Poprzedni
Następny

Bluesound NODE – nowa, udoskonalona generacja. Czym różni się od poprzedniej?

NODE jest jedną z nowości firmy Bluesound, które pojawiły się rynku w 2021 r. Ten funkcjonalny odtwarzacz sieciowy to następca dobrze znanego na całym świecie streamera NODE 2i. Najnowszy model został udoskonalony pod wieloma względami. Doceniło go także międzynarodowe jury w ramach EISA Award, przyznając nagrodę za najlepszy cyfrowy odtwarzacz muzyczny sezonu 2021–2022.

Bluesound NODE

Podstawowe zmiany względem poprzedniej generacji

Zacznijmy od tego, co widać gołym okiem w porównaniu do poprzedniej wersji:

  1. Gumowaną powłokę zamieniono na obudowę wykonaną z tworzywa w satynowym wykończeniu, znacznie łatwiejszą w czyszczeniu. Standardowo dostępną w dwóch kolorach: białym oraz czarnym.
  2. Mały, dotykowy górny panel z podstawowymi funkcjami ciszej/głośniej, poprzedni/następny oraz pauza/start zastąpiono znacznie większym, czytelnym panelem z czujnikiem zbliżeniowym, który wybudza urządzenie, gdy tylko się do niego zbliżymy. Ponadto, poza funkcjami oferowanymi już w poprzedniej wersji, dodano pięć programowalnych przycisków szybkiego wyboru.
  3. Dodano wejście HDMI eARC – dzięki któremu możemy podłączyć np. telewizor, co można uznać za dość znaczącą zmianę w porównaniu do poprzednika.

Bluesound NODE

Złącza i możliwości streamera firmy Bluesound

Bluesound NODE to urządzenie wyposażone w złącza, takie jak wspomniane przed chwilą HDMI eARC oraz cyfrowe koaksjalne i optyczne oraz analogowe wejścia audio. Co więcej, możemy połączyć się także z przewodowymi i bezprzewodowymi słuchawkami oraz subwooferem. Dodatkowo wejście IR na tylnym panelu umożliwia sterowanie za pomocą opcjonalnego pilota Bluesound RC1. Za łączność bezprzewodową odpowiada dwuzakresowe Wi-Fi oraz złączę Ethernet obsługujące prędkość 1 Gbit/s.

Bluetooth na pokładzie NODE to wersja dwukierunkowa z obsługą aptX HD. Ważną informacją dla użytkowników sprzętu marki Apple jest również współpraca z AirPlay 2.

Obsługa aplikacji BluOS Controller

Dzięki szeregowi wyżej wymienionych opcji połączeniowych w prosty sposób możemy do posiadanego systemu audio lub kina domowego dodać funkcje sieciowe takie jak: Spotify, Tidal, Qobuz czy Deezer oraz wiele innych serwisów.

Bluesound NODE

Dzięki odtwarzaczowi firmy Bluesound mamy również dostęp do tysięcy programów radiowych nadawanych w sieci. NODE daje nam również możliwość korzystania z naszych zasobów muzycznych zgromadzonych na dysku sieciowym.

Wszystko to mamy zawsze pod ręką dzięki intuicyjnej aplikacji BluOS Controller, dostępnej na najpopularniejsze systemy operacyjne takie jak iOS, Android, MacOS oraz Windows. Pozwala to na sterowanie urządzeniem z poziomu komputera, tabletu czy smartfona.
BluOS to również możliwość stworzenia systemu multiroom w połączeniu z innymi kompatybilnymi urządzeniami z oferty firmy Bluesound.

Serce nowej jednostki

Streaming w najwyższej jakości z uwzględnieniem standardu MQA zapewnia nowoczesny czterordzeniowy procesor ARM Cortex A53 1,8 GHz oraz 32-bitowy DAC klasy premium, który może przetwarzać sygnał audio z częstotliwością próbkowania do 384 kHz.

Bluesound NODE EISA

Odtwarzacz na rynku jest od niedawna, jednak nie przeszkodziło to, by zyskał uznanie wśród fachowców z branży audio i audio-wideo i został wybrany najlepszym cyfrowym odtwarzaczem muzycznym 2021–2022 według EISA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku. Możliwości tego urządzenia możesz sprawdzić w praktyce w jednym z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design.Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: