Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Hegel V10 - przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC

Hegel V10 stanowi odzwierciedlenie nowego podejścia konstruktorów urządzeń audio do tradycyjnej, doskonale znanej technologii. Bazując na swojej obszernej wiedzy z zakresu tworzenia najnowocześniejszych dyskretnych obwodów tranzytowych, zespół Hegla stworzył całkowicie nowy przedwzmacniacz gramofonowy. Ten niemający żadnego odpowiednika model zapewnia neutralny, dynamiczny i niezwykle odkrywczy dźwięk.

Hegel V10- przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC

Przedwzmacniacz gramofonowy V10 może pochwalić się unikatowymi rozwiązaniami, czego rezultatem jest brzmienie, które zwiększa do maksimum realizm odtwarzanej muzyki. Tym samym użytkownik może jeszcze bardziej zbliżyć się do ideału – dźwięku uchwyconego w chwili jego nagrywania.

  • przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC
  • neutralny i dynamiczny dźwięk
  • obudowa podzielona na dwie komory
  • zbalansowane wyjścia XLR
  • niskoszumowe tranzystory dyskretne JFET dla wejścia MM i MC
  • liniowy, niskoszumowy zasilacz analogowy AC

Obudowa V10 została podzielona na dwie komory, co pozwoliło fizycznie odseparować zasilanie od czułego układu wzmacniacza i poprawić wierność dźwięku. Dzięki temu pomiędzy tymi dwoma sekcjami nie ma wykrywalnych zakłóceń. Dodatkowo przedwzmacniacz gramofonowy wyposażony jest w wykrywalne terminale, zbalansowane wyjścia XLR i specjalnie przygotowaną śrubę uziemienia.

Hegel V10- przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC

W kluczowym stopniu wejściowym znajdują się niskoszumowe tranzystory dyskretne JFET dla wejścia MM i MC. Do ograniczenia minimalnego zewnętrznego szumu – szczególnie istotnego dla czułych wkładek MC o niskiej mocy wyjściowej – V10 wzbogacono o cztery tego typu tranzystory połączone równolegle. W ten sposób udało się całkowicie wyciszyć wejście i zatrzymać sprzężenie zwrotne prądu polaryzacji do cewki wkładki.

Hegel przywiązał również dużo uwagi do precyzji wzmocnienia sygnału wejściowego docierającego z gramofonu. Aby go zapewnić sygnał przesyłany jest do obwodów wzmacniacza, gdzie stopnie wzmocnienia MM i MC wykorzystują niskoszumowe zasilanie wykonane z dyskretnych tranzystorów bipolarnych. Sam przedwzmacniacz wyposażono w liniowy, niskoszumowy zasilacz analogowy AC ze specjalnie zaprojektowanym transformatorem z rdzeniem E.

Hegel V10- przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC

Warto dodać, że model V10 został stworzony z myślą, aby użytkownik mógł dopasować go do własnych preferencji i wymagań konfiguracyjnych, niezależnie od wykorzystywanej wkładki (MM lub MC). W przypadku wkładki MM można dowolnie zwiększać pojemność w zakresie od 100 do 467 pF, a w przypadku wkładki MC można dowolnie regulować impedancję pomiędzy 33 i 550 Ω lub ustalić na poziomie 47 kΩ. Dla obu wkładek wzmocnienie można zwiększyć o 5, 10 lub 12 dB, dostosowując się do wyjścia innych źródeł. V10 oferuje także filtr subsoniczny, który pomaga wyeliminować niepożądany szum o niskiej częstotliwości.

Hegel V10- przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC

 

Rodzaj przedwzmacniaczatranzystorowy
Obsługiwane rodzaje wkładekMM + MC
WejściaRCA
WyjściaRCA, XLR
Zasilaniezewnętrzne (zasilacz)
Wymiary (S x W x G) mm210 x 60 x 280
Waga kg2.2
InneGain XLR Out MM: 40dB / 45dB / 50dB / 52dB MC: 60dB / 65dB / 70dB / 72dB; Gain RCA Out MM: 34dB / 39dB / 44dB / 46dB MC: 54dB / 59dB / 64dB / 66dB

Polecane Produkty

Akcesoria

Marka: Hegel

V10

Special Price 4 999 zł Regular Price 6 999 zł
/ sztuka
  • Rodzaj przedwzmacniacza: tranzystorowy
  • Obsługiwane rodzaje wkładek: MM + MC
  • Wejścia: RCA
  • Wyjścia: RCA, XLR

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 250 zł

Sprawdź szczegóły

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: