Przedsprzedaż

TM 1600

Marka
Thorens
Kategoria
Gramofony
Ocena
Cena na telefon

Porównywarka 0
Dostępność:
Prosimy o kontakt
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Thorens TM 1600

TM 1600 to zaawansowany magnetofon szpulowy służący jako odtwarzacz dla taśm o szerokości 0,25 cala. Projektanci wyposażyli konstrukcję w plintę podobną do tej, która została zastosowana także w nowym gramofonie TD 1600.

Thorens TM 1600

Podstawą TM 1600 jest nowo opracowany, niesłychanie kompaktowy napęd firmy Ballfinger. Zastosowane rozwiązanie zapewniło swobodę w projektowaniu konstrukcji urządzenia, która dotychczas wydawała się nieosiągalna. Moduł został wyposażony w silniki z napędem bezpośrednim oraz regulacją napięcia szpul. Ponadto do zachowania napędu wyjątkowo kompaktowym, geometrię ścieżki taśmy zaprojektowano całkowicie od nowa. W ten sposób czujniki znajdują się nie jak dotychczas pod szpulami, lecz pomiędzy nimi, dodatkowo ponad głowicami.

Za napędzanie TM 1600 odpowiedzialne są trzy silniki. Na napęd szpul składają się bezszczotkowe silniki tarczowe ze sprzężeniem zwrotnym przy użyciu hallotronów. Natomiast silnik capstan z niezależnym wirnikiem w kształcie dzwonu napędza pasek o okrągłym przekroju.

Mimo swojej kompaktowości, silniki te mogą poszczycić się ogromnym momentem obrotowym przy bardzo małych jego wahaniach. Konstruktorzy głowicę i wałek napędowy umieścili daleko od siebie, dzięki czemu udało się uzyskać bardzo wysoki stosunek sygnału do szumu. TM 1600 wyposażono również w zewnętrzne zasilanie, co jeszcze bardziej obniża poziom szumu i pozwala wyeliminować konieczność stosowania zaawansowanego ekranowania magnetycznego głowic.

Thorens TM 1600 obsługuje szpule o średnicy do 10,5 cala z prędkością 19 i 38 cm/s. Użytkownik może wybrać korekcję CCIR dla większości europejskich nagrań i NAB dla amerykańskich oraz azjatyckich. Magnetofon został wyposażony w licznik czasu rzeczywistego z godzinami / minutami / sekundami / setnymi sekundy i powszechną dla profesjonalnych magnetofonów studyjnych funkcję podsłuchu, która w przypadku TM wyróżnia się wyjątkowo łatwą obsługą.

Magnetofon szpulowy zaprojektowano z myślą do pracy w poziomie, choć ten konstrukcyjnie przygotowany jest także do montażu na ścianie.

Sekcja ramienia
Typ ramienia Nie
Typ wkładki Nie
Odczyt płyty Nie
Sekcja napędu
Przeniesienie napędu Pasek
Inne
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Nie
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Product card
Karta produktu Thorens TD202 - Karta produktu Thorens TD202 PDF [201.68K]
Karta produktu Thorens TD201 - Karta produktu Thorens TD201 PDF [209.39K]
Katalog
Podział wkładek gramofonowych ze względu na kształt końcówki igły oraz na powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej. - Jednym z najważniejszych elementów każdej wkładki gramofonowej jest igła, która odczytuje sygnał zapisany w rowku płyty. W zależności od profilu zastosowanego zakończenia igła może odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. PDF [67.43K]
Katalog Thorens TD309 ENG - Katalog Thorens TD309 ENG PDF [1.09M]
Katalog Thorens TD206, TD209 ENG - Katalog Thorens TD206, TD209 ENG PDF [0.98M]
Pełny Katalog Thorens 2013 ENG - Pełny Katalog Thorens 2013 ENG PDF [3.69M]
Katalog Thorens 2013 ENG - Katalog Thorens 2013 ENG PDF [2.75M]
Test / Recenzja
Test Thorens TD203 (Audio Stereo Magazyn Styczeń 2015) - "...przypadku testowanego gramofonu. TD203 nie należy do grupy produktów, którym można wytknąć coś konkretnego. Natomiast z pewnością jest za co go chwalić. Niewątpliwie jest starannie i w przemyślany sposób opracowany nie tylko od strony wizualnej, ale także pod względem sonicznym. Jego estetyka brzmieniowa opiera się na silnej podstawie basowej i ciepłej barwie. Ludwik Igielski." PDF [412.10K]
Test Thorens TD203 (Audio-Video Magazyn Grudzień 2014) - "...czarna płyta zespołu Metallica zabrzmiała mocno i energetycznie, acz było to oparte bardziej na szybkości i niezłej konturowości basu niz na jego niskim zejściu, czy potędze uderzenia. Brzmiało to żywo i świeżo, mimo delikatnego ocieplenia i zaokrąglenia dźwięku, które akurat w przypadku tej płyty były wręcz zaletą. Marek Dyba" PDF [1.21M]
Test Thorens TD206 (Audio-Video Magazyn Listopad 2013) - "...Dźwięk był bardzo energetyczny, dynamika w skali makro robiła duże wrażenie – potężny dźwięk wydobywający się z niewielkiego, dość lekkiego gramofonu, wywołał spore zaskoczenie...Marek Dyba" PDF [2.73M]
Test Thorens TD203 (Audio Magazyn Czerwiec 2015) - "... Konsekwentne, spójne i skupione na średnicy. Wsparte dynamicznym basem..." PDF [365.12K]
Test Thorens TD209 (Audio Magazyn Listopad 2013) - "... Winyl. Łatwo i przyjemnie... " PDF [689.73K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
  • TM 1600 – zaawansowany magnetofon szpulowy od Thorensa

    Thorens za sprawą magnetofonu szpulowego TM 1600 otwiera nowy rozdział w historii wysokiej jakości analogowego dźwięku. Można powiedzieć, że nie tylko płyty, dziś nazywane „winylami”, przeżywają swoją drugą młodość. Taśma magnetyczna, bazująca na taśmach 0,25 cala, po tym jak przez długi czas wydawała się zbyteczna, teraz powstaje niczym feniks z popiołów.
  • Thorens na wystawie High End 2019 w Monachium - relacja

    Dla wielu Monachium jest miejscem, które kojarzy się z Oktoberfestem, bawarskimi ogródkami piwnymi i klubem Roberta Lewandowskiego, ale w świecie hi-fi jest miastem-gospodarzem największej i najlepszej europejskiej wystawy Hi-Fi, gdzie swoje produkty wystawiają wszyscy mający coś do powiedzenie w branży – od maleńkich manufaktur do światowych koncernów.
  • Czy świat czeka na powrót magnetofonów szpulowych?

    Odpowiedź z pozoru wydaje się prosta: skoro winyl wrócił, to i szpule też mogą. W praktyce jednak jest o wiele bardzie skomplikowana. Dlaczego? Ponieważ dla wielu entuzjastów dobrego brzmienia będzie to wyłącznie podróżą sentymentalną.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław