Poprzedni
Następny

Udoskonalona klasyka – ELAC przedstawił nową serię kolumn głośnikowych Uni-Fi Reference

ELAC zaprezentował najnowszą serię kolumn głośnikowych Uni-Fi Reference, w której skład wchodzą trzy modele: podstawkowy B6, wolnostojący F5 oraz centralny C5. Nowa seria, bazując na sukcesie głośników z wcześniejszych serii Uni-Fi oraz Uni-Fi 2.0., przenosi serię Uni-Fi na nowy poziom, co jest zasługą m.in. udoskonalonych podzespołów oraz atrakcyjnego wzornictwa.

Elac Uni-Fi Reference B6 kolumna podstawkowa

Kolumny dopracowane do maksimum

Kompaktowe, atrakcyjne, wyrafinowane dźwiękowo – inżynierowie niemieckiego ELAC-a słyną z tworzenia wyjątkowych kolumn głośnikowych, które pozytywnie wpływają na rozwój świata audio. Nie inaczej sprawa się ma z najnowszą serią Uni-Fi Reference, która łączy piękną estetykę i niezrównaną w swojej klasie jakość dźwięku z przystępną ceną.

Potwierdzeniem walorów najnowszej linii jest sygnatura „Reference”, którą – jak zaznaczają producenci z Kilonii – ELAC dodaje w nazwie jedynie do konstrukcji maksymalnie dopracowanych pod kątem wydajności i stylu. Urzeczywistnieniem wydobycia pełni możliwości w obrębie danej serii są właśnie trzy nowe modele Uni-Fi Reference:

Ulepszone przetworniki

Każdy z trzech nowych modeli pracuje w układzie 3-drożnym i może pochwalić się trzema całkowicie nowymi przetwornikami.

Elac Uni-Fi Reference F5 kolumna podłogowa

Przejrzysty i mocny bas

Na pierwszy plan wysuwa się nowy, usztywniony, jednoczęściowy przetwornik niskotonowy ze stożkiem aluminiowym. Jednostka ta cechuje się większym magnesem, powiększonym otworem wentylacyjnym oraz nowym obsadzeniem kosza. Wprowadzone zmiany przełożyły się na usprawnioną liniowość, poprawiony czas reakcji niskich tonów, ich lepszą płynność i większą przejrzystość. Ponadto najnowszy przetwornik niskotonowy z jednolitą, odlewaną obudową oferuje znacznie lepszą sztywność, wzmacniając przednią ściankę i minimalizując ryzyko wpadania obudowy w rezonans.

Udoskonalony czas reakcji dla wysokich częstotliwości

Warto również zwrócić uwagę na ulepszony szerokopasmowy głośnik wysokotonowy. Ten nowo opracowany przetwornik koncentryczny umożliwił łatwiejsze zespolenie tweetera z przetwornikiem średniotonowym. Przełożyło się to na znaczną poprawę czasu reakcji dla wysokich i średnich tonów, których zakres został rozszerzony o jeszcze niższe poziomy. W obu przypadkach użytkownik może też liczyć na niesamowitą szczegółowość, dzięki czemu pozostaje cieszyć się najdrobniejszymi detalami swoich ulubionych nagrań.

Elac Uni-Fi Reference F5 kolumna podłogowa

Klarowna średnica

Gamę nowych przetworników dopełnia 4-calowa jednostka koncentryczna odpowiedzialna za średnie tony. Nowy profil aluminiowego stożka, nowy magnes neodymowy, nowe obsadzenie kosza i zwiększona średnica cewki to kilka zmian, które pozwoliły usprawnić czas reakcji w zakresie średnich tonów oraz udoskonalić ich klarowność.

Odmieniona obudowa

Licznymi zmianami objęta została także obudowa. Nowa klamra, wykonana z pełnego materiału, łączy górną i boczną część obudowy, zwiększając jej sztywność i znacznie zmniejszając wibracje podczas odsłuchu. Z kolei rozszerzony, podwójnie rozkloszowany otwór wentylacyjny w kształcie kielicha zapewnia niższy poziom hałasu uchodzącego powietrza oraz wyższą moc basu, pozytywnie wpływając na jego dynamikę.

Elac Uni-Fi Reference F5 kolumna podłogowa

Wzrok przykuwa też zakrzywiony przedni panel głośników Uni-Fi Reference, który ma za zadanie nie tylko dodawać zachwycający efekt wizualny, ale również pomagać w tworzeniu bardziej szczegółowego profilu dźwiękowego. Całości dopełniają regulowane stopki oraz rama podstawy z tworzywa sztucznego, wykończona w ciemnoszarym satynowym kolorze, idealnie komponując się z kolorystyką nowej serii.

Atrakcyjne wzornictwo

Trzy nowe kolumny głośnikowe – podstawkowe B6, wolnostojące F5 oraz głośnik centralny C5 – będą oferowane w dwóch wariantach kolorystycznych. W pierwszym z nich zakrzywiony panel przedni wykonany z MDF jest malowany w kolorze czarny mat, a boczne panele obudowy są w barwie orzecha włoskiego. Natomiast w drugiej wersji analogicznie przedni panel projektanci wykonali w kolorze biały mat z bocznymi panelami obudowy w kolorze jasnego dębu.

Elac Uni-Fi Reference C5 kolumny podłogowe

Dostępność kolumn

Nowych kolumn głośnikowych ELAC-a z serii Uni-Fi Reference można spodziewać się w salonach Top Hi-Fi & Video Design we wrześniu br.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: