Poprzedni
Następny

Nowy wzmacniacz lampowy Luxmana – model SQ-N150

Marka Luxman jest doskonale znana wszystkim entuzjastom wysokiej jakości dźwięku. Już w minionym wieku raczyła nas, miłośników dobrego brzmienia, niebanalnymi konstrukcjami, które zaimplementowane w przeróżne systemy muzyczne, nadawały im nową jakość odsłuchu. Tym razem, zamiast potężnego tranzystorowego „potwora”, Luxman proponuje nam niewielki pod względem gabarytów wzmacniacz lampowy o klasycznej konstrukcji.

SQ-N150

Urządzenie oparte jest na czterech ciepło brzmiących i melodyjnych lampach EL84 w sekcji końcówki mocy. Z kolei sekcja przedwzmacniacza w modelu SQ-N150 oparta została na sześciu doskonale znanych i cenionych lampach ECC83. Luxman proponuje nam zatem konwencjonalne urządzenie, a jednocześnie daje możliwość dostosowania brzmienia urządzenia do indywidualnych preferencji użytkownika poprzez możliwość wymiany lamp. Popularność użytych w konstrukcji pentod mocy daje niesamowite pole do przeprowadzania własnych doświadczeń i zabaw z dźwiękiem. Do dyspozycji mamy wiele różnorodnych zamienników – od niedrogich chińskich lamp z bieżącej produkcji, aż po osiągające niebagatelne ceny konstrukcje takich producentów jak Telefunken, czy Siemens.

SQ-N150

Wzmacniacz lampowy SQ-N150 nie jest demonem mocy. Oferuje użytkownikowi 10 W na kanał (przy obciążeniu o impedancji 6 omów). Czy taka moc wzmacniacza jest wystarczająca? Oczywiście, że tak! Należy jednak starannie dobrać zespół głośników, który ma współpracować z tym urządzeniem. Taka para kolumn powinna mieć skuteczność na poziomie 90 dB lub większą. Jeżeli odpowiednio zadbamy o dopasowanie pomiędzy wzmacniaczem a głośnikami, wówczas otrzymamy zadziwiający obraz tego, co potrafi zrobić z dźwiękiem „lampa” o mocy 10 W.

Materiały użyte do produkcji wzmacniacza są, jak zwykle zresztą u Luxmana, na najwyższym poziomie. Mimo zwartej budowy, masa 12 kg jest znacząca, a cała konstrukcja solidnie i starannie wykonana. Można wręcz rzec, że mamy do czynienia z pięknym, klasycznym wzmacniaczem audio. Smaku dodaje para podświetlanych na żółto mierników VU. Niewielki, oldschoolowy przełącznik wyboru źródła dźwięku wraz pokrętłami regulacji tonów niskich, wysokich oraz balansu, dopełniają obrazu spójności i przemyślanej konstrukcji wzmacniacza SQ-N150. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 15 999 zł.

LUXMAN SQ-N150

Najważniejsze parametry techniczne:

  • Moc: 2 x 10 W (przy impedancji 6 omów)
  • THD: < 1 % (1 kHz, 10 W/6 omów)
  • Pobór mocy: 98 W
  • Wejścia audio: 3 wejścia liniowe 2 x RCA, wejście gramofonowe MM/MC
  • Wyjście słuchawkowe jack 6,3 mm
  • Pilot zdalnego sterowania (RA-25) w zestawie
  • Waga: 12,4 kg
  • Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość): 297 x 188 x 251 mm

Zapraszamy do salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design, gdzie można sprawdzić w praktyce, po wcześniejszym umówieniu się, zarówno model SQ-N150, jak i inne urządzenia firmy Luxman. Obecni na miejscu fachowi doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące tego typu sprzętu.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: