ROTEL CD14

Rotel CD14 jest zaawansowanym odtwarzaczem CD z najnowszej serii 14. Urządzenie wyróżnia się takimi samymi czystymi liniami jak pozostałe modele z serii i tak jak one charakteryzuje się intuicyjną obsługą.

Podstawą urządzenia jest perfekcyjnie zaprojektowane zasilanie, które dostarcza napięcie i prąd niezależnie dla układów cyfrowych i analogowych. W centralnej części odtwarzacza, pod wyświetlaczem, na którym prezentowane są m.in. metadane zapisane na płycie kompaktowej, projektanci umieścili precyzyjny mechanizm CD.

Wysoką jakość dźwięku zapisanego w zero-jedynkowej postaci gwarantuje zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy Wolfson, obsługujący rozdzielczość 192 kHz/24 bity. Dzięki niemu CD14 potrafi odtworzyć nawet najdrobniejsze detale muzyczne. Współpracę z zewnętrznymi urządzeniami audio umożliwiają złącza analogowe i koncentryczne cyfrowe.

Specyfikacja Rotel CD14

Odtwarzane formaty płytCD, CD-R/RW (MP3; WMA)
Przetworniki C/AWolfson 192 kHz / 24 bit
Pasmo przenoszenia20 Hz - 20 kHz
Zniekształcenia THD0,002% przy 1kHz
Stosunek sygnał/szum> 118 dB
Zakres dynamiki> 99 dB
Radio internetoweNie
Pobór mocy (max)15 W
Pobór mocy (standby)< 0,5 W
Wymiary (S x W x G) mm430 x 93 x 312
Waga kg5,9

Opinie o Rotel CD14

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(6 ocen)

 • 5 6
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

6 opinii

 1. Tomasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wspaniale sprawdza się w zestawieniu z Rotelem A12 i B&W 606 S2. Wygląd, dopracowanie szczegółów, a w szczególności dźwięk - pełna satysfakcja. Sprzęt jak najbardziej do polecenia szukającym lub niezdecydowanym. Pozdrawiam - Tom239
 2. Łuki00

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wygląda jak młodszy brat CD11, jednak gra o wiele lepiej i to dzięki lepszemu przetwornikowi DAC. Dźwięk jest wyrównany, może z lekkim zmiękczeniem. Bardzo uniwersalne źródło. W swojej cenie bardzo mocny gracz. Obudowa cała metalowa, front panel z grubego aluminium. Urządzenie sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanego. No i oczywiście można zastosować normalne przewody zasilające, więc od razu wskoczył Isotek Premier.
 3. Rudi 75

  Ocena:
  Ocena: 5
  Odtwarzacz współpracuje w moim zestawie Yamaha A-S1000 i kolumnami Kef Q750. Wprowadził do niego po starym odtwarzaczu CD odtwarzaczu Yamahy więcej gładkości i spokoju. Bas jest z niego bardziej zaokrąglony i potężniejszy. Sam odtwarzacz wykonany bardzo starannie. Szuflada pracuje płynnie. Napęd dość cichy, nie daje się we znaki podczas bardzo cichych nawet odsłuchów.
  Pilot plastikowy i bardzo ergonomiczny.
 4. Henryk

  Ocena:
  Ocena: 5
  Brałem dla Wolfsona, którego twórca swego czasu zbudował legendę Apple (oczywiście w zakresie jakości dźwięku). 100% satysfakcji, zdaje się, że ten odtwarzacz jakieś nagrody zgarnął nawet. POlecam.
 5. Hektor

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wyśmienity kompakt
 6. Ottawan

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jak dobrze, że klasyczne odtwarzacze CD jeszcze pojawiają się na rynku. Rotel wykonał kawał dobrej roboty prezentując CD14. Zanim zdecydowałem się na zakup miałem go na testach przez kilka dni i co mogę powiedzieć. Obudowa ze szczotkowanego aluminium, najpotrzebniejsze przyciski i prosty wyświetlacz to w skrócie - stara dobra szkoła. Dobrej jakości pozłacane wyjścia i wyjście cyfrowe na zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy. Brzmieniowo Rotel zaskoczył mnie najbardziej. Szukając balansu pomiędzy neutralnością a muzykalnością projektanci wykonali kawał dobrej roboty. Brzmienie zaokrąglone na górze pasma z delikatnie uwypukloną średnicą dobrze sprawdza się w wszelkiego rodzaju muzyce akustycznej. Rotel w moim odczuciu gra pastelowo prezentując szczegół sposób przyjemny dla odbiorcy i nie męczący ucha. Oczywiście jest to nadal odtwarzacz, który nie wybacza błędów realizacyjnych ale nie eksponuję ich zanadto. Wszystko dopełnia szybki i energiczny bas, który nie ma tendencji do kolorowania przekazu. Serdecznie polecam wszystkim poszukującym szczegółowego i muzykalnego odtwarzacza.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: