Marki: Bowers & Wilkins, Luxman

L-505uXII + 702 S2

Luxman L-505uXII

L-505uXII to niecierpliwie wyczekiwana wersja Mark II cenionego modelu L-505uX, który od 2011 r. znajduje się wśród czołowych konstrukcji w swojej klasie. Jak przystało na prawdziwie wielofunkcyjny wzmacniacz zintegrowany, L-505uXII wykorzystuje szereg opatentowanych rozwiązań technicznych, takich jak m.in. autorski układ 4.0 ODNF (Only Distortion Negative Feedback) oraz LECUA (Luxman Electronically Controlled Ultimate Attenautor). Ten high-endowy model nie tylko stanowi kontynuację cenionej serii L-505, ale w jednej konstrukcji łączy liczne osiągnięcia Luxmana, wyrafinowaniem i oryginalnością znacznie wykraczając poza ramy typowego wzmacniacza.

ODNF* w wersji 4.0 – autorski obwód sprzężenia zwrotnego wzmacniacza

Fundamentalną częścią L-505uXII jest innowacyjny obwód sprzężenia zwrotnego ODNF stworzony bezpośrednio przez markę Luxman. Zastosowane rozwiązanie zapewnia wysoką prędkość pierwotnej szybkości narastania, ultraszerokie pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, który tworzy się przez sprzężenie zwrotne komponentów systemu audio zniekształcanych przez stopień wyjściowy wzmacniacza.

Projektanci wyposażyli L-505uXII w najnowszą wersję układu 4.0 ODNF, która pozwala na uzyskanie znacznie wyższej precyzji detekcji zniekształceń. Możliwe jest to dzięki poprowadzonemu równolegle stopniowi wejściowemu i drugiemu stopniowi wzmacniacza wyposażonemu w tranzystory Darlingtona, jak również równoległemu układowi wykrywania błędów stopnia wejściowego wzmacniacza.

Z kolei obniżona impedancja i wyższy stosunek sygnału do szumu sprawiają, że L-505uXII gwarantuje dokładne odwzorowanie nawet najbardziej subtelnych sygnałów audio oraz udostępnia pełen zakres dynamiki muzycznej ekspresji. Za dostarczenie wystarczającej mocy 100 W + 100 (8 Ω) i 150 W + 150 W (4 Ω) odpowiada stopień wyjściowy z jego równoległą konfiguracją push-pull.


*ODNF – Only Distortion Negative Feedback

LECUA* - niesamowicie dokładna skomputeryzowana regulacja głośności

Jako serce sekcji przedwzmacniacza należy wskazać układ LECUA, który pełni funkcję regulacji głośności L-505uXII. Konstruktorzy w L-505uXII zawarli również półprzewodnikowy obwód, którego celem jest znaczne zmniejszenie rozmiaru urządzenia. LECUA tworzy mechanizm perfekcyjnej kontroli głośności, umożliwiający sprawną i precyzyjną regulację poziomu głośności w 88 krokach, dzięki czemu minimalizowane jest pogorszenie sygnału. Co więcej w funkcje kontroli tłumika głośności wbudowana została regulacja balansu lewy i prawy. Wielofunkcyjność układu LECUA zapewnia precyzję w całym zakresie regulacji głośności oraz ogranicza jakiekolwiek pogorszenia jakości dźwięku. Dodatkowo za pomocą pilota zdalnego sterowania można regulować poziom głośności.


*LECUA – Luxman Electronically Controlled Ultimate Attenuator

Obwód buforowy na bazie elementów dyskretnych

L-505uXX wyposażono w nowy obwód buforowy, oparty na elementach dyskretnych w stopniu wyjściowym przedwzmacniacza. Przy zwiększonej wydajności zasilania prądem stopień wyjściowy przedwzmacniacza jest w stanie sterować sygnałem. Jego czystość zostaje zabezpieczona, a siła napędowa przekazywana do stopnia wzmocnienia wzmacniacza jest znacząco wyższa. Moc i zdolność odwzorowania L-505uXII wyróżniają się fantastyczną czułością skali i ostrością na starcie, które są nie do osiągnięcia w przypadku konwencjonalnych przedwzmacniaczy.

Wysoka stabilność zasilacza

Transformator mocy typu El o dużej pojemności i cztery specjalnie opracowane kondensatory blokowe 10 000 µF składają się na niebywale stabilne zasilanie L-505uXII. Dzięki temu udaje się zapewnić natychmiastowe, stałe i stabilne zasilanie.

Transmisja o niskiej impedancji

Aby uzyskać bezstratną transmisję dla potężnej siły napędowej – generowanej przez stopień wyjściowy dużej skali – wysokopojemnościowe, niskoimpedancyjne przekaźniki głośnikowe połączono równolegle. Z kolei współczynnik tłumienia poprawiono ze 180 na 210 za pomocą obniżenia impedancji wzoru okablowania.

Nietuzinkowe technologie

Za płynną i wolną od zakłóceń transmisję sygnału audio odpowiada oryginalna konstrukcja Beeline. Ta ma prosty wzór okablowania, co umożliwia płynną transmisję sygnału wzdłuż najkrótszej optymalnej drogi. To tylko jeden z licznych przykładów nietuzinkowej konstrukcji Luxmana, która na pierwszym miejscu stawia przede wszystkim jakość dźwięku.

Różnorodność komponentów

Konstruktorzy wykonali wewnętrzne okablowanie L-505uXII z miedzi beztlenowej (OFC). Zastosowane rozwiązanie pozwala uzyskać naturalną transmisje sygnału, a możliwe jest to dzięki spiralnie owiniętemu ekranowaniu na każdym niepokrytym warstwą metalu rdzenia przewodnika. Natomiast wysokiej jakości selektor wejścia pozwala poprawić separację i eliminuje przesłuch. Model ten zawiera wiele specjalnie opracowanych komponentów – np. wbudowane zaciski głośnikowe ułatwiające podłączenie przewodów głośnikowych – które pozwalają uzyskać wysoką jakość dźwięku.

Mnogość funkcji przyjaznych dla użytkownika

L-505uXII wyposażono w wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy, którego kompatybilność z wkładkami MM i MM wspiera w pełni analogowe odwzorowanie dźwięku. Model ten oferuje użytkownikowi dostęp do wszystkich funkcji, które powinny znaleźć się w wysokiej jakości wzmacniaczu zintegrowanym. Należy do nich m.in. regulacja barwy tonu (basy/soprany), regulacja balansu L/P za pomocą układu LECUA, funkcja separacji pre/power, regulacja głośności i wyjście słuchawkowe.

Bowers & Wilkins 702 S2

Flagowy model nowej serii 700 wyznacza standardy w swojej klasie cenowej. Ta trójdrożna kolumna zawiera przełomowe technologie, zapożyczone z referencyjnej serii 800 Diamond, oraz rozwiązania opracowane specjalnie dla tej linii.

Bowers & Wilkins 702 S2

Najważniejsze cechy:

 • Technologia Tweeter-on-top separuje głośnik wysokotonowy od wibrującej obudowy
 • Trójdrożna konstrukcja wentylowana
 • Duża kolumna podłogowa, najwyższy model w serii
 • 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™
 • 150 mm głośnik średniotonowy FST™z membraną Continuum™
 • Głośnik średniotonowy mechanicznie izolowany od obudowy
 • 165 mm głośniki niskotonowe z membranami Aerofoil™
 • Flowport™
 • Trzy dostępne wykończenia: Satynowa Biel, Lśniąca Czerń i Różane
 

Bowers & Wilkins 702 S2

Seria 700 S2 Bowers & Wilkins łączy w sobie zupełnie nowe technologie, oraz te, które wcześniej opracowano na potrzeby referencyjnej serii 800 Diamond. Flagowy model w nowej linii, 702 S2 kumuluje w sobie całe doświadczenie brytyjskiego producenta, wyznaczając nową jakość w swojej klasie brzmieniowej.

W tej kolumnie znajdziemy najbardziej kluczowe dla Bowers & Wilkins technologie, takie jak na przykład Tweeter-on-top™. Umieszczenie głośnika wysokotonowego poza obudową kolumny, w specjalnym, frezowanym elemencie Solid Body Tweeter™zaowocowało nie tylko izolacją wibracji, ale również lepszą dyspersją wysokich tonów. Sam głośnik wysokotonowy jest zupełnie nową konstrukcją. Zaprojektowany zupełnie od początku przetwornik Carbon Dome™ wykorzystuje węglowy pierścień i pokrycie membrany warstwą węgla, które znacząco zwiększyły jego pasmo przenoszenia. Połączenie tych rozwiązań owocuje to bardzo naturalnym i niezwykle otwartym dźwiękiem.

Bowers & Wilkins 700 S2 TweeterCharakterystyczny widok dla najlepszych kolumn B&W. Tweeter-on-top™ od dawna wyróżnia te kolumny zarówno swoim wyglądem, jak i unikalnym brzmieniem.

Dowiedz się więcej o Bowers & Wilkins 702 S2

Specyfikacja Luxman L-505uXII + 702 S2

L-505uXII
Moc wyjściowa100W + 100W (8Ω), 150W + 150W (4Ω)
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszeniaPHONO: 20Hz to 20kHz (within -3dB); LINE: 20Hz to 100kHz (within -3dB)
Stosunek sygnał/szumPHONO (MM): >91dB, PHONO (MC): >75dB; LINE: >104dB
Zniekształcenia THD<0.009% (8Ω, 1kHz); <0.09% (8Ω, 20Hz to 20kHz)
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
Transformatorbrak danych
Pobór mocy (max)270 W
Pobór mocy (standby)0.4 W
Wymiary (S x W x G) mm440 x 178 x 454
Waga kg22.5
702 S2 biały
System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 300 W 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy3x 165 mm, membrany o profilu Aerofoil
Przetwornik średniotonowy150 mm, membrana Continuum
Przetwornik wysokotonowy25 mm, Carbon Dome
Pasmo przenoszenia45Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność90dB spl (2.83VRMS, 1m)
Wymiary (S x W x G) mm366 x 1087 x 414
Waga kg29,5
Wersje wykończeniaBiały satynowy
Impedancja8 Ohm

Polecane Produkty

Akcesoria do Luxman L-505uXII + 702 S2

Opinie o Luxman L-505uXII + 702 S2

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(6 ocen)

 • 5 6
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

6 opinii

 1. Leszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fanem kolumn B&W nigdy nie byłem, ze względu na ich dziwną charakterystykę, przez co są ciężkie w implementacji w zestaw audio. Posłuchałem jednak zestawienia z elektronika Luxmana pierwszy raz na Audio Show w Warszawie i muszę się przyznać, że moje postrzeganie tych kolumn totalnie się odmieniło. Zachęcony przez ten odsłuch, umówiłem się w salonie na odsłuchanie już konkretnego zestawu przez dłuższy czas. Moje pomieszczenie odsłuchowe ma ok 40 m2 i jest dość nieforemne i trudne. Niejeden zestaw rozłożyło na łopatki. W salonie słuchałem właśnie podstawowego wzmacniacza 505 z topowymi kolumnami z serii 700 S2. Zagrało to moim zdaniem (i ni tylko) wybitnie. Słuchaliśmy w kilka osób z kolegami „z branży” i wszystkim bardzo się podobało. Zestaw cenowo trochę wykraczał poza założony budżet, jednak tutaj pomogła możliwość zakupu w systemie ratalnym 0%.
 2. Leszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fanem kolumn B&W nigdy nie byłem, ze względu na ich dziwną charakterystykę, przez co są ciężkie w implementacji w zestaw audio. Posłuchałem jednak zestawienia z elektronika Luxmana pierwszy raz na Audio Show w Warszawie i muszę się przyznać, że moje postrzeganie tych kolumn totalnie się odmieniło. Zachęcony przez ten odsłuch, umówiłem się w salonie na odsłuchanie już konkretnego zestawu przez dłuższy czas. Moje pomieszczenie odsłuchowe ma ok 40 m2 i jest dość nieforemne i trudne. Niejeden zestaw rozłożyło na łopatki. W salonie słuchałem właśnie podstawowego wzmacniacza 505 z topowymi kolumnami z serii 700 S2. Zagrało to moim zdaniem (i ni tylko) wybitnie. Słuchaliśmy w kilka osób z kolegami „z branży” i wszystkim bardzo się podobało. Zestaw cenowo trochę wykraczał poza założony budżet, jednak tutaj pomogła możliwość zakupu w systemie ratalnym 0%.
 3. Leszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fanem kolumn B&W nigdy nie byłem, ze względu na ich dziwną charakterystykę, przez co są ciężkie w implementacji w zestaw audio. Posłuchałem jednak zestawienia z elektronika Luxmana pierwszy raz na Audio Show w Warszawie i muszę się przyznać, że moje postrzeganie tych kolumn totalnie się odmieniło. Zachęcony przez ten odsłuch, umówiłem się w salonie na odsłuchanie już konkretnego zestawu przez dłuższy czas. Moje pomieszczenie odsłuchowe ma ok 40 m2 i jest dość nieforemne i trudne. Niejeden zestaw rozłożyło na łopatki. W salonie słuchałem właśnie podstawowego wzmacniacza 505 z topowymi kolumnami z serii 700 S2. Zagrało to moim zdaniem (i ni tylko) wybitnie. Słuchaliśmy w kilka osób z kolegami „z branży” i wszystkim bardzo się podobało. Zestaw cenowo trochę wykraczał poza założony budżet, jednak tutaj pomogła możliwość zakupu w systemie ratalnym 0%.
 4. Leszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fanem kolumn B&W nigdy nie byłem, ze względu na ich dziwną charakterystykę, przez co są ciężkie w implementacji w zestaw audio. Posłuchałem jednak zestawienia z elektronika Luxmana pierwszy raz na Audio Show w Warszawie i muszę się przyznać, że moje postrzeganie tych kolumn totalnie się odmieniło. Zachęcony przez ten odsłuch, umówiłem się w salonie na odsłuchanie już konkretnego zestawu przez dłuższy czas. Moje pomieszczenie odsłuchowe ma ok 40 m2 i jest dość nieforemne i trudne. Niejeden zestaw rozłożyło na łopatki. W salonie słuchałem właśnie podstawowego wzmacniacza 505 z topowymi kolumnami z serii 700 S2. Zagrało to moim zdaniem (i ni tylko) wybitnie. Słuchaliśmy w kilka osób z kolegami „z branży” i wszystkim bardzo się podobało. Zestaw cenowo trochę wykraczał poza założony budżet, jednak tutaj pomogła możliwość zakupu w systemie ratalnym 0%.
 5. Leszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fanem kolumn B&W nigdy nie byłem, ze względu na ich dziwną charakterystykę, przez co są ciężkie w implementacji w zestaw audio. Posłuchałem jednak zestawienia z elektronika Luxmana pierwszy raz na Audio Show w Warszawie i muszę się przyznać, że moje postrzeganie tych kolumn totalnie się odmieniło. Zachęcony przez ten odsłuch, umówiłem się w salonie na odsłuchanie już konkretnego zestawu przez dłuższy czas. Moje pomieszczenie odsłuchowe ma ok 40 m2 i jest dość nieforemne i trudne. Niejeden zestaw rozłożyło na łopatki. W salonie słuchałem właśnie podstawowego wzmacniacza 505 z topowymi kolumnami z serii 700 S2. Zagrało to moim zdaniem (i ni tylko) wybitnie. Słuchaliśmy w kilka osób z kolegami „z branży” i wszystkim bardzo się podobało. Zestaw cenowo trochę wykraczał poza założony budżet, jednak tutaj pomogła możliwość zakupu w systemie ratalnym 0%.
 6. Leszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fanem kolumn B&W nigdy nie byłem, ze względu na ich dziwną charakterystykę, przez co są ciężkie w implementacji w zestaw audio. Posłuchałem jednak zestawienia z elektronika Luxmana pierwszy raz na Audio Show w Warszawie i muszę się przyznać, że moje postrzeganie tych kolumn totalnie się odmieniło. Zachęcony przez ten odsłuch, umówiłem się w salonie na odsłuchanie już konkretnego zestawu przez dłuższy czas. Moje pomieszczenie odsłuchowe ma ok 40 m2 i jest dość nieforemne i trudne. Niejeden zestaw rozłożyło na łopatki. W salonie słuchałem właśnie podstawowego wzmacniacza 505 z topowymi kolumnami z serii 700 S2. Zagrało to moim zdaniem (i ni tylko) wybitnie. Słuchaliśmy w kilka osób z kolegami „z branży” i wszystkim bardzo się podobało. Zestaw cenowo trochę wykraczał poza założony budżet, jednak tutaj pomogła możliwość zakupu w systemie ratalnym 0%.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: