Marka: Thorens

TM 1600

Cena na telefon
/ sztuka

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Thorens TM 1600

TM 1600 to zaawansowany magnetofon szpulowy służący jako odtwarzacz dla taśm o szerokości 0,25 cala. Projektanci wyposażyli konstrukcję w plintę podobną do tej, która została zastosowana także w nowym gramofonie TD 1600.

Thorens TM 1600

Podstawą TM 1600 jest nowo opracowany, niesłychanie kompaktowy napęd firmy Ballfinger. Zastosowane rozwiązanie zapewniło swobodę w projektowaniu konstrukcji urządzenia, która dotychczas wydawała się nieosiągalna. Moduł został wyposażony w silniki z napędem bezpośrednim oraz regulacją napięcia szpul. Ponadto do zachowania napędu wyjątkowo kompaktowym, geometrię ścieżki taśmy zaprojektowano całkowicie od nowa. W ten sposób czujniki znajdują się nie jak dotychczas pod szpulami, lecz pomiędzy nimi, dodatkowo ponad głowicami.

Za napędzanie TM 1600 odpowiedzialne są trzy silniki. Na napęd szpul składają się bezszczotkowe silniki tarczowe ze sprzężeniem zwrotnym przy użyciu hallotronów. Natomiast silnik capstan z niezależnym wirnikiem w kształcie dzwonu napędza pasek o okrągłym przekroju.

Mimo swojej kompaktowości, silniki te mogą poszczycić się ogromnym momentem obrotowym przy bardzo małych jego wahaniach. Konstruktorzy głowicę i wałek napędowy umieścili daleko od siebie, dzięki czemu udało się uzyskać bardzo wysoki stosunek sygnału do szumu. TM 1600 wyposażono również w zewnętrzne zasilanie, co jeszcze bardziej obniża poziom szumu i pozwala wyeliminować konieczność stosowania zaawansowanego ekranowania magnetycznego głowic.

Thorens TM 1600 obsługuje szpule o średnicy do 10,5 cala z prędkością 19 i 38 cm/s. Użytkownik może wybrać korekcję CCIR dla większości europejskich nagrań i NAB dla amerykańskich oraz azjatyckich. Magnetofon został wyposażony w licznik czasu rzeczywistego z godzinami / minutami / sekundami / setnymi sekundy i powszechną dla profesjonalnych magnetofonów studyjnych funkcję podsłuchu, która w przypadku TM wyróżnia się wyjątkowo łatwą obsługą.

Magnetofon szpulowy zaprojektowano z myślą do pracy w poziomie, choć ten konstrukcyjnie przygotowany jest także do montażu na ścianie.

Specyfikacja Thorens TM 1600

Opinie o Thorens TM 1600

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: