Poprzedni
Następny

Polski YouTube: Top10 twórców

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Razem obserwuje ich ponad 38 milionów osób, a więc prawie tyle, ile wynosi populacja Polski. Oto 10 najpopularniejszych w naszym kraju kanałów YouTubowych – od gamingowych, do których wypada mieć dobre słuchawki, przez muzyczne, przy których nie obejdziemy się z dobrymi głośnikami, aż po humorystyczne, które skutecznie poprawiają humor. Kojarzycie całą dziesiątkę? 

fot. Sara Kurfeß / Unsplash

1. Bazylland 4,83 mln

Bazylland to stworzony w 2013 roku polski kanał, który z czasem zyskał popularność również wśród zagranicznych użytkowników serwisu YouTube. Treści, które publikują twórcy kanału, są skierowane do najmłodszych widzów – za pomocą prostych kolorowych animacji związanych z motoryzacją i rolnictwem uczą dzieci odróżniania kolorów i kształtów, a także czytania i liczenia. 

Najpopularniejsze video na kanale, którym jest “#Truck​ and Mini #Excavator​ with Hydraulic Hammer | Street Vehicles for Baby | Maszyny Budowlane Kids“, obejrzano prawie 185 milionów razy!

2. Blowek 4,71 mln

Blowek powołał swój kanał do życia w 2011 roku, początkowo skupiając się na tematyce czysto gamingowej, a dokładnie na grze Minecraft, jednak z upływem lat i ogromnym przyrostem subskrybentów rozszerzył swoje treści o bardziej lifestylowe zagadnienia. W swoich filmach testuje popularne produkty z Aliexpress, sprawdza, czy lifehacki z TikToka mają przełożenie na prawdziwe życie i ocenia inne internetowe treści. Najpopularniejszym video na kanale Blowka jest parodia piosenki “Call Me Maybe” na minecraftową modłę – "Znowu Mam Bana" - A Minecraft Parody (Carly Rae Jepsen - Call Me Maybe) z niemal 16 milionami odtworzeń.

3. Stuu 4,31 mln

YouTubowy kanał Stuu (dawniej: Polski Pingwin) pojawił się w 2011 roku, a jego twórcą jest Stuart Alexander Kluz-Burton, który początkowo nagrywał treści jedynie w języku angielskim. Popularność jego kanału poszybowała w górę dopiero kilka lat później, kiedy zdecydował się na publikowanie filmów po polsku. Podobnie jak Blowek, Stuu zaczynał od tematyki związanej z grą Minecraft, by potem rozszerzyć działalność o bardziej lifestylowe tematy, które trafią do szerszego grona osób. Opłaciło się – obecnie obserwuje go ponad 4 miliony osób, a najpopularniejsze video na jego kanale, minecraftowa parodia kawałka “Gangnam Style”, doczekało się prawie 17 milionów wyświetleń.

4. Karol Friz Wiśniewski 4,24 mln

Pewnie nikogo nie zdziwi to, że Friz to youtuber, którego kariera również zaczęła się od treści na temat Minecrafta, jednak od startu kanału w 2010 youtuber zdołał rozszerzyć tematykę o lifestyle, a nawet muzykę – razem z szajką zaprzyjaźnionych twórców założył grupę EKIPA, do której piosenki teledysk jest najpopularniejszym materiałem (60 mln wyświetleń) ze wszystkich filmów, które opublikował.

5. reZigiusz 4,14 mln

Podobnie jak kilku innych bohaterów naszego zestawienia, Remigiusz Wierzgoń, na serwisie YouTube znany jako reZigiusz, powołał do życia swój kanał na YouTube, żeby zająć się tematyką (nigdy nie zgadniecie!)... minecraftową. Od 2012 roku zdołał jednak rozszerzyć rodzaj treści o lifestyle, co przywiodło do niego kolejne rzesze fanów. Jego rozrywkowy talent został dostrzeżony też poza serwisem YouTube – jakiś czas temu współpracował z TVP jako reporter w programie “The Voice of Poland”. Najpopularniejszym video na jego kanale jest kompilacja śmiesznych momentów z jego filmów, którą obejrzało ponad 7 milionów osób.


Doskonale dobrany zestaw kina domowego? Do takich na pewno będzie należał system oparty na najnowszym RX-A2A. Sprawdź propozycje naszych zestawów i wybierz najlepszą dla siebie opcję.


6. SA Wardega 3,65 mln

Tego pana raczej nikomu nie trzeba przedstawiać! Sebastian Adam Wardega działa na serwisie YouTube od 2012 roku, a jego treści obejrzano łącznie ponad 781 milionów razy. Filmy, które publikuje przedstawiają przemyślane i zaawansowane technicznie psikusy, które Wardęga robi innym, podróżując po całym świecie. Kilka lat temu twórca zyskał międzynarodową sławę, publikując kompilację reakcji przypadkowych osób na grasującego w różnych miejscach ogromnego pająka, który w rzeczywistości był odpowiednio ucharakteryzowany psem. Video obejrzano aż 182 miliony razy! Wardędze udało się również wkręcić hollywoodzkiego aktora

 Chrisa Pratta, kiedy był w trakcie zdjęć do pierwszej części nowej wersji filmu “Park Jurajski”.

7. AbstrachujeTV 3,43 mln

Chociaż ostatnio w mainstreamowych mediach wieści o twórcach kanału AbstrachujeTV nieco ucichły, panowie nadal prężnie działają na serwisie YouTube, regularnie publikując charakterystyczne dla siebie filmiki z tak zwanym “humorkiem”, które wytłuszczają wszystkie charakterystyczne dla współczesnego społeczeństwa cechy – tak samo dobre, jak i złe. Najpopularniejszym video na tym powstałym w 2012 roku kanale jest postapokaliptyczna wizja “Świat bez internetu”, którą obejrzano ponad 15 milionów razy.

8. Step Records 3,45 mln

Step Records to jedyny stuprocentowo muzyczny kanał w polskim TOP10 na serwisie YouTube i co za tym idzie – największy muzyczny kanał w naszym kraju. Wytwórnia publikuje tam teledyski swoich artystów, a także komentarze dotyczące tego, co w rapowej trawie piszczy. Najpopularniejszym filmem na kanale jest teledysk do piosenki “Młoda krew” ZBUKA, Śliwy i Sztossa, który wyświetlono ok. 72 miliony razy.

9. Naruciak 3,15 mln

Autorem powstałego w 2013 roku kanału Naruciak jest Adam Zimmerman, który zaskarbił sobie sympatię polskich użytkowników serwisu YouTube przede wszystkim swoim poczuciem humoru i ironią w komentowaniu treści przygotowanych przez innych twórców, w tym filmów gamingowych, internetowych challengów, a nawet programów telewizyjnych typu “Pamiętniki z wakacji”. Najczęściej oglądanym filmem na kanale jest “Ciumkaj loczki: GRY MAŁŻEŃSKIE”, w którym Naruciak komentuje przedziwny polski program randkowy.

10. DISCO MAREK 2,69 mln

DISCO MAREK to drugie wcielenie znanego youtubera Lorda Kruszwila, który zasłynął prześmiewczymi filmikami, w których prezentował ekskluzywne dobra. Wszystko szło po jego myśli, dopóki nie wypuścił treści, które zostały uznane za uwłaczające osobom w kryzysie bezdomności. Na chwilę nieco zachwiało to jego pozycję na polskim YouTube, jednak później znalazł na siebie drugi pomysł i rozpoczął dziwaczny romans z muzyką disco-polo, co – jak widać – przekonało do niego nowe rzesze internautów. 

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: