Poprzedni
Następny

Sierpień: nowości na mniej popularnych w PL platformach VOD

Już wiemy, co na sierpień przygotowały dla nas tuzy streamingu, czyli Netflix i HBO GO, jednak nie zapominajmy, że w Polsce mamy dostęp do kilku równie fajnych platform VOD. Zobaczcie, które pozycje warto wrzucić na swoje kino domowe w tym miesiącu.

Fot. Apple TV+

Złodziej i oszustka (Lying and Stealing) / Rakuten TV

Akcja tego filmu sensacyjnego toczy się w mieście, w którym często percepcja jest ważniejsza od rzeczywistości. Pozerzy, sprawni wspinacze po drabinach społecznych i obrzydliwie bogaci ludzie, którzy na każdym kroku podkreślają swoją majętność – wśród takich person obraca się Ivan, który, w przeciwieństwie do większości z nich, nie jest pozerem, bo dorobił się prawdziwej  fortuny na kradzieży dzieł sztuki, którą to fuchę odziedziczył po ojcu. Sęk w tym, że jako jedyny ze swoich złodziejskich kolegów Ivan naprawdę kocha sztukę i ma już dosyć życia w zbrodni. Kiedy poznaje Elyse, aktorkę i (przede wszystkim) oszustkę z bardzo chaotyczną przeszłością, oboje postanawiają podjąć się jednego, ostatecznego przekrętu, który ma na celu uwolnienie ich ze szponów przestępczego życia.

Misja Greyhound (Greyhound) / Apple TV+

Na początku II wojny światowej międzynarodowy konwój, na który składa się 37 alianckich okrętów pod pierwszym przywództwem kapitana Ernesta Krause'a (Tom Hanks), przeprawia się przez zdradziecki Północny Atlantyk, za wszelką cenę próbując umknąć wilczym stadom nazistowskich U-bootów.


Zastanawiasz się nad poprawą nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Tunel (Tunnelen) / VOD.pl

Czy wiecie o tym, że w Norwegii jest ponad 1100 tuneli, a większość z nich nie ma wyjść ewakuacyjnych? My też nie, ale po tym filmie na pewno nie zbliżymy się żadnego z nich.

W górach dochodzi do wypadku, podczas którego rozbija się ciężarówka. Powracający do domu na święta ludzie zostają uwięzieni w tunelu, a z powodu trudnych warunków atmosferycznych, silnego mrozu i szalejącej zamieci ratownicy mają olbrzymie trudności z dotarciem do poszkodowanych. Sytuacja pogarsza się, gdy dochodzi do wybuchu  – ofiary wypadku zdane są tylko na siebie.

Wszystko, co lśni (The Luminaries) / Canal+ 

„Wszystko, co lśni” to misternie utkana i trzymająca w napięciu opowieść o miłości, morderstwie, magii i zemście, osadzona w Nowej Zelandii u szczytu gorączki złota lat 60. XIX wieku, która powstała na podstawie wielokrotnie nagradzanej powieści z 2013 roku pod tym samym tytułem. 

Tę 936-stronicową książkę zaadaptowano na sześcioodcinkowy miniserial, w którym zagrali  m.in. Eva Green, Himesh Patel, Eve Hewson i Erik Thompson, a głównymi bohaterami są śmiałkowie, którzy przybywają na zachodni brzeg Nowej Zelandii w poszukiwaniu złota.

Boys State / Apple TV+

„Boys State” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów dokumentalnych 2020 roku, i zdobywca nagrody dla najlepszej produkcji tego typu na ostatnim festiwalu w Sundance, za prawa do którego dystrybucji firma Apple zapłaciła zawrotną sumę 10 mln dolarów. Film opowiada o grupie ponad tysiąca teksańskich 17-latków, którzy próbują stworzyć własny rząd i powołać swojego gubernatora. Wysoko postawione ideały zderzają się tu z brudnymi sztuczkami, kiedy nastolatki o buzujących hormonach, różnym pochodzeniu i poglądach politycznych stają przed wyzwaniami związanymi z organizacją partii politycznych, nauką konsensusu i kampanią polityczną, w której do zgarnięcia jest najważniejsze stanowisko – gubernator Boys State w Teksasie.

Ordinary Love / Player

Joan i Tom (nominowani do Oscara Lesley Manville i Liam Neeson) od wielu lat są szczęśliwym małżeństwem – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę i nie wyobrażają sobie życia osobno. Kiedy diagnoza lekarska wskazuje na nowotwór piersi u Joan i kobieta musi poddać się leczeniu, ich również ich więź staje przed ogromnym wyzwaniem. Jak znaleźć siłę, ale i humor, by przetrwać tak okrutny prezent od losu?


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


World’s Toughest Race: Ecco-Challenge Fiji / Amazon Prime Video

Mijają Lata, a Bear Grylls nadal cieszy się dużą popularnością wśród fanów podróżowania w ekstremalnych warunkach. W zeszłym roku mogliśmy oglądać ex-komandosa w specjalnym, interaktywnym programie „Ty kontra dzicz” stworzonym dla Netflix, a w sierpniu zobaczymy go w roli prowadzącego nowego reality show dla Amazon Prime Video. „Worlds Toughest Race: Ecco-Challenge Fiji” nie będzie jednak normalnym programem tego typu, bo jego uczestnicy będą mieli przed sobą morderczą przeprawę przez naturalne tereny Fiji – góry i, dżunglę i oceany. 

10 odcinków + 66 drużyn z 30 krajów + 11 dni wyścigu 24h na dobę i + 671 kilometrów trasy do przebycia =  największy test granic ludzkiej wytrzymałości psychofizycznej.

Tarantino: Bękart kina (21 Years: Quentin Tarantino) / Canal+

Kariera Quentina Tarantino jest wyznacznikiem talentu, pomysłowości i różnorodności tematyki w amerykańskim kinie. W wyznaczającym trendy “Wściekłych Psach” i przełomowym “Pulp Fiction” zrewolucjonizował hollywoodzki status quo, w “Jackie Brown”, “Kill Billu” i “Death Proof” pokazał, jak silne i niezłomne są kobiety, w “Django” i “Bękartach wojny” rozprawił się z kwestiami rasowej nietolerancji, w “Nienawistnej ósemce” pokazał, jak potrafi bawić się suspensem, łącząc western z horrorem i kryminałem, a “Dawno temu w Hollywood” obnaża jego stosunek do amerykańskiej “fabryki snów”. Dokument o reżyserze opowiada o jego kolorowej drodze do swojej obecnej pozycji w kinematografii, przytaczając wypowiedzi przyjaciół i współpracowników Tarantino – m.in. Samuela L. Jackson, Michaela Madsena, Tima Rotha, Diane Kruger i Jamiego Foxxa, nie unikając przy tym kontrowersji związanych z jego karierą – opowiada między innymi o współpracy z Harveyem Weinsteinem. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: