Poprzedni
Następny

AirPlay2 i Spotify for free już dostępne dla MusicCast 20 i MusicCast 50

AirPlay2 i Spotify for free już dostępne dla MusicCast 20 i MusicCast 50

Ostatnia aktualizacja oprogramowania Yamahy dla głośników bezprzewodowych MusicCast 20MusicCast 50 zapewniła oczekiwaną kompatybilność z AirPlay 2 oraz współpracę ze Spotify Connect także przez użytkowników bezpłatnego konta.

Bezprzewodowe głośniki MusicCast 20MusicCast 50 doczekały się rozszerzenia o nowe funkcjonalności, m.in. o zgodność z AirPlay 2 oraz obsługę Spotify Connect dla darmowych kont. Jest to konsekwencja zapowiadanych w połowie kwietnia przez Yamahę zmian, dotyczących wprowadzenia dodatkowych funkcji dla urządzeń z rodziny MusicCast.

Airplay2

Główną zmianą, jaką wprowadza AirPlay 2, jest możliwość wysyłania muzyki z produktów Apple do kilku urządzeń Yamaha jednocześnie (poprzednia wersja pozwalała tylko na połączenie 1:1 – jedno urządzenie Apple wysyła muzykę do jednego głośnika Yamahy). Teraz w każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. O tym co gdzie gra, zdecydujesz na ekranie swojego iPhona/iPada/Maca – za pomocą Centrum Sterowania lub natywnej aplikacji Dom (Apple Home).

Spotify Connect

W przypadku Spotify właściciele urządzeń audio do tej pory mogli korzystać z bezpłatnej wersji aplikacji tylko w jeden sposób – streamując muzykę z telefonu za pomocą Bluetooth – ponieważ usługa Spotify Connect była dostępna tylko właścicieli kont premium.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zmienia tę sytuację - teraz użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniach Yamaha MusicCast. Żaden uznany producent audio nie oferował wcześniej tej funkcji!

Muzyka będzie teraz pobierana z sieci bezpośrednio przez urządzenie audio, co pomaga chociażby oszczędzać baterię w telefonie i zmniejsza problemy z połączeniem. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli lubimy słuchać w domu muzyki dobrej jakości.

Aktualizacje są sukcesywnie udostępniane i te już wkrótce pojawią się również na kolejnych modelach Yamahy.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: