Poprzedni
Następny

Filmy z Demi Moore, do których warto wrócić

Chociaż ostatnimi laty Demi Moore nieczęsto pojawia się w nowych produkcjach, ma na swoim koncie kilka ról, które na zawsze zapisały się w historii popkultury. Najbardziej znanym i najczęściej kojarzonym z aktorką filmem jest, oczywiście, “Uwierz w ducha”, jednak to tylko jedna ze świetnych kreacji, jakie Moore zaserwowała widzom. Zobaczcie, które z nich warto jeszcze raz wrzucić na swoje kino domowe!

fot. kadr z filmu “Ludzie honoru”

Striptiz (1996)

Chociaż ten film nie spełnił pokładanych w nim nadziei i nie przyniósł oczekiwanych rezultatów zarówno w przypadku zarobków, jak i odbioru przez krytyków, zyskał miano kultowego i warto do niego wrócić – chociażby ze względu na sentymentalną wycieczkę w sam rozkwit szalonych lat dziewięćdziesiątych. Teraz, po latach, trudno powiedzieć, czy film był w zamyśle thrillerem erotycznym, czy też czarną komedią, ale jedno jest pewne – Demi Moore włożyła mnóstwo pracy w to, by jej sceniczne występy w “Striptizie” były dopracowane do perfekcji, co zaowocowało tym, że jej rola w tym filmie wyznaczyła nowy standard zarobków dla hollywoodzkich aktorek, ponieważ otrzymała za nią rekordową sumę 12,5 miliona dolarów.

Moore wcieliła się w nim w byłą sekretarkę FBI, która traci pracę i zostaje striptizerką, żeby uzbierać pieniądze na apelację, która pozwoliłaby jej odebrać swoją córkę (w tej roli prawdziwa córka aktorki – Rumer Willis) byłemu mężowi, kryminaliście. Próbując szybko zrealizować swój finansowy cel, Erin angażuje się w dziwną znajomość z szemranym kongresmenem (w tej roli wspaniały Burt Reynolds), lecz pozornie idealny układ szybko okazuje się równie niebezpieczny.

Koniec niewinności (1995)

“Koniec niewinności” to komedia obyczajowa o dojrzewaniu, w której występują jedne z najlepszych dorosłych i nastoletnich aktorek tamtej epoki w Hollywood. Cztery przyjaciółki (Demi Moore, Melanie Griffith, Rosie O'Donnell i Rita Wilson) spotykają się po latach, by razem świętować ciążę jednej z nich. Podczas wspominania dawnych czasów skupiają się na najważniejszych wakacjach ich młodych lat, kiedy to zawarły pakt, że zawsze będą razem, a los w ostateczności zdecydował inaczej. Chociaż większość filmu stanowią retrospekcje z młodzieńczych czasów aktorek (w ich młode wersje wcieliły się Gaby Hoffmann, Thora Birch, Christina Ricci i Ashleigh Aston Moore), charakterystyczna chrypka i wyrazista rola cynicznej pisarki z problemami emocjonalnymi sprawiły, że Moore zapadła w pamięć widzom.

Mimo złych opinii wśród krytyków filmowych “Koniec niewinności” ma grono wiernych fanów aż do dzisiaj. 


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


W sieci (1994)

Meredith (Moore) otrzymuje awans, dzięki któremu wspina się na wyższy szczebel kariery niż jej były chłopak Tom (Michael Douglas), który pracuje w tym samym miejscu. Kiedy mężczyzna odrzuca jej seksualne zaloty, kobieta składa fałszywe oskarżenie, twierdząc, że próbował ją molestować. To, co następuje później, to trzymający w napięciu thriller erotyczny, w którym Moore fantastycznie wciela się w rolę bezwzględnej femme fatale. Mimo mieszanych recenzji wśród krytyków “W sieci” był kolejnym z serii hitów kinowych z udziałem Demi i jedną z jej najbardziej pamiętnych ról.

G.I. Jane (1997)

Senatorka Stanów Zjednoczonych naciska na władze Marynarki Wojennej, by zaangażowały do swoich szeregów więcej kobiet. Aby udowodnić im, że płeć piękna ma równie dobre predyspozycje do wykonywania typowo męskiego zawodu, umieszcza w jednostce porucznik  Jordan O'Neil (Moore), która ma być swoistym królikiem doświadczalnym. Podczas gdy wszyscy (łącznie z mediami) prognozują, że kobieta zawiedzie oczekiwania, O'Neil nie poddaje się w walce o szacunek i większą równość w szeregach marynarki.

Chociaż film w reżyserii Ridleya Scotta nie przyniósł wielkich dochodów i nie spotkał się ze zbyt dobrą opinią u krytyków, o Demi Moore zrobiło się wówczas ekstremalnie głośno, jako że specjalnie do tej roli poddała się morderczym treningom i ogoliła głowę.

Niemoralna propozycja (1993)

Czy przespalibyście się z kimś obcym, gdyby zaoferował Wam za tę noc okrągły milion dolarów? W 1993 roku po premierze filmu z Demi Moore, Woody Harrelsonem i Robertem Redfordem prawie każdy zadawał sobie to pytanie, a odniesienia do tego wątku pojawiają się w wielu filmach i serialach aż po dziś dzień. Akcja śledzi małżeństwo, które przekonuje się, jak dalekosiężne konsekwencje może mieć pokuszenie się na podejrzanie łatwy zarobek.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Ludzie Honoru (1992)

Cztery nominacje do Oscara i pięć do Złotego Globu powinny – ta rekomendacja powinna wystarczyć. “Ludzie honoru” to kolejny film, w którym Moore wciela się w silną kobietę, błyszcząc swoim talentem na tle gwiazdorskiej obsady mężczyzn – na ekranie towarzyszą jej tu Jack Nicholson, Kevin Bacon, Kevin Pollack i Kiefer Sutherland. 

W tym trzymającym w napięciu dramacie sądowym popularny prawnik Daniel Kaffee (Tom Cruise) otrzymuje sprawę, w której dwóch żołnierzy piechoty morskiej oskarża się o zabicie swojego kolegi. Chociaż przebiegły Kaffee jest znany z dążenia do ugodowego załatwiania spraw, oficer śledcza i prawniczka marynarki wojennej komandor porucznik JoAnne Galloway (Moore) broni żołnierzy, uważając, że jej klienci wykonywali rozkazy i przy okazji odkrywając skrzętnie ukrywane zjawisko fali w wojsku.

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: