Marka: AVM

Evolution CD 5.2 MK2

AVM Evolution CD 5.2 MK2 - odtwarzacz CD

Pod względem dźwiękowym, ten wszechstronny odtwarzacz CD zachwyca uroczym i ciepłym dźwiękiem generowanym przez wykorzystane do amplifikacji lampy.

Najważniejsze cechy:

 • Zbalansowane lampowe stopnie wyjściowe wyposażone w ECC83 (12 ax7a)
 • Regulowany generator wysokiego napięcia dla lamp, niezależny od zasilania AC
 • 2 wyjścia liniowe (Cinch i XLR)
 • 7 wejść cyfrowych: 2 x USB (asynchroniczne 1 x 192/24, 1 x 48/24), 2 x koncentryczne SPDIF, 2 x optyczne SPDIF,AES / EBU); 2 wyjścia cyfrowe (koncentryczne SPDIF i optyczne SPDIF)
 • Szczelinowy mechanizm PureCD na zawieszeniu sprężynowym
 • Przetwarzanie sygnału z częstotliwością do 192 kHz / 24 bity (regulacja częstotliwości próbkowania od 44,1 kHz / 16 bitów do 192 kHz / 24 bity)
 • 2 przełączane filtry cyfrowe
 • Oddzielne zasilacze do napędu CD i elektroniki audio
 • Niebieski, ściemniany wyświetlacz graficzny
 • Aluminiowy pilot RC3 w zestawie
 • Dostępne wykończenia: aluminiowy srebrny lub czarny, opcjonalnie chromowany przód

AVM Evolution CD 5.2 MK2

Za pośrednictwem CD 5.2 w serii Evolution zadebiutowały lampowe stopnie wyjściowe. Zbalansowane stopnie, wywodzące się z PA8, porywają słuchacza muzyką wypełnioną emocjami. Także w sekcji cyfrowej projektanci nie zdecydowali się na żadne oszczędności, czego potwierdzeniem są dwa układy DAC na kanał, pracujące w trybie zbalansowanym.

Podobnie jak CD 3.2 MK2, odtwarzacz CD 5.2 MK2 jest zredukowany do maksimum. Mimo to oferuje ogromną różnorodność połączeń i wszystkie funkcje obsługuje się w sposób niezwykle intuicyjny. Perfekcyjnie wykonana obudowa mocowana jest bez widocznych śrub i standardowo dostępna jest w kolorze srebrnym lub czarnym. Opcjonalnie można zażyczyć sobie tradycyjny, chromowany panel przedni.

AVM Evolution CD 5.2 MK2

Gamę złączy dostępnych w CD 5.2 MK2 tworzą: 2 x USB (1 x 192/24 asynchroniczne, 1 x 48/24), 2 x SPDIF koncentryczne, 2 x SPDIF optyczne oraz jedno cyfrowe wejście AES EBU. Wyjścia XLR i cinch używają różnych sterowników i mogą działać równolegle.

Na każdym etapie przetwarzania sygnału stosowana jest najnowocześniejsza technika. Każdy kanał wykorzystuje dwa DAC-i działające w zbalansowanym trybie mono. W ten sposób współczynnik SNR optymalizowany jest do teoretycznego maksimum. Próbkowanie w górę umożliwia przełączanie wyjściowej częstotliwości próbkowania pomiędzy 44.1 i 192 kHz i jednocześnie pozwala na wybór pomiędzy dwoma charakterystykami filtra cyfrowego (ostry lub wygładzony).

Tak jak wszystkie komponenty hi-fi AVM, model CD 5.2 MK2 został starannie opracowany i montowany jest przez inżynierów firmy w Malsch w Niemczech. W okolicy znajduje się także większość dostawców elementów wykorzystywanych do produkcji urządzeń AVM, co w połączeniu z wnikliwą, wieloetapową kontrolą jakości zapewnia zgodność z wysokimi standardami przyjętymi przez AVM i gwarantuje temu sprzętowi niezawodność.

Specyfikacja AVM Evolution CD 5.2 MK2

Odtwarzane formaty płytCD
Odtwarzane formaty plikówDSD
Pasmo przenoszenia<5 Hz – 20 kHz
Stosunek sygnał/szum102 dB/105 dB(A)
Wejścia cyfroweRCA, XLR
Wymiary (S x W x G) mm430 x 130 x 325
Waga kg11

Opinie o AVM Evolution CD 5.2 MK2

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: