Poprzedni
Następny

Bluesound, NAD, Rotel, Thorens, Hegel, Yamaha i We. by Loewe wśród laureatów EISA 2021-2022

Stowarzyszenie EISA, które zrzesza najważniejsze magazyny z branży audio-wideo, po raz kolejny przyznało swoje prestiżowe nagrody EISA Awards. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się także urządzenia z portfolio takich firm jak NAD, Bluesound, Rotel, Thorens, Hegel, Yamaha i We. by Loewe.

Nagrody EISA

Stowarzyszenie EISA jednoczy ponad 50 specjalistycznych magazynów i portali internetowych zajmujących się m.in. rynkiem audio-wideo na Starym Kontynencie i nie tylko. Laureaci poszczególnych kategorii są wyłaniani przez członków stowarzyszenia spośród wielu produktów testowanych i recenzowanych w ciągu ostatniego roku.

Testy i odsłuchy umożliwiły wytypowanie listy najlepszych urządzeń w każdej z obowiązujących kategorii, a zwycięzcy wybierani są na podstawie głosowania, które w tym roku odbyło się w formule online. Przyznane nagrody są uznawane za jedno z największych wyróżnień w branży audio-wideo.


Zdobywcy nagród EISA 2021–2022 w wybranych kategoriach:


Bluesound Node – EISA DIGITAL MUSIC PLAYER 2021–2022

W kategorii „Cyfrowy odtwarzacz muzyczny EISA 2021­–2022” nagrodę zdobył Node firmy Bluesound z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym zapewniającym przetwarzanie sygnału z częstotliwością próbkowania do 384 kHz i 32-bitową rozdzielczością. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesne rozwiązania bezprzewodowe, co zapewnia wygodny dostęp do muzyki odtwarzanej z wielu różnych źródeł, w tym m.in. internetowych serwisów muzycznych, takich jak np. Spotify, Tidal, Deezer czy Qobuz. Urządzenie może być również elementem systemu multiroom BluOS.

Bluesound Node

Uzasadnienie EISA:

„Bezprzewodowy system multiroom Bluesound był w swojej pierwszej odsłonie rewolucyjny; jego platforma BluOS od samego początku pozwalała odtwarzać materiały wysokiej rozdzielczości w sposób dopracowany i wyrafinowany. Ostatnia wersja odtwarzacza muzycznego Node to prosty sposób, aby multiroom stał się częścią twojego systemu. Wi-Fi, Ethernet, Apple AirPlay 2, aptX HD Bluetooth i USB-A umożliwią odtworzenie materiału audio z serwisów streamingowych, radia internetowego i własnej kolekcji muzycznej. Nowy Node jest wyposażony w HDMI ARC ułatwiający podłączenie sygnału audio z telewizora i konsol do gier. Wszystko pozostaje pod kontrolą intuicyjnej aplikacji BluOS Controller lub popularnych asystentów głosowych.”

NAD C 298 – EISA POWER AMPLIFIER 2021–2022

Kolejnym nagrodzonym komponentem audio jest NAD C 298. Jest to stereofoniczna końcówka mocy pracująca w klasie D i zapewniająca 340 W na kanał (przy impedancji obciążenia wynoszącej 4 omy), a w trybie monobloku (po zmostkowaniu) nawet 620 W (przy 8 omach). To powoduje, że jest w stanie wysterować nawet najbardziej wymagające kolumny głośnikowe w domowym systemie audio.

NAD C298

Uzasadnienie EISA:

„Historia firmy NAD zaczęła się od wzmacniaczy, rozwijanych i udoskonalanych już od prawie pół wieku. Niepozornie wyglądająca końcówka mocy C 298 to kumulacja doświadczeń i wybór najnowszych rozwiązań, pozwalających pracować zarówno w konwencjonalnym zestawie hi-fi, w systemie kina domowego, jak też w ukrytej instalacji. Uniwersalność zapewniają wejścia zbalansowane i single-ended a także czujnik sygnału wejściowego w trybie pracy zdalnej, podczas gdy technika wzmacniaczy Purifi Eigentakt jest nie tylko efektywna energetycznie, ale przede wszystkim pozwala podłączyć dowolne zespoły głośnikowe i dostarczyć do nich setki watów niosących spektakularny dźwięk. A jeżeli chcemy jeszcze więcej, możemy użyć dwóch w formie monobloków o mocy ponad 600 W każdy!”

Thorens TD 124 DD – EISA HIGH-END TURNTABLE 2021–2022

Wśród hi-endowych gramofonów uznanie jury zdobył Thorens TD 124 DD. Jest to w praktyce ulepszona wersja modelu TD 124, wprowadzonego na rynek już w 1957 r. i chętnie wykorzystywanego w studiach nadawczych na całym świecie. W najnowszym modelu zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniające wyjątkową jakość odtwarzanego dźwięku. Model TD 124 DD wyposażono w wyjścia audio zbalansowane (XLR) i niezbalansowane (RCA).

Thorens TD 124 DD

Uzasadnienie EISA:

„Minęła ponad połowa wieku od zakończenia jego produkcji, ale oryginalny Thorens TD 124 pozostał legendą, jest wciąż ceniony i poszukiwany. Najnowsza wersja przypomina z zewnątrz pierwowzór, jednak oznaczenie „DD” podpowiada, że tym razem jest to konstrukcja z napędem bezpośrednim (direct drive). Nowe, regulowane ramię, zakończone wkładką SPU 124, zaprojektowano w stylu retro; jest nawet adapter potrzebny do odtwarzania singli z szafy grającej. Cokolwiek włączymy na TD 124 DD, dotrze do nas zdrowa siła dźwięku masywnego i szybkiego. Gramofon wpisuje się w klimat vintage, ale jego brzmienie jest stuprocentowo aktualne.”

Rotel Michi X3 – EISA INTEGRATED AMPLIFIER 2021–2022

W kategorii „Wzmacniacz zintegrowany EISA 2021 – 2022” nagrodę przyznano modelowi Michi X3 firmy Rotel. To stereofoniczne urządzenie pracuje w klasie AB i charakteryzuje się mocą 350 W na kanał (przy impedancji obciążenia wynoszącej 4 omy). Zostało wyposażone w różnorodne wejścia analogowe i cyfrowe, które pozwalają na odtwarzanie muzyki z wielu źródeł. Wzmacniacz ma także moduł Bluetooth i obsługuje kodek aptX.

Rotel Michi X3

Uzasadnienie EISA:

„Tańszy z dwóch wzmacniaczy zintegrowanych, jakie Rotel przygotował w serii Michi, potrafi już w zasadzie wszystko. Zdolny „napędzić” dowolne kolumny, łączy w swoim dźwięku ciepło i szybkość, siłę kafara z delikatnością dotyku babiego lata. Mocy nie zabraknie, jednak Michi X3 dostarcza ją z lekkością i zwinnością, kontrolą i detalicznością. Uniwersalna funkcjonalność, jakość konstrukcji i czysty styl – to integra mogąca stanąć w szranki z najdroższymi superwzmacniaczami.”

Hegel V10 – EISA PHONO STAGE 2021–2022

W kategorii przedwzmacniaczy gramofonowych w tegorocznym plebiscycie EISA zwyciężył Hegel V10. Konstruktorzy Hegla opracowując to urządzenie przyjęli sobie za cel stworzenie modelu zapewniającego maksimum realizmu podczas odtwarzania muzyki z płyty winylowej. W modelu tym na uwagę zasługują m.in. obsługa zarówno wkładek MC, jak i MM, a także zastosowanie niskoszumowych tranzystorów JFET i również niskoszumowego zasilacza.

Hegel V10

Uzasadnienie EISA:

„Hegel nie spieszył się z wprowadzeniem do swojej oferty przedwzmacniacza gramofonowego, ale warto było czekać. V10 został gruntownie przygotowany do obsługi wkładek MC i MM, umożliwia regulację wzmocnienia, dokładne dopasowanie do parametrów obciążenia i zakresu działania filtra subsonicznego. Ustawienia przeprowadzamy na matrycy przełączników DIP wewnątrz obudowy, ale wszyscy miłośnicy winylu nie pożałują czasu, by znaleźć optymalne ustawienie i osiągnąć wyśmienite brzmienie, jednocześnie wnikliwe i gładkie, dopasowane do charakteru innych urządzeń norweskiej firmy.”

Yamaha RX-V6A – EISA HOME THEATRE RECEIVER 2021–2022

Za najlepszy amplituner kina domowego w sezonie 2021–2022 uznano 7.2-kanałowy model RX-V6A firmy Yamaha. Urządzenie jest kompatybilne z systemem multiroom MusicCast. Z wykorzystaniem tego urządzenia możemy w domu stworzyć namiastkę prawdziwego kina w konfiguracji zgodnej z Dolby Atmos czy DTS:X. Amplituner obsługuje innowacyjne rozwiązania techniczne, takie jak np. tryb HDR10+ czy ulepszony zwrotny kanał audio eARC, a także specjalne funkcje opracowane z myślą o graczach.

Yamaha RX-V6A

Uzasadnienie EISA:

„Siedmiokanałowy, sieciowy amplituner Yamahy zaprojektowano wedle nowych założeń. To urządzenie przyszłościowe. Siedem wejść (i jedno wyjście) HDMI jest gotowych do podłączenia zaawansowanych konsoli i źródeł 8K. Ale szykując wiele innych nowoczesnych „smartfunkcji”, w tym opcję zastosowania głośników multiroom MusicCast w roli bezprzewodowych głośników surround, Yamaha nie zapomniała o podstawowych parametrach i jakości dźwięku. Opierając się na udoskonalonych wzmacniaczach i systemie Cinema DSP, wraz ze źródłami Dolby Atmos oraz DTS:X, RX-V6A buduje detaliczną i wciągającą przestrzeń, a stereo oraz inne opcje wielokanałowe odtwarza gładko i sugestywnie.”

We. by Loewe Hear 2 – EISA MOBILE SPEAKER 2021–2022

Spośród nominowanych do EISA Awards głośników przenośnych główna nagroda przypadła modelowi Hear 2 marki We. by Loewe, czyli większemu „bratu” głośnika Hear 1 tej designerskiej marki. Urządzenie charakteryzuje się mocą 2 x 15 W RMS i obsługuje standard Bluetooth w wersji 5.0. Wbudowany akumulator o pojemności 4000 mAh zapewnia ok. 15 godz. odtwarzania muzyki. Uwadze jury nie umknęło także wzornictwo urządzenia, które zostało docenione także m.in. w plebiscycie iF Design Award 2021.

Uzasadnienie EISA:

„Tak, jak można było oczekiwać od marki We. by Loewe, jej przenośny model Hear 2 został gustownie zaprojektowany i wspaniale się prezentuje. Jest dostępny w czterech różnych kolorach. Możesz zatem wybrać tę wersję, która będzie najlepiej pasowała do Twojego wnętrza. Z głośnika możesz też korzystać w plenerze. Charakteryzuje się on klasą wodoodporności IPX6. Przyciski sterujące ma sprytnie ukryte za specjalną osłoną, dodatkowo pokrytą antypoślizgowym materiałem. Model Hear 2 wyróżnia się czystym, mocnym i szczegółowym brzmieniem. Jest na tyle głośny, że sprawdzi się nawet podczas domowych imprez. Wbudowana bateria zapewnia do 15 godz. bezprzewodowej pracy. Ładowana jest przez USB-C, co trwa ok. 4 do 5 godz. Solidna, cylindryczna obudowa głośnika została zaprojektowana tak, aby można było ją ustawić poziomo lub pionowo. Do głośnika możesz też zamocować znajdujący się w zestawie pasek, co ułatwia słuchanie muzyki w ruchu.”Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: