Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Thorens TD 124 DD

Thorens TD 124 DD to gramofon, który stanowi nowoczesne urzeczywistnienie legendarnego modelu TD 124. Pierwsza wersja TD 124 została zaprezentowana w 1957 r.. Konstrukcja ta cieszyła się popularnością w wielu stacjach radiowych na całym świecie i zdobyła uznanie wśród ambitnych melomanów. Najnowsza odsłona tego gramofonu bazuje na tej tradycji, jednocześnie wprowadzają innowacyjne rozwiązania techniczne.

Uwagę zwraca purystyczne wzornictwo nawiązujące do pierwowzoru, chociaż teraz regulowane na wysokość aluminiowe chassis znajduje się na tłumiących wibracje gumowych elementach. Konstruktorzy sięgnęli także po niezwykle precyzyjny napęd Direct Drive. Rozwiązanie to sprawia, że TD 124 DD uzyskuje wysoki moment obrotowy, zapewnia dokładną regulację prędkości i pozostaje odporny na niepożądane wibracje, który mogłyby przenosić się na talerz z układu napędowego.

Inżynierowie zastosowali w TD 124 DD nowe ramię TP 124, w którym można precyzyjnie wyregulować wszystkie ustawienia. Ułatwia to dopasowanie do wybranej przez siebie wkładki. Ramię wyróżnia się innowacyjnym układem anty-skatingu z rubinowym łożyskiem i opatentowanym elektrycznym systemem podnoszenia ramienia. Dodatkowo wraz z TD 124 DD dostarczana jest dodatkowa, nieco cięższa przeciwwaga, dopasowana do oferowanej osobno wkładki Thorens SPU TD 124.

Całości dopełnia wysokiej klasy zewnętrzny zasilacz, który dostarcza pozbawioną zakłóceń energię. Ponadto urządzenie wyposażone jest w złącza niezbalansowane oraz zbalansowane XLR, które gwarantują optymalną transmisję sygnału. 

Wyjście USBNie

Marka: Thorens

TD 124DD

37 999 zł
/ sztuka
  • Wyjście USB: Nie

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1900 zł

Sprawdź szczegóły
Thorens TD 124DD

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: