RES END EISA 2020-2021 dla wzmacniacza stereofonicznego S5.

Michi X3 i X5 bazują na sprawdzonej dla firmy recepcie zapewniania najlepszej w klasie inżynierii dźwięku poprzez gruntowną, krytyczną ocenę każdego elementy, każdego układu i całego toru sygnałowego. Filozofia ta idzie w parze z wewnętrznym rozwojem kluczowych technologii i komponentów.

Dwie nowe konstrukcje dzielą również unikatową, nowoczesną stylistykę i wykończenie niedawno wprowadzonych modeli P5, S5 i M8.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem wzmacniaczy Michi X3 i X5”, stwierdził Daren Orth, dyrektor ds. technologii w firmie Rotel. „X3 i X5 są naturalnym efektem bezprecedensowej pracy jaką wykonaliśmy na rzecz ponownej obecności marki Michi. Te zintegrowane wzmacniacze reprezentują to, co najlepsze w firmie Rotel i odzwierciedlają niemal sześć dekad inżynieryjnej doskonałości, z urządzeniami produkowanymi według najwyższych standardów jakości i oferujących niezrównaną wartość”.

Projektanci dołożyli wszelkich starań, aby X5 był kompletnie wyposażoną konstrukcję. Dlatego też ten wzmacniacz zintegrowany obsługuje aż 14 wejść, w tym analogowe, cyfrowe, XLR, PC-SB z dekodowaniem DSD 2x i renderowaniem MQA, przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC oraz wysokiej jakości strumieniowanie Bluetooth z aptX i ACC. Z kolei przetwornik c/a AKM 768 kHz/32 bity odpowiada za konwersję cyfrowo-analogową, zapewniając niebywałą precyzję i synchronizację dźwięku.

X5 nawiązuje do architektury modeli Michi P5/S5 i tak jak w ich przypadku zasilany jest za pośrednictwem dwóch ponadwymiarowych transformatorów toroidalnych Rotela. Komponenty te pozwalają X5 dostarczać moc wyjściową 600 W przy 4 Ω i 350 W przy 8 Ω z niemal nieograniczoną, kontrolowaną energię basu.

Odizolowanie mocy dostarczanej do wszystkich czułych obwodów pozwoliło wyeliminować niepożądany szum i zakłócenia. W ten sposób jeszcze bardziej udało się udoskonalić sygnaturę audio.

Na przedniej ściance znajduje się wyświetlacz, który wraz z dołączonym pilotem zdalnego sterowania Michi, zapewnia szybki dostęp do wszystkich opcji konfiguracyjnych. Konfigurowalny wyświetlacz może informować o stanie pracy lub prezentować 12-zakresowy korektor graficzny czy miernik mocy szczytowej. Natomiast porty RS232 i Ethernet pozwalają na prostą integrację z systemami automatyki.

Wzmacniacz zintegrowany X3 może pochwalić się 350 W mocy przy 4 Ω i 200 W przy 8 Ω. Tak niesamowity rezultat jest zasługą wydajnego, ponadwymiarowego transformatora toroidalnego Rotala, który zasila niezależnie układy analogowe, cyfrowe i regulator napięcia wzmacniacza mocy, gwarantując optymalną izolację mocy.

Projektanci wszystkie obwody skonstruowali tak, aby optymalizowały tor sygnałowy do każdego z 13 wejść źródłowych (XLR, analogowe, cyfrowe, PC-USB, bezprzewodowe strumieniowanie Bluetooth aptX i przedwzmacniacz gramofonowy MC), w pełni skupiając się na jak najwyższej wydajności. Dzięki wykorzystaniu topologii układu typu direct-path, X3 jest w stanie bardziej izolować czułe sygnały audio oraz przetwarzanie od wysokoprądowego stopnia wzmocnienia, co przekłada się na niższy poziom szumu i ulepszone pole dźwiękowe.

Całości dopełnia ekran o wysokiej rozdzielczości umożliwiający łatwą konfigurację wszystkich funkcji i gwarantuje dostęp do licznych opcji konfiguracyjnych wybieranych przez użytkownika, wyświetlanych w czasie pracy urządzenia. Ponadto integracja z wszystkimi popularnymi systemami sterowania jest możliwa dzięki portom PS232 i Ethernet.

Michi X3 można spodziewać się w salonach Top Hi-Fi & Video Design w połowie września br. Drugi z modeli, Michi X5, zagości w naszych salonach w czwartym kwartale br.  

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

MICHI X3

MICHI X3

Rotel
Wzmacniacze zintegrowane
Special Price 24 499 zł Regular Price 28 999 zł
Supercena
MICHI X5

MICHI X5

Rotel
Wzmacniacze zintegrowane
Special Price 29 999 zł Regular Price 38 999 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: