Poprzedni
Następny

Zaawansowane konstrukcje Michi dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design

Michi

Rotel z przytupem powraca do świata zaawansowanych konstrukcji audio za pośrednictwem trzech produktów klasy high-end sygnowanych logiem Michi – marki słynącej z wyrafinowanych produktów audio. Nowe urządzenia łączą niebywałą jakość dźwięku, perfekcję wykonania oraz najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa.

Rotel, bazując na swoim 55-letnim doświadczeniu w tworzeniu wysokiej klasy urządzeń audio, ma przyjemność wprowadzić na polski rynek trzy całkowicie nowe konstrukcje sygnowane marką Michi. Nazwa ta – świetnie znana w latach 90. XX wieku – stanowi synonim najwyższej jakości dźwięku, doskonałego wykonania i stylowego, uniwersalnego wzornictwa. Chcąc sięgnąć do tych szlachetnych korzeni, przygotowane zostały trzy zupełnie nowe konstrukcje.

Michi P5

W skład gamy produktowej Michi wchodzą: przedwzmacniacz P5, wzmacniacz stereo S5 i końcówka mocy M8. Każdy z tych produktów czerpie z bogatej historii Rotela, a także ogromnej wiedzy i doświadczenia inżynierów, pozyskanych na przestrzeni ponad 50 lat. Osiągnięcie znakomitej jakości brzmienia było możliwe również dzięki rewolucyjnej architekturze wewnętrznej, starannie wyselekcjonowanym komponentom oraz procesowi indywidualnego strojenia akustycznego.

Michi P5 – przedwzmacniacz klasy high-end

Wysoce dopracowany Michi P5 zapewnia wszystko to, co najlepsze w odniesieniu do jakości dźwięku. Konstrukcję wyposażono w autorski układ zasilania, krytycznie dobrane komponenty i dokładnie zaprojektowany układ wewnętrzny. Zastosowane rozwiązania sprawiły, że P5 gwarantuje najwyższą możliwą integralność sygnału audio, jednocześnie eliminując szum i zniekształcenia. Urządzenie wzbogaca kompletna gama wejść dla źródeł analogowych i cyfrowych.

Michi P5

Do kluczowych elementów podczas odtwarzania muzyki należą precyzja oraz detaliczność. Jednak równie ważne jest dostarczenie muzyki pozostającej przyjemnej w odbiorze i sprawiającej radość podczas odsłuchu. Doskonałe odwzorowanie dźwięku okazało się możliwe m.in. dzięki dwóm przetwornikom cyfrowo-analogowym, które odpowiadają za dostarczenie sygnału audio do przedwzmacniacza Class-A. W ten sposób udaje się uzyskać detaliczność, dokładność i najwyższą muzyczną jakość bez uszczerbku na charakterze czy tonalności brzmienia, niezależnie od gatunku muzyki.

Michi S5 i Michi M8 – energia, detaliczność i precyzja

Stereofoniczny wzmacniacz Michi S5 wraz z monoblokami M8 to doskonałe dopełnienia dla przedwzmacniacza P5. Obydwa modele cechują się pracą w klasie AB i są w stanie dostarczyć moc odpowiednio 500 W i 1080 W przy obciążeniu 8 Ω (800 W i 1800 W przy 4 Ω), zapewniając równocześnie wspaniałą jakość dźwięku.

Do otrzymania energetycznego, a zarazem detalicznego i precyzyjnie kontrolowanego basu, projektanci w każdym wzmacniaczu wykorzystali dwa ponadwymiarowe transformatory toroidalne. Dodatkowo zespół 32 wysokoprądowych tranzystorów mocy zasilany jest przez układ z kondensatorami o łącznej pojemności 188 000 µF. W efekcie powstaje gładki, dokładny i relaksujący dźwięk w przypadku nawet najbardziej wymagających kolumn głośnikowych.

Michi M8

„Nowe modele Michi urzeczywistniają wszystko to, co najlepsze w inżynierii, wzornictwie i najwyższej klasie produktów od czasu założenia firmy Rotel w 1961 r.” – przyznał Peter Kao, dyrektor zarządzający i przedstawiciel trzeciej już generacji rodziny Rotela. „Michi urzeczywistnia ewolucję i naturalny proces wzrostu Rotela, odzwierciedlając poświęcenie na rzecz tworzenia cennej wartości nierozerwalnie związanej z najwyższej jakości standardami dumnie kontynuującymi tradycję i dziedzictwo tej ikonicznej marki”.

Michi P5S5 i M8 wyróżniają się nie tylko pod względem jakości dźwięku, ale także spełniają oczekiwania w kwestii wyposażenia. W każdym modelu na płycie czołowej znajdziemy kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, na którym eksponowane są wszystkie niezbędne parametry i informacje dotyczące statusu pracy poszczególnych urządzeń. Wraz z konstrukcjami dostarczany jest pilot zdalnego sterowania, który ułatwia konfigurację i obsługę przy wykorzystaniu wspierających wszystkie popularne systemy sterujące złącza RS232 i Ethernet.

Pierwsze egzemplarze Michi P5S5 są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: