Poprzedni
Następny

M28 – nowy 7-kanałowy wzmacniacz mocy NAD z serii Masters

NAD Electronics zaprezentowało kolejną całkowicie unikatową konstrukcję z serii Masters. M28 to 7-kanałowy, niebywale zaawansowany, wzmacniacz, który może pełnić rolę potężnego napędu dla nowoczesnego systemu wielokanałowego do muzyki lub kina domowego. Nowy model w przyszłości będzie dostępny do nabycia w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

NAD M28

Technologia wzmocnienia Purifi Eigentakt

M28 jest pierwszym wielokanałowym wzmacniaczem wyposażonym w technologię wzmocnienia Purifi Eigentakt (samoczynne taktowanie). Konstruktorzy NAD po raz pierwszy wykorzystali wzmacniacz Eigentakt – produkowany przez NAD na licencji Purifi, duńskiej firmy skupiającej kilku czołowych inżynierów z branży – w strumieniowym wzmacniaczu DAC BluOS Masters M33. Teraz to rozwiązanie znalazło zastosowanie także w modelu Masters M28.

Purifi po raz kolejny przyjrzało się każdemu aspektowi wpływającemu na wydajność układu wzmocnienia. W ten sposób odkryto wiele pozornie małych nieliniowości, które po skorygowaniu mają znaczący wpływ na jakość dźwięku. Dzięki zaawansowanej technologii, umiejętnie przemyślanym układom PCD i rozbudowanemu modelowaniu matematycznemu udało się pokonać ostatnie pozostające ograniczenia wzmacniaczy audio. Mierzalnym rezultatem jest niższy szum i mniejsze zniekształcenia, ale słyszalny efekt staje się czymś więcej, bowiem detaliczność wraz z przejrzystością dźwięku gwarantują zupełnie nowy poziom wyrafinowania przy każdym poziomie głośności.

NAD M28


Najważniejsze cechy M28

  • Wzmacniacz HybridDigital™ Purifi Eigentakt™
  • 200 W × 7 W przy 8 omach (20 – 20 000 Hz, 0,003% THD)
  • Stabilność przy 4 omach ułatwiająca współpracę z szeroką gamą kolumn głośnikowych
  • Złącza XLR i specjalny interfejs pozwalający na stosowanie długiego okablowania bez generowania szumu lub utraty sygnału
  • Złącza zbalansowane i single-ended
  • Wyzwalacz 12 V

M28 – podobnie jak w przypadku poprzednich generacji technologii NAD HybridDigital, lecz w odróżnieniu od większości wzmacniaczy Class D – bez trudu radzi sobie z długimi połączeniami kablowymi, będąc równocześnie odpornym na obciążenie kolumn głośnikowych, z którymi współpracuje. Tym samym zachowywane jest takie samo pasmo przenoszenia niezależnie od impedancji głośnika, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej zdolności prądowej. Konstrukcja zapewnia 200 W mocy ciągłej przy 8 omach (wszystkie kanały wysterowane) i 560 W mocy dynamicznej przy 4 omach.

Technologia Eigentakt jest bardzo analogowa w zachowaniu w przypadku mało prawdopodobnej sytuacji wystąpienia przesterowania wzmacniacza. O ile wiele konstrukcji Class D może zachować się niestabilnie, tak Eigentakt reaguje w sposób podobny do łagodnego przesterowania z natychmiastowym powrotem do normalnej pracy, co odbywa się w przypadku dobrze zrealizowanych tradycyjnych wzmacniaczy klasy A/B.

NAD zawsze słynął z produkcji świetnie brzmiących wzmacniaczy, które przewyższają swoją klasę, a M28 robi to na referencyjnym poziomie, a nawet więcej” – stwierdził Cas Oostvogel, menadżer produktu w NAD. „Wykorzystując technologię Purifi Eigentakt, M28 dostarcza ogromną moc z jakością dźwięku, którą trzeba usłyszeć, aby móc ją w pełni docenić. Co więcej, inżynierowie NAD zapewnili wszystkie te parametry mniejszym kosztem niż w przypadku tradycyjnej technologii”.

Wszechstronna łączność

NAD M28

Dla ułatwienia współpracy w różnych systemach, M28 obsługuje zarówno złącza single-ended RCA, jak i zbalansowane wejścia XLR. To drugie służy jako wydajny interfejs audio, który stosuje się w profesjonalnych studiach, aby zagwarantować najwyższy poziom integralności sygnału przy zachowaniu najniższego poziomu szumu w celu uzyskania najlepszej możliwej wydajności. Z kolei za pewne połączenie głośnikowe odpowiadają wysokiej jakości zaciski głośnikowe.

Całości dopełnia stylistyka M12 dopasowaną do przedwzmacniacza/procesora NAD Masters M17 V2i. Oznacza to, że użytkownik z łatwością może stworzyć 7-kanałowy system kina domowego, który oczaruje wszystkich domowników swoją mocą i wzornictwem.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: