Poprzedni
Następny

Batman: wszystkie filmy od 1966 roku

Batman to postać, o której powstało chyba najwięcej komiksów, seriali i książek w historii opowieści o superbohaterach. W oczekiwaniu na premierę nowej części, w której w postać Człowieka-Nietoperza wcieli się Robert Pattinson, proponujemy odświeżyć całą antologię filmów o przygodach bohatera z Gotham. Zobaczcie, w jakiej kolejności wrzucać je na swoje kino domowe!

fot. Ali Kokab / Unsplash

Batman: krótka historia

Postać Mrocznego Rycerza po raz pierwszy pojawiła się w komiksowym czasopiśmie “Detective Comics” jeszcze przed II wojną światową – w maju 1939 roku. Jej twórcami byli Bob Kane i Bill Finger, a za inspirację posłużyły im między innymi takie postaci jak Zorro, Drakula i Sherlock Holmes. Ich założenia były proste – bohater miał nie posiadać ani żadnych nadprzyrodzonych zdolności, ani nadludzkiej siły, a cała jego skuteczność w walce ze złem miała wynikać z ciężkiego treningu fizycznego oraz niezwykłych gadżetów i pojazdów. 

Przez kolejnych kilkanaście lat Batman był bohaterem powieści obrazkowych, a w 1943 roku postanowiono wpuścić Człowieka-Nietoperza na ekran, kiedy to swoją premierę miał 15-odcinkowy serial kinowy “Batman”, w którym postać Bruce’a Wayne’a zagrał Lewis Wilson. Sześć lat później seria doczekała się kontynuacji w postaci serialu “Batman i Robin”, w którym w postać Mrocznego Rycerza wcielił się Robert Lowery. Potem postać Człowieka-Nietoperza powróciła w latach sześćdziesiątych w postaci telewizyjnego serialu i pełnometrażowego filmu “Batman zbawia świat”, w którym tytułową postać w śmiesznym wdzianku zagrał Adam West. 

Od tego czasu bohater z Gotham doczekał się 14 kolejnych seriali i 14 filmów na swój temat, nie wspominając już o komiksach, których w tej chwili jest niemal 1000. Imponujące liczby, prawda?


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Co ciekawe, pierwszy amerykański numer komiksu o przygodach Mrocznego Rycerza odnaleziono w 2000 roku w… Warszawie. Okazało się, że właściciel kupił go podczas swojego pobytu Stanach w 1939 roku i przywiózł do Polski, by przez lata przechowywać go w domu, a później sprzedać jednemu z komiksowych sklepów. Wartość tego wydania wyniosła około 150 tysięcy dolarów!

Batman: antologia

Jesteście gotowi na odświeżenie wszystkiego na swoim kinie domowym? Oto wszystkie filmy o przygodach Batmana w kolejności:

Batman zbawia świat (1966)

W roli głównej: Adam West

Batman (1989)

W roli głównej: Michael Keaton

Batman powraca (1992)

W roli głównej: Michael Keaton

Batman Forever (1995)

W roli głównej: Val Kilmer

Batman i Robin (1997)

W roli głównej: George Clooney

Batman – początek (2005)

W roli głównej: Christian Bale

Mroczny Rycerz (2008)

W roli głównej: Christian Bale

Mroczny Rycerz powstaje (2012)

W roli głównej: Christian Bale

Batman kontra Superman: Świt sprawiedliwości

W roli głównej: Ben Affleck

Legion samobójców (2016)

W roli Batmana: Ben Affleck

Liga Sprawiedliwości (2017)

W roli Batmana: Ben Affleck

Joker (2019)

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: