Poprzedni
Następny

6 świetnych seriali oryginalnych od Amazon Prime Video

Znowu to samo – wszystko już obejrzane, a ty znowu od 45 minut szukasz propozycji na wieczór. Netflix i HBO GO już dawno przeczesane od deski do deski (a w zasadzie od piksela do piksela), kablówka rzadko oferuje coś więcej, niż przygłupie reality show, a przez intensywny dzień na pełnym słońcu nie masz siły na aktywności inne, niż leżenie przed kinem domowym. I co teraz? Nie samymi Netflix i HBO człowiek żyje – zajrzyj na Prime Video, bo wyprodukował całkiem sporo dobrych seriali! Oto propozycje, które szczególnie nas urzekły.

Fot. Amazon Prime Video

Fleabag

Fleabag to młoda kobieta z Londynu, która stara się utrzymać przy życiu swoją kawiarnię i powstrzymać ludzi wokół przed doprowadzeniem jej do szaleństwa, czym chętnie dzieli się z widzami, wylewając swój sarkazm prosto do kamery. Główna aktorka i scenarzystka serialu Phoebe Waller-Bridge stworzyła jej postać na potrzeby 10-minutowego stand-upu na lata przed debiutem pierwszego sezonu serialu w 2016 roku.

"Fleabag" został podzielony na dwa sześcioetapowe sezony, które zostały wydane w odstępie 3 lat. Drugi sezon serialu zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym Emmy za najlepszą serię komediową, najlepszą główną rolę kobiecą i  najlepszy scenariusz komediowy oraz dwa Złote Globy – za najlepszey serial telewizyjny i najlepszą aktorkę.

Sneaky Pete

Śledzony przez niebezpiecznego gangstera były skazaniec przejmuje tożsamość swojego kolegi z celi i dołącza do firmy swojej “rodzinnej” firmy jako nowojorski akcjonariusz. Teraz, żyjąc jako Pete Murphy, Marius Jasipovic musi nadążać za klientami, oszukiwać rodzinę Pete'a i uporządkować jego stare długi.

Serial "Sneaky Pete" to dzieło gwiazdy "Breaking Bad" Bryana Cranstona i twórcy "House'a" Davida Shore'a i, według  nich, jest o złym człowieku, który zamienia się w dobrego – w przeciwieństwie do “Breaking Bad”, gdzie Walter White przechodzi przemianę z poczciwego człowieka w złoczyńcę. 


Zastanawiasz się nad poprawą nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Upload

"Upload" dzieje się w niezbyt odległej przyszłości 2033 r., gdzie ludzie rozwinęli umiejętność przesyłania swojej osobowości do wirtualnego życia pozagrobowego po śmierci. Nathan to młody programista, który utknął w jednym z takich wirtualnych światów po wypadku samochodowym, w którego efekcie ani nie umiera, ani nie przeżywa – zostaje zawieszony między życiem i śmiercią. Z pomocą przedstawicielki obsługi klienta Nory, świeży mieszkaniec e-zaświatów pracuje nad przystosowaniem się do swojej nowej, cyfrowej formy, ale w trakcie tej adaptacji odkrywają, że wypadek samochodowy, który doprowadził do jego wgrania do system, mógł wcale nie być wypadkiem.

The Expanse

Ten serial science fiction opiera się na książkowej franczyzie autorstwa Jamesa S. A. Coreya. W odległej przyszłości ludzkość skolonizowała układ słoneczny, budując cywilizację, która obejmuje wiele planet i księżyców. Trzy główne frakcje, Organizacja Narodów Zjednoczonych Ziemi, Republika Kongresu na Marsie i Sojusz Planet Zewnętrznych, znajdują się na skraju wojny. "The Expanse" skupia się na załodze strażników wywodzących się z różnych części Układu Słonecznego, którzy próbują powstrzymać spisek grożący zerwaniem i tak kruchego już pokoju pomiędzy politycznymi potęgami ich wszechświata

I Love Dick

Kevin Bacon w dramacie opartym na powieści Chrisa Krausa pod tym samym tytułem. Chris, zmagająca się z problemami artystka z Nowego Jorku, wybiera się z mężem na wyprawę badawczą. Tam niechcący zaczyna zakochiwać się w Dicku (Bacon), profesorze nadzorującym program. Nowe zauroczenie Chris skłania ją do napisania serii niewysłanych listów miłosnych, w których zaczyna zastanawiać się nad sensem swojego małżeństwa i kierunkiem swojego życia. Za rolę w tym serialu Kevin Bacon był nominowany do Złotego Globu, jednak serię odwołano już po jednym sezonie w 2018 roku.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


The Man in the High Castle

"The Man in the High Castle"  eksploruje alternatywną oś czasu, w której to nazistowskie Niemcy i Japonia dominowały nad alianckimi mocarstwami w II wojnie światowej i podbiły cały świat. Cykl śledzi wiele postaci żyjących w tym uniwersum, kiedy to stopniowo odkrywają, że istnieją także inne linie czasu, na których ich oprawcy zostali pokonani.
Serial oparty jest na wielokrotnie nagradzanej powieści Philipa K. Dicka, a jego producentem jest Ridley Scott ("Blade Runner") i Frank Spotnitz ("Z archiwum X").

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: