Panorama firmy Bowers & Wilkins jest doskonałym sposobem na poprawienie brzmienia Twojego telewizora. Niezwykłej jakości dźwięk stereofoniczny i przestrzenny, prostota połączeń oraz ustawień – oto prawdziwy system dźwiękowy do Twojego salonu.

Panorama firmy Bowers & Wilkins uczyni dla Twojego telewizora to, co Zeppelin dla iPoda® – zagwarantuje dźwięk, jakiego się nie spodziewałeś. I tak jak Zeppelin, poza niezwykłym dźwiękiem jego obsługa jest intuicyjna a wzornictwo wyjątkowe i eleganckie.

Panorama to rezultat intensywnych prac projektanckich, które inżynierowie z firmy prowadzili w ośrodku badawczo-rozwojowym w Stayning w Wielkiej Brytanii. Wykorzystuje ona technologie oryginalnie opracowane z myślą o high-endowych kolumnach głośnikowych serii 800.

Używając wielu głośników oraz technologii DSP, Panorama nie tylko poprawia jakość brzmienia Twojego telewizora, ale również oczarowuje dźwiękiem wydobywającym się z jednego, smukłego urządzenia. Niezwykle szerokie pole odsłuchowe umożliwia cieszenie się dźwiękiem przestrzennym wielu słuchaczom naraz.

Z dziewięciu głośników umieszczonych w aluminiowej obudowie, pięć to głośniki aktywne: dwa niskotonowe, dwa średniotonowe oraz jeden wysokotonowy z aluminiową kopułką, wykonany w technologii Nautilus™. Pozostałe głośniki są odpowiedzialne za odpowiednie ukierunkowanie wiązek dźwięku. Każdy z nich został zamknięty w swojej własnej obudowie, w celu utrzymania klarowności brzmienia. Wszystkie głośniki są zasilane sześcioma wzmacniaczami klasy D, o łącznej mocy 175W.

Oznacza to, że Panorama to prawdziwy systemem dźwięku przestrzennego w jednym urządzeniu. Z łatwością wypełni pomieszczenie pełnym zakresem dźwięku, a jeśli chcesz go użyć w naprawdę przestronnym pomieszczeniu, wykorzystaj dodatkowy subwoofer, taki jak na przykład zdobywający nagrody PV1 firmy Bowers & Wilkins.

Dodając głośnik Panoram do telewizora, czynisz znacznie więcej niż tylko poprawiasz jakość odtwarzania filmów. Firmy komputerowe poświęcają dźwiękowi przestrzennemu nie mniej uwagi niż większość twórców z Hollywood. Panorama wydatnie poprawia wrażenia odsłuchowe podczas grania w gry na konsoli.

Panorama nie jest jednak tylko i wyłącznie przeznaczona do dźwięku przestrzennego. Doskonale sprawdza się bowiem również jako głośnik stereofoniczny. Bez względu na to, czy słuchasz muzyki nadawanej z telewizora, czy też z iPoda lub jako części systemu wielostrefowego, gdzie doskonale się ona sprawdza, będziesz zachwycony jej możliwościami.

Panorama została zaprojektowana tak, aby pasować wyglądem do płaskich telewizorów LCD. Jest przy tym niezwykle uniwersalna, jeśli chodzi o możliwości montażu. Może być umieszczona na własnych nóżkach lub przymocowana do ściany przy użyciu dołączonego systemu montażowego.

Bez względu jednak na to, jak Panorama została umieszczona, nie będziesz miał żadnych wątpliwości, co do jej urody. Utrzymane w tym samym stylu co w przypadku Zeppelina, wzornictwo Panoramy łączy elegancką czerń z błyszczącym aluminium. Sprawia to, że jest ona bezsprzecznie najlepiej wyglądający jednoelementowym systemem dźwięku przestrzennego dostępny na rynku. Pod względem rozmiaru, został on zaprojektowany tak, aby idealnie pasował wyglądem do najnowocześniejszych telewizorów o przekątnych 37 cali i większych.
 

"Najlepszy głosnik to nie ten, który daje z siebie najwięcej, ale ten, który zabiera najmniej" - John Bowers 1966 rok

john.jpgWygłaszając to zdanie w 1966 roku, założyciel firmy John Bowers zapoczątkował trwający już ponad 40 lat proces przełomowych badań, rewolucyjnych projektów i technologicznych innowacji, prowadzących do jednego celu – stworzenia głośnika idealnego. To właśnie jego wizja i determinacja w dążeniu do jej realizacji, doprowadziły do powstania wielu wspaniałych konstrukcji B&W, które stając się prawdziwymi kamieniami milowymi na drodze do muzycznego ideału, na zawsze odmieniły świat audio. Kontynuując wielkie dzieło Johna Bowersa, stale eksplorujemy świat dźwięku, nigdy nie ustając w poszukiwaniu muzycznej perfekcji, Rezultatem tych starań, są kolejne unikalne produkty Bowers & Wilkins, dzięki którym słuchanie muzyki przynosi coraz więcej radości jej miłośnikom na całym świecie.

Abbey Road

Abbey_Road_Studios.jpgNajwyższa jakość dźwięku oferowana przez kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins sprawia, że wiodące studia nagraniowe na całym świecie, wykorzystują je do odsłuchu najdrobniejszych niuansów realizowanych nagrań. W należącym do George’a Lucasa, kalifornijskim studiu Skywalker Sound, gdzie nagrywane są ścieżki dźwiękowe największych hitów kinowych, efekty nagrań kontrolowane są przez inżynierów dźwięku za pomocą zaawansowanego systemu wielokanałowego, zawierającego kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins serii 800. Również słynne londyńskie Abbey Road, gdzie nagrywają swoje płyty najwięksi artyści świata muzyki, wykorzystuje we wszystkich trzech studiach systemy głośnikowe Bowers & Wilkins.

 

Bowers & Wilkins oraz Jaguar

Jaguar1_thf.jpgBowers & Wilkins oraz Jaguar to dwie marki o wysokiej pozycji w swojej branży, kojarzące się z luksusem, komfortem ale również całą filozofią projektowania łączącą w sobie wieloletnie doświadczenie oraz najnowocześniejsze technologie. Bowers & Wilkins nie po raz pierwszy współpracował z Jaguarem przy projektowaniu nagłośnienia dla tego oferującego najwyższy komfort samochodu. Jednak to co zaprezentował w najnowszym modelu – Jaguarze XJ przerosło oczekiwania wielu. Ten 20 głośnikowy, 15 kanałowy system został specjalnie skalibrowany i poddany tuningowi przez inżynierów, którzy udoskonalali serię 800 – system głośnikowy używany przez Abbey Road Studios. Bezprecedensowe i przełomowe rozwiązania pozwoliły na idealne rozmieszczenie głośników w kabinie Jaguara, dzięki czemu niezależnie od zajmowanej pozycji, każde z miejsc jest w identycznie doskonały sposób nagłośnione. Sumaryczna moc 1200W, system automatycznej kalibracji Audyssey MultiEQ XT, pełna elastyczność w zakresie wyboru źródła dźwięku , Surround Sound oraz intuicyjna obsługa całego systemu dźwiękowego Jaguar iTech to elementy, które zarówno dostarczają najwyższej jakości brzmienia jak i również pozwalają na jego łatwą i szybką obsługę.

jaguar_1.jpg jaguar_2.jpg jaguar_3.jpg

Society of Sound

Society_of_Sound.jpgPosiadanie pary doskonałych głośników to jedna rzecz. Ale jeśli jesteś prawdziwym pasjonatem doskonałego brzmienia, nie poprzestaniesz na tym. Będziesz chciał wiedzieć więcej, słuchać, poznawać i dyskutować o tym z innymi. I właśnie w tym miejscu pojawia się społeczność Society of Sound. Stworzona przez Bowers & Wilkins, jest internetową platformą dla wszystkich miłośników muzyki. Jest to miejsce, w którym muzycy, artyści, projektanci, technicy i entuzjaści muzyki, spotykają się i wymieniają swoją wiedzą na jej temat. Jest to również miejsce, w którym obecny jest B&W Music Club, gdzie odkryjesz wspaniałą nową muzykę, nagraną w niezwykle wysokiej jakości i gotową do pobrania bez kompresji.

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, dołącz do nas na www.bowers-wilkins.com

Nautilus

Nautilus.jpgNautilus jest naszym kamieniem milowym: wynikiem przełamujących stereotypy, pięcioletnich badań i rozwoju, dla uzyskania kolumny głośnikowej, która będzie tak bliska idealnego głośnika, jak to tylko możliwe. To czego nauczyliśmy się projektując coś tak nowego, tak różnego i tak niekompromisowego, stało się naszymi nowymi zasadami w projektowaniu kolumn, co wpłynęło na wszystkie kolumny głośnikowe jakie od tej pory skonstruowaliśmy. Począwszy od zastosowania najnowszych materia¡ów, podzespołów zwrotnicy i okablowania do pionierskiego zastosowania tub stożkowych w miejsce tradycyjnej obudowy kolumny.

 

 

Oferta dotyczy egzemplarzy ekspozycyjnych, nie noszących śladów użytkowania i nie obejmuje iPhona.

Specyfikacja Bowers & Wilkins Panorama

Opinie o Bowers & Wilkins Panorama

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: