Poprzedni
Następny

ELAC Solano – nowa seria kolumn głośnikowych

ELAC zaprezentował nową serię Solano, w skład której wchodzą trzy modele kolumn głośnikowych: podstawkowa BS 283, wolnostojąca FS 287 i głośnik centralny CC 281. Projektanci dopełnili wszelkich starań, aby nowe konstrukcje świetnie integrowały się z dowolnym wnętrzem i zapewniały najwyższej możliwej jakości dźwięk.

Zgodne z tradycją

Inżynierowie ELAC-a z niemieckiej fabryki w Kilonii zawsze tworzyli kompaktowe, atrakcyjne i wyrafinowane dźwiękowo konstrukcje, które pozytywnie wpływały na rozwój kolumn głośnikowych. Najnowsza seria Solano pozostaje wierna zasadom projektowania ELAC-a, stosowanym materiałom oraz formie. Stąd też zamiast podkreślać pojedyncze elementy, producent skupił się na efekcie ich połączenia. ELAC postawił na stylowy prostokątny kształt połączony z delikatnie zakrzywioną przednią ścianką, eleganckim lakierowanym wykończeniem, litą aluminiową dolną płytą i skierowanymi do przodu głośnikami – wszystko po to, aby stworzyć ponadczasową konstrukcję.

Nowoczesna wydajność i klasyczny wygląd

Seria Solano może pochwalić się słynnym przetwornikiem wysokotonowym JET5. Za zakresy średnio- i niskotonowe odpowiada jednostka, która stanowi połączenie subtelnej stylistyki gładkiej, anodyzowanej membrany aluminiowej z cenionym na całym świecie procesem montażu AS-XR. Warto dodać, że niewidoczna pozostaje unikatowa warstwowa konstrukcja membrany AS-XR i jej szczególny proces łączenia. Rezultatem jest najwyższa wydajność i klasyczny wygląd Black Edition.

Wyśmienity dźwięk

Konstruktorzy zwrócili szczególną uwagę, aby seria Solano była kompletnie wyposażona. Dlatego użytkownik ma możliwość wyboru między połączeniami mono-wiring, bi-wiring lub nawet bi-amping. Z kolei system wentylacyjny z wylotem w podstawie w modelach BS 283 i FS 287 to skuteczny sposób na doskonałe zgranie kolumn głośnikowych z akustyką pomieszczenia odsłuchowego. Seria Solano jest znakomitą propozycją niezależnie od gatunku muzyki, dzięki której możesz liczyć na emocjonujący dźwięk z rytmicznymi uderzeniami, potężnymi dźwiękami eksplozji i doskonałym zgraniem czasowym.

Kolumny głośnikowe ELAC Solano są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: