Marka: TEAC

NR-7CD

19 999 zł
/ sztuka
  • Moc wyjściowa: 2 x 60 W (8 Ω, 1 kHz, THD 0.07%); 2 x 100 W (4 Ω, 1 kHz, THD 0.07%)
  • Impedancja głośników (min): 4
  • Pasmo przenoszenia: 5 - 100 kHz (+1/−3 dB)
  • Stosunek sygnał/szum: 110dB (IHF-A/LPF 20 kHz, 1kHz/2V input)

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1000 zł

Sprawdź szczegóły

TEAC NR-7CD zintegrowany odtwarzacz sieciowy/CD/amplituner

Pierwszy model z serii Reference 7 jest zintegrowanym z amplitunerem odtwarzaczem sieciowym/CD. Oferuje najwyższej jakości dźwięk, będący wypadkową wieloletnich doświadczeń firmy TEAC w produkcji hi-endowego oraz przeznaczonego do profesjonalnego użytku sprzętu audio.

Najważniejsze cechy:

  • amplituner, odtwarzacz sieciowy i CD w jednej obudowie
  • wbudowany odbiornik Bluetooth® obsługujący kodeki LDAC ™ i Qualcomm® aptX ™
  • sieć OpenHome obsługująca strumieniowanie DSD5.6MHz i PCM384kHz / 32-bit
  • w pełni zbalansowane kanały wzmacniacza

To urządzenie doskonale radzi sobie z nowoczesnymi źródłami dźwięku wysokiej klasy poczynając od  plików kodowanych za pomocą DSD 5.6MHz i PCM 384kHz/32-bit, poprzez klasyczne płyty CD, po serwisy strumieniowe typu TIDAL oraz pliki przesyłane do urządzenia za pomocą interfejsu Bluetooth.

TEAC NR-7CD


Bezkompromisowe rozwiązania

Pomimo że TEAC NR-7CD jest urządzeniem wielofunkcyjnym, zastosowano w nim bezkompromisowe rozwiązania znane z systemów hi-endowych m. in. zastosowano podwójny obwód monofoniczny oraz każdy sygnał audio jest przetwarzany zrównoważonym obwodzie od początku do końca. Moduł RDOT-NEO Refined Digital audio Output Technology  potrafi konwertować w górę standardową jakość CD do DSD12.2MHz lub PCM 384kHz. Wszystkie zaimplementowane technologie mają na celu zapewnienie doskonałej jakości odtwarzanego dźwięku.

Wszechstronność

TEAC NR-7CD obsługuje szeroką gamę źródeł. Odtwarzanie dźwięku Hi-Res jest możliwe z urządzeń  NAS (Network Attached Storage) oraz pamięci masowej USB o dużej pojemności. Liczba rozpoznawanych formatów jest długa i obejmuje m.in.  DSD 2.8 / 5.6MHz i 384kHz / 32-bit PCM, DSF, DSDIFF, FLAC, Apple Lossless, WAV, AIFF, MP3, AAC.  Bezpauzowe odtwarzanie jest możliwe dla każdego bezstratnego formatu.

TEAC NR-7CD

Intuicyjna aplikacja sterująca

Aplikacja TEAC HR Streamer jest nie tylko kompatybilna ze standardem OpenHome, ale jest również aplikacją do sterowania odtwarzaniem sieciowym. System pamięci podręcznej w aplikacji przechwytuje z wyprzedzeniem informacje i obrazy znaczników dla utworów znajdujących się na urządzeniu NAS i pamięci USB, można przeglądać oraz powiększać i pomniejszać. Można swobodnie zmieniać układ biblioteki według roku, kompozytora, kategorii lub innych kryteriów. Przyciski operacyjne i różne ekrany, w tym lista odtwarzania i biblioteka, zostały zaprojektowane tak, aby były wizualnie czytelne i nawet nowi użytkownicy mogli intuicyjnie poruszać się po interfejsie.

Obsługa serwisów muzycznych

Urządzenie integruje się z serwisami muzycznymi Tidal i Qobuz. Pozwala to cieszyć się praktycznie nieograniczoną biblioteką wysokiej jakości plików audio.

Odbiornik Bluetooth® zgodny z LDAC

LDAC to technologia kodowania dźwięku, która umożliwia przesyłanie materiałów audio w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem połączenia Bluetooth® bez konwersji stratnej. TEAC NR-7CD został wyposażony w moduł obsługujący tę technologię. Kodeki Qualcomm® aptX™, AAC oraz SBC również są obsługiwane.

Optyczne/współosiowe wejścia cyfrowe umożliwiają transmisję DSD

Dwa optyczne wejścia cyfrowe i jedno cyfrowe koncentryczne pozwalają cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości z telewizorów, odtwarzaczy uniwersalnych, przenośnych odtwarzaczy audio i wielu innych źródeł cyfrowych. TEAC NR-7CD  obsługuje transmisję sygnałów o wysokiej rozdzielczości.

Stworzony przez TEAC napęd CD zapewnia wysoką wydajność i niezawodność

Zastosowano autorski mechanizm napędu CD audio, który był używany w profesjonalnych odtwarzaczach CD. Z łatwością można dalej cieszyć się kolekcją płyt CD. Konwersja w górę za pomocą RDOT-NEO interpoluje analogowe dane dla częstotliwości powyżej 20 kHz, które nie są nagrane na płytach CD, co z kolei pozwala cieszyć się płynnym i bogatym dźwiękiem zbliżonym do oryginalnego brzmienia.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne

Wszystkie technologie zamknięte w obudowie TEAC NR-7CD  mają na celu uzyskanie bezkompromisowej jakości  dźwięku. Rozwiązania  jakie zastosowano to m.in. w pełni zbalansowane obwody, przetworniki C/A dual mono, system TEAC-OVCS (Octa Volume Control System), moduł RDOT-NEO (Refined Digital audio Output Technology)czy osobny wzmacniacz słuchawkowy, transformator z oddzielnym uzwojeniami. Konstruktorzy tego wyjątkowego zintegrowanego z amplitunerem odtwarzacza sieciowego oraz CD nie stosowali żadnych półśrodków do osiągnięcia celu – stworzenia wydajnego urządzenia do komfortowego słuchania muzyki w najlepszym wydaniu.

Specyfikacja TEAC NR-7CD

Moc wyjściowa2 x 60 W (8 Ω, 1 kHz, THD 0.07%); 2 x 100 W (4 Ω, 1 kHz, THD 0.07%)
Impedancja głośników (min)4
Pasmo przenoszenia5 - 100 kHz (+1/−3 dB)
Stosunek sygnał/szum110dB (IHF-A/LPF 20 kHz, 1kHz/2V input)
Zniekształcenia THD0.008% (1 kHz, 8 Ω, 50 W)
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Głośniki A/BNie
Pobór mocy (max)130 W
Pobór mocy (standby)<0,5 W
Wymiary (S x W x G) mm442 × 152 × 345
Waga kg13.4

Opinie o TEAC NR-7CD

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: