Poprzedni
Następny

AirPlay2 i Spotify for free już dostępne dla MusicCast 20 i MusicCast 50

AirPlay2 i Spotify for free już dostępne dla MusicCast 20 i MusicCast 50

Ostatnia aktualizacja oprogramowania Yamahy dla głośników bezprzewodowych MusicCast 20MusicCast 50 zapewniła oczekiwaną kompatybilność z AirPlay 2 oraz współpracę ze Spotify Connect także przez użytkowników bezpłatnego konta.

Bezprzewodowe głośniki MusicCast 20MusicCast 50 doczekały się rozszerzenia o nowe funkcjonalności, m.in. o zgodność z AirPlay 2 oraz obsługę Spotify Connect dla darmowych kont. Jest to konsekwencja zapowiadanych w połowie kwietnia przez Yamahę zmian, dotyczących wprowadzenia dodatkowych funkcji dla urządzeń z rodziny MusicCast.

Airplay2

Główną zmianą, jaką wprowadza AirPlay 2, jest możliwość wysyłania muzyki z produktów Apple do kilku urządzeń Yamaha jednocześnie (poprzednia wersja pozwalała tylko na połączenie 1:1 – jedno urządzenie Apple wysyła muzykę do jednego głośnika Yamahy). Teraz w każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. O tym co gdzie gra, zdecydujesz na ekranie swojego iPhona/iPada/Maca – za pomocą Centrum Sterowania lub natywnej aplikacji Dom (Apple Home).

Spotify Connect

W przypadku Spotify właściciele urządzeń audio do tej pory mogli korzystać z bezpłatnej wersji aplikacji tylko w jeden sposób – streamując muzykę z telefonu za pomocą Bluetooth – ponieważ usługa Spotify Connect była dostępna tylko właścicieli kont premium.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zmienia tę sytuację - teraz użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniach Yamaha MusicCast. Żaden uznany producent audio nie oferował wcześniej tej funkcji!

Muzyka będzie teraz pobierana z sieci bezpośrednio przez urządzenie audio, co pomaga chociażby oszczędzać baterię w telefonie i zmniejsza problemy z połączeniem. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli lubimy słuchać w domu muzyki dobrej jakości.

Aktualizacje są sukcesywnie udostępniane i te już wkrótce pojawią się również na kolejnych modelach Yamahy.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

 1. Supercena Bestseller
  Yamaha MusicCast 20

  MusicCast 20

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Już od 895 zł Normalna cena 1 149 zł
 2. Yamaha MusicCast 50

  MusicCast 50

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Już od 1 999 zł Normalna cena 2 399 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: