Marka: Bluesound

VAULT 2i

As low as 6 299 zł Regular Price 6 699 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6299 zł
 • Wspierane systemy operacyjne: iOS, Android, Windows Vista, 7, 8, 10, macOS X 7-10
 • Wersje aplikacji sterującej: komputer (PC / Mac), smartfon (iOS / Android), tablet (iOS / Android / Kindle Fire)
 • Wspierane formaty plików: AAC, AIFF, ALAC, FLAC, MP3, MQA, OGG, WAV, WMA, WMA-L
 • Natywne częstotliwości próbkowania: 32 - 192

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 315 zł

Sprawdź szczegóły

 

Bluesound VAULT 2i

Firma Bluesound powstała z inicjatywy inżynierów firmy NAD, którzy od lat 70, którzy połączyli swoje siły z programistami oraz projektantami zaawansowanych konstrukcji głośnikowych PSB, opracowując całą grupę urządzeń, tworzących spójny i w pełni funkcjonalny strefowy ekosystem High Resolution Audio.

Bluesound VAULT 2i to nic innego jak ultra przyjazny użytkownikowi NAS, który może być wykorzystany jako centralne źródło dźwięku wysokiej klasy systemu audio.  Model ten łączy w sobie funkcję kilku urządzeń: odtwarza muzykę z sieci, zgrywa płyty CD i pełni rolę serwera muzycznego.

Najważniejsze cechy:

 • dźwięk jakości hi-res 24/192,
 • zgrywa, pobiera, przechowuje, strumieniuje do dowolnego zestawu audio,
 • wbudowany twardy dysk 2 TB,
 • automatyczne zgrywanie do FLAC, VAW, MP3,
 • sterowanie aplikacją (smartfony, tablety i komputery),
 • muzyka (serwisy w chmurze, radio internetowe, muzyka z komputera i urządzeń mobilnych,
 • (Bluetooth, AirPlay 2), pliki z urządzeń USB, muzyka z serwera,
 • AirPlay 2, 2-kierunkowy Bluetooth zgodny z Qualcomm aptX HD,
 • kompatybilny z Amazon Alexa,
 • gigabitowy Ethernet,
 • dźwięk, który zdobywa nagrody.

Bluesound VAULT 2i

Prawdziwe hi-fi przez Wi-Fi

Ekosystem Bluesound korzysta z domowej sieci Wi-Fi nie tylko do strumieniowania muzyki, ale także do komunikacji pomiędzy znajdującymi się w niej odtwarzaczami obsługującymi BluOS. Ekosfera Bluesound pozwala na połączenie do 64 urządzeń, którymi można sterować za pomocą aplikacji BluOS Controller. Korzystając z telefonu, tabletu lub komputera użytkownik może na nich odtwarzać swoją ulubioną muzykę z pełną synchronizacją na wszystkich urządzeniach lub słuchać jednocześnie różnej muzyki w każdym z pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, BluOS może bezprzewodowo przesyłać dźwięk w bezstratnej postaci 24-bity/192 kHz z błyskawiczną prędkością, bez opóźnień i jakichkolwiek strat w jakości dźwięku.

Zgrywa. Pobiera. Przechowuje.

VAULT 2i pozwala szybko zgrać płyty CD w technologii bit-perfect, zapisując je w postaci plików high-res, zajmujących niewiele miejsca na dysku plików MP3, lub w obu formatach jednocześnie. Cała muzyka, zarówno ta zgrywana z płyt CD, jak i ta pobierana z sieci, przechowywana jest na wewnętrznym, ultracichym dysku o pojemności 2 TB. Dzięki temu już w chwilę po zgraniu płyt lub podłączeniu urządzenia do sieci i systemu muzycznego użytkownik może cieszyć się bardzo łatwym dostępem do muzyki. Wysoką jakość dźwięku gwarantuje wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy obsługujący sygnał audio 192 kHz/32 bity. 

Praktycznie nieograniczony dostęp do muzyki

Płyty CD to tylko jedno z wielu źródeł muzyki, jakie udostępnia VAULT 2i. Dzięki wbudowanym funkcjom sieciowym, użytkownik może niemal natychmiast uzyskać dostęp do internetowych stacji radiowych oraz muzycznych serwisów strumieniowych. Wystarczy podłączyć urządzenie do sieci Internet, wykorzystując w tym celu łączność przewodową (gigabitowy Ethernet) lub bezprzewodową (dwupasmowe Wi-Fi 2.4/5 GHz).

Bluesound VAULT 2i

AirPlay 2, dwukierunkowy Bluetooth, Amazon Alexa

Praktycznym udogodnieniem jest także kompatybilność z AirPlay 2, która zostanie udostępniona poprzez aktualizację oprogramowania wkrótce po rynkowym debiucie VAULT 2i. AirPlay 2 umożliwia m.in. strumieniowanie dźwięku z iUrządzeń wprost do odtwarzaczy i głośników Bluesound Gen 2i – muzykę, książki i podcasty, lub też oglądać wideo na swoim urządzeniu Apple przy jednoczesnym strumieniowaniu dźwięku poprzez odtwarzacz Gen 2i. Ponadto, wystarczy, że użytkownik ma chociaż jedno urządzenie Gen 2i, a każda aplikacja iOS zgodna z AirPlay może być potencjalnym źródłem audio dla ekosystemu Buesound.  

Nowe możliwości otwiera przed użytkownikami VAULT 2i także dwukierunkowy Bluetooth. Rozwiązanie to pozwala przesyłać bezprzewodowo dźwięk do urządzenia Bluesounda, a także strumieniować sygnał audio z VAULTA np. do słuchawek Bluetooth. Aby zapewnić wysoką jakość brzmienia, także podczas transmisji bezprzewodowej, projektanci wyposażyli VAULT 2i w kodek Qualcomm aptX HD. Funkcjonalność urządzenia rozszerza także kompatybilność z wirtualnym asystentem głosowym Amazon Alexa.

Sterowanie głosowe Alexa

Dzięki funkcji sterowania głosowego, użytkownicy BluOS mają teraz jeszcze szerszy wachlarz opcji sterowania, które umożliwiają zarządzanie muzyką high-res i  multi-room, wliczając aplikację BluOS na smartfony, tablety i komputery, piloty zdalnego sterowania, sprzętowe sterowniki i integrację z domową automatyką, taką jak Crestron, Control4 i RTI. Do obsługiwanych poleceń należą m.in. odtwarzanie/pauza, następny/poprzedni, odtwarzanie losowe, włączanie/wyłączanie, a nawet zarządzanie listami odtwarzania dla większości bibliotek użytkownika i serwisów muzycznych.

Użytkownik może używać poleceń głosowych do przełączania pomiędzy wejściami dowolnego z odtwarzaczy BluOS, ustawiania dowolnych serwisów muzycznych, programowania stacji radiowych lub odtwarzania utworów z własnej biblioteki muzycznej podłączonej do sieci. Korzystając z potęgi Alexa AI (i w zależności od aktywnego serwisu muzycznego) użytkownicy mogą zapytać o to, co jest odtwarzane lub jaki będzie następny utwór, z jakiego albumu pochodzi nagranie lub zapytać o nazwisko artysty. Lista poleceń będzie rozszerzała się wraz z dodawaniem kolejnych funkcjonalności sterowania głosowego w różnych serwisach muzycznych.

Bluesound VAULT 2i

Prosta obsługa, mnogość złączy

Mimo wysokiego poziomu zaawansowania i bogactwa funkcji VAULT 2i pozostaje bardzo przyjazny w obsłudze. Sterowanie urządzeniem ułatwia dotykowy panel, a funkcja uczenia komend pilota zdalnego sterowania pozwala wykorzystać pilot, np. od telewizora, do zarządzania podstawowymi funkcjami VAULT 2i, m.in. regulacji głośności. Współpracę z innymi urządzeniami umożliwiają liczne złącza, w tym dwa porty USB typ A, wejścia optyczne i analogowe, cyfrowe wyjścia optyczne i koncentryczne, analogowe wyjście stereo, wyjścia subwoofera i słuchawkowe.

Dźwięk, który zdobywa nagrody

Urządzenia firmy Bluesound co roku są doceniane przez specjalistów i zdobywały najwyższe laury w zestawieniach i testach pism branżowych, w tym najbardziej prestiżową nagrodę EISA 2016 za EUROPEAN NETWORK MEDIA PLAYER 2016-2017 dla Bluesound NODE 2 oraz PRODUCT OF THE YEAR za najlepszy system multiroom.

Specyfikacja Bluesound VAULT 2i

Wspierane systemy operacyjneiOS, Android, Windows Vista, 7, 8, 10, macOS X 7-10
Wersje aplikacji sterującejkomputer (PC / Mac), smartfon (iOS / Android), tablet (iOS / Android / Kindle Fire)
Wspierane formaty plikówAAC, AIFF, ALAC, FLAC, MP3, MQA, OGG, WAV, WMA, WMA-L
Natywne częstotliwości próbkowania32 - 192
Głębokość bitowa16 bitów, 24 bity
Serwisy strumieniująceDeezer, HD Tracks, Juke, Murfie, Napster, Pandora, Qobus, Rdio, Rhapsody, Spotify, Tidal
Radio internetoweiHeartRadio, TuneIn Radio
Zgrywanie CDTak (FLAC, MP3, WAV)
Wbudowany twardy dyskTak (2TB)
Ethernet LANTak (SMB)
Wbudowany moduł Wi-FiNie
BluetoothTak
Cyfrowe wyjście audioTak (koaksjalne), Tak (optyczne)
Wyjścia głośnikoweNie
Wyjście subwooferaTak
Wyjście wyzwalaczaTak
Wymiary (S x W x G) mm220 x 90 x 192
Dostępne kolotybiały, czarny
Waga kg1.84

Opinie o Bluesound VAULT 2i

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: