Poprzedni
Następny

Nagrody EISA rozdane - Audioquest, NAD, Rotel, Thorens i Bowers & Wilkins wśród laureatów

Stowarzyszenie EISA, zrzeszające najważniejsze magazyny z branży audio-wideo z całego świata, już po raz 24. rozdało swoje prestiżowe nagrody EISA Awards. Wśród tegorocznych wyróżnionych znajdziemy urządzenia z portfolio takich firm jak: AudioQuest, NAD, Rotel i Thorens oraz Bowers & Wilkins. 

EISA

EISA – Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association) – jest organizacją jednoczącą ponad 50 specjalistycznych czasopism zajmujących się segmentem audio-video. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach są wyłaniani raz w roku spośród tysięcy testowanych i recenzowanych produktów przez członków EISA.

Przeprowadzone testy i odsłuchy przez członków EISA pozwalają wyłonić krótką listę najlepszych produktów w każdej z ocenianych kategorii. Następnie poprzez głosowanie wyłaniani są zwycięzcy, a ostateczne werdykty powszechnie uważa się za jedno z największych wyróżnień w branży hi-fi.


Zdobywcy nagród EISA w wybranych kategoriach:

WZMACNIACZ SMART – NAD M33
WZMACNIACZ PRE/POWER HIGH-END – Michi P5/S5
PRZENOŚNY DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY – Audioquest DragonFly Cobalt
GRAMOFON – Thorens TD 1601
SŁUCHAWKI NAUSZNE EISA 2020-2021 – Bowers & Wilkins PX5


WZMACNIACZ SMART – NAD M33

WZMACNIACZ SMART – NAD M33

W kategorii „WZMACNIACZ SMART EISA 2020-2021” nagroda przypadła ultra-zaawansowanemu strumieniującemu wzmacniaczowi, który wyróżnia się bogatym wyposażeniem i audiofilskim dźwiękiem. Liczne funkcje – m.in. wbudowany system multiroom BluOS, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy, pełne dekodowanie MQA czy korekcja akustyki pokoju Dirac – sprawiają, że M33 bez trudu może pełnić rolę referencyjnego i jednocześnie zachwycającego domowego systemu audio. Ta wszechstronność po raz kolejny zachwyciła jurorów:

Firma NAD zdobyła nagrodę w tej kategorii już rok temu, zwracając naszą uwagę kompaktowym Masters M10, będącym nie tylko wzmacniaczem, ale w praktyce kompletnym systemem, wymagającym podłączenia już tylko głośników. W tym roku koncepcja rozwinęła się i przybrała postać Masters 33, łączącego zaawansowaną technikę strumieniowania z końcówkami mocy w klasie D dostarczonymi przez Purify Audio. Efektem jest wzmacniacz, jaki chyba każdy chciałby mieć, łączący wysoką moc, finezyjne brzmienie i bogatą funkcjonalność, obejmującą strumieniowanie, korekcję akustyki pomieszczenia DIRAC, a także efektowny i wygodny wyświetlacz dotykowy. To wzmacniacz trzeciej dekady XXI wieku”. 

WZMACNIACZ PRE/POWER HIGH-END – Michi P5/S5

WZMACNIACZ PRE/POWER HIGH-END – Michi P5/S5

Rotel po trzech dekadach powrócił ze swoją high-endową serią Michi i efekty są oszałamiające. Inżynierowie Rotela zadbali o dopracowanie każdego elementu do perfekcji, chcąc uzyskać doskonałą integralność sygnału audio, jednocześnie eliminując niepożądany szum i zniekształcenia. W efekcie, jak wyjaśnia jury, przedwzmacniacz P3 i końcówka mocy S5 „przypominają nam, na jakie wyczyny stać japońską firmę”:

Szlachetny wygląd, oszałamiająca konstrukcja, pierwszorzędne parametry. Zarówno preamp, jak i końcówka mocy to układy dual-mono; system przyjmie sygnały cyfrowe (w tym 24/384 i DSD256, MQA) i analogowe (również z gramofonu), a rozbudowane menu jest czytelne dzięki duetowi wyświetlaczy.

Ale to przede wszystkim siła, skala i naturalność brzmienia, dające wsparcie każdemu rodzajowi muzyki. Michi odkrywa wszystkie emocje, z łatwością dociera do słuchacza, jest tak samo imponujący, jak przyjazny”.

PRZENOŚNY DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY – Audioquest DragonFly Cobalt

Audioquest DragonFly Cobalt

Tytuł „PRZENOŚNY DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY EISA 2020-2021” trafił do Audioquest DragonFly Cobalt – przenośnego przetwornika cyfrowo-analogowego USB typu plug-and-play, który w niewielkiej konstrukcji mieści wbudowany przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy. Cobalt pozwala uzyskać niezwykle czyste, dokładne, naturalnie piękne brzmienie w słuchawkach, głośnikach aktywnych czy kompletnych systemach audio. Ponadto urządzenie zapewnia napięcie wyjściowe 2,1 V, które umożliwia wysterowanie praktycznie dowolnych słuchawek. W uzasadnieniu możemy przeczytać, że „najnowsze urządzenie serii DragonFly jest też zdecydowanie najlepsze”:

Model Cobalt nie tylko konwertuje różne formaty audio, jest też wysokiej klasy wzmacniaczem słuchawkowym, a nawet wyśle sygnał do większego systemu hi-fi. Wszystko to zmieściło się w obudowie wielkości pendrajwa. Wystarczy wetknąć go do komputera lub innego źródła, które dostarczy zarówno zasilanie, jak i muzykę, i podłączyć doń słuchawki”. 

GRAMOFON EISA 2020–2021 – Thorens TD 1601

GRAMOFON EISA 2020–2021 – Thorens TD 1601

Zaawansowany gramofon Thorens TD 1601 stylistycznie i konstrukcyjnie nawiązuje do klasycznego modelu firmy – TD 160. Jednak, jak zaznacza jury, chociaż wygląd TD 1601 „oddaje klimat przeszłości, to jego konstrukcja jest całkowicie nowa”:

Opiera się na trzypunktowym, sprężystym zawieszeniu, podobnie jak TD 150 sprzed pół wieku, a jednocześnie wprowadzono w nim najnowszy, odsprzęgany silnik synchroniczny zapewniający stabilność obrotów. Automat podnosi ramię i zatrzymuje obroty na końcu płyty, dostępna jest też wersja w pełni manualna – TD 1600. Obok standardowych wyjść są też wyjścia zbalansowane zwiększające odstęp od szumu. Na końcu tych wszystkich starań pojawia się brzmienie pełne analogowego uroku i wigoru”.  

SŁUCHAWKI NAUSZNE EISA 2020-2021 – Bowers & Wilkins PX5

Słuchawki Bowers & Wilkins PX5 to unikatowe połączenie eleganckiego wzornictwa, wysokiej jakości materiałów oraz topowych komponentów i rozwiązań technicznych. W rezultacie te nauszne słuchawki oczarowują jakością dźwięku, skutecznością tłumienia zewnętrznego hałasu i wygodą użytkowania. Dlatego też nie dziwi fakt, że PX5 zdobyły tegoroczną nagrodę EISA w kategorii SŁUCHAWKI NAUSZNE EISA 2020-2021. Wszystkie zalety tych niesamowitych słuchawek zostały podkreślone w uzasadnieniu przygotowanym przez jury.

„(…) Jakość dźwięku specjalnie opracowanych 35-milimetrowych przetworników jest doskonała, z pasmem przenoszenia rozciągającym się od głębokiego basu po delikatne wysokie tony. Dostępne są oba rodzaje połączeń, przewodowe i bezprzewodowe, to drugie poprzez Bluetooth ze wsparciem dla aptX Adaptive. Wbudowane sterowanie obejmuje natychmiastowe wstrzymanie odtwarzania poprzez odchylenie słuchawki, a także regulację wysokiej jakości redukcji hałasu”.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: