Poprzedni
Następny

10 rzeczy, których nie wiecie o serialu „Lucyfer”

Każdy, kto obserwuje komentarze na fanpage’u platformy Netflix, prawdopodobnie widział setki komentarzy w stylu „Kiedy nowy sezon Lucyfera?”. W ciągu kilku ostatnich lat serial stał się jedną z najpopularniejszych telewizyjnych opowieści. Jego ścieżka dźwiękowa też zdobyła ogromną popularność. Możemy się jednak założyć, że jest kilka rzeczy, których o tym serialu nie wiecie. Sprawdzimy?

OLED zgodny z Dolby Vision™, HDR10, HLG

1. Piekielny talent

Tom Ellis, czyli tytułowy Lucyfer, wykonuje wszystkie swoje serialowe popisy wokalne samodzielnie, ale korzysta z gotowego podkładu muzycznego, jako że jeszcze nie włączył gry na pianinie do listy opanowanych przez siebie umiejętności.

2. Diabelna konspiracja

Obsada i ekipa filmowa, która pracowała przy serialu „Lucyfer”, została poinformowana o tym, że powstanie piąty i szósty, finałowy sezon, zaledwie kilka godzin przed tym, jak informacja została podana do wiadomości publicznej.

3. Szatańskie smaczki

W dialogach niemal każdego odcinka pojawia się jego tytuł – zwykle pada on z szatańskich ust głównego bohatera.

4. Rodzina Lucyfera

W jednym z wywiadów Tom Ellis ujawnił, że chociaż jego ojciec, wujek i siostra są pastorami, mocno kibicują jego roli i wspierają karierę aktora.

5. Komiksowa inspiracja

Twórcy serialu przyznają, że główny bohater jest bardzo, ale to bardzo luźno oparty na postaci Lucyfera Morningstara, który pierwsze pojawił się w serii komiksowej „Sandman”, wymyślonej przez Neila Gaimana dla DC Comic, a potem dostał własną serię, zatytułowaną oczywiście „Lucyfer”.


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


6. Zmiana kierunku

Pierwotna idea serialu zakładała, że będzie opowiadał o diable, który wchodzi w układy ze zdesperowanymi lub podstępnymi grzesznikami, by później jak Don Vito Corleone odbierać od nich przysługi. Wszystko zmieniło się po emisji pilota, dzięki któremu producenci uświadomili sobie, że widzowie wolą nieco bardziej kryminalne potyczki. I tak powstał „Lucyfer”, jakiego znamy dziś.

7. Diabelskie kadry

W znaczących i dramatycznych momentach, szczególnie w sezonie trzecim, ujęcia Lucyfera są kadrowane tak, żeby elementy tła tworzyły za nim kształt skrzydeł.

8. Ulubiony szatan chrześcijan

Mimo że serial opowiada o zupełnym przeciwieństwie boskości, zaskarbił sobie sympatię niektórych katolickich środowisk, które pochwaliły fabułę za sposób przedstawienia problemów wiary i zmagania się z wątpliwościami. Argumentowały to m.in. tym, że uznając istnienie chrześcijańskiego Boga, serial w wyjątkowy sposób zgłębia idee wolnej woli, władzy, odpowiedzialności i duchowości.

9. Piekło na planie

W każdym odcinku serialu przynajmniej jedna postać wypowiada słowo „piekło”.

10. Ukryty przekaz

Mając świadomość, że pierwszy sezon serialu będzie jednocześnie ostatnim, scenarzyści, showrunnerzy i cała ekipa wypełniła wszystkie odcinki żartami i odniesieniami, które zrozumieją tylko wierni fani „Lucyfera”, włącznie z przemycaniem odniesień do numerów sezonów i odcinków w każdym istotnym epizodzie. Znaleźliście wszystkie?Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: