Marka: Luxman

EQ-500

33 999 zł
/ sztuka
  • Wymiary (S x W x G) mm: 440 x 92 x 397
  • Waga kg: 12.5
  • Inne: Circuiting system: SRPP, final stage cathode follower Non-feedback CR type equalizer; Vacuum tube used: ECC83 x 4 pieces, ECC82 x 2 pieces, and EZ81 x 1 piece; Input sensitivity: (1kHz, When the gain is set to 36dB),MM: 4mV MC: high 0.44mV, MC: low 0.18mV

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1700 zł

Sprawdź szczegóły

 

Luxman EQ-500 lampowy przedwzmacniacz gramofonowy

Przedwzmacniacz gramofonowy EQ-500 firmy Luxman to w pełni lampowa konstrukcja. Zapewnia niezwykle ekspresyjną i barwną reprodukcję muzyki odtwarzanej z płyt winylowych. Precyzyjna regulacja i różnorodne funkcje, które są łatwo dostępne z poziomu panelu frontowego, pozwalają na czerpanie prawdziwej przyjemności z analogowego przetwarzania sygnału audio.

Luxman EQ-500

Układ typu CR bez sprzężenia zwrotnego dla korekcji RIAA

Wszystkie stopnie w modelu EQ-500 są oparte na lampach. W 1 i 2 stopniu zastosowano układ SRPP (Shunt Regulated Push-Pull), który charakteryzuje się niską impedancją i niskimi zniekształceniami, a jednocześnie wydłuża żywotność lamp próżniowych. W stopniu końcowym zastosowano układ równoległy z wtórnikiem katodowym, co daje możliwość dalszego obniżenia impedancji. Doskonała jakość dźwięku układu CR, poparta liniową charakterystyką, wynikają bezpośrednio z wysokiej jakości użytych podzespołów.

Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w produkcji wzmacniaczy lampowych oraz doborowi wysokiej klasy komponentów, firma Luxman osiągnęła w modelu EQ-500 najwyższą możliwą do uzyskania jakość reprodukcji sygnału analogowego. W celu ochrony przetwarzanego dźwięku przed szumami i zakłóceniami pola magnetycznego, główne sekcje w przedwzmacniaczu EQ-500 są silnie ekranowane.

Luxman EQ-500

Stylowa obudowa z analogowymi wskaźnikami wychyłowymi

Przedwzmacniacz EQ-500 ma elegancką, smukłą obudowę. Stylowe, analogowe mierniki VU z przełącznikiem czułości monitorują poziomy wyjściowe sygnału. Ulokowano je na panelu przednim, wraz z wieloma dodatkowymi przełącznikami kontrolnymi, które pozwalają na dopasowanie brzmienia do Twoich preferencji.

Regulacja pojemności i impedancji obciążenia

Model EQ-500 ma funkcję regulacji pojemności obciążenia, co pozwala dopasować ten parametr do charakterystyki wkładki gramofonowej. Do wyboru jest 6 poziomów (0/50/100/150/200/300 pF). W połączeniu z funkcją wyboru impedancji obciążenia (płynna regulacja od 30 do 100 kiloomów) możesz w pełni wykorzystać potencjał dowolnego typu wkładki zamontowanej w Twoim gramofonie.

Luxman EQ-500

Funkcje sterujące

Wszystkie główne funkcje kontrolne mogą być obsługiwane z panelu przedniego EQ-500. Są to: funkcja artykulatora, 3-pozycyjny wybór wzmocnienia, wybór wyjścia niezbalansowanego/zbalansowanego, odwracanie fazy, tryb monofoniczny oraz przełączniki „low cut” i „high cut”.

Lampowy korektor gramofonowy

EQ-500 firmy Luxman wyposażony jest w technologię obwodową i muzyczną esencję właściwą dla jego poprzednika ­– modelu E-06. Wprowadzony na rynek w latach 80. XX w. przedwzmacniacz gramofonowy E-06 jest nadal wysoko cenioną konstrukcją typu CR. Ta słynna technologia obwodowa została na nowo udoskonalona w EQ-500 i wykorzystuje lampy próżniowe we wszystkich sekcjach przedwzmacniacza, aby w pełni wydobyć esencję analogowego brzmienia zapisanego na płytach winylowych.

Luxman EQ-500

Oryginalne podzespoły wykonane na zamówienie

Lampy próżniowe użyte w modelu EQ-500 to dzieło słowackiej firmy JJ Electronic, której produkty cieszą się doskonałą reputacją w branży. Charakterystyka pozłacanych ceramicznych gniazd lamp jest idealna ze względu na ich solidność i niską rezystancję styku. Z kolei kondensatory sprzęgające, które zostały wybrane do modelu EQ-500, zostały wyprodukowane przez niemiecką firmę Mundorf, znaną na całym świecie z audiofilskiej jakości swoich produktów.

Oryginalne, wykonane na zamówienie komponenty, które zostały użyte w konstrukcji EQ-500, zapewniają tym samym najwyższą możliwą do uzyskania jakość dźwięku i niezawodność każdego układu, włączając w to wewnętrzne okablowanie z miedzi beztlenowej OFC (od ang. oxygen-free copper).

Duży transformator wyjściowy i 4 transformatory MC

Transformator wyjściowy o dużej pojemności, jak również transformatory MC Step Up (transformatory wzmocnienia sygnału wkładki MC), z których każdy ma kluczowy wpływ na jakość dźwięku i wydajność, wykonane są z permaloju. Materiał ten znacząco poprawia reakcję układu na niskopoziomowe sygnały.

Stopki izolacyjne o dużej sztywności

Stopki izolacyjne znajdujące się u podstawy urządzenia charakteryzują się dużą sztywnością. Zostały wykonane z litego bloku aluminium. Tłumią wszelkie wibracje zewnętrzne, chroniąc tym samym obwody przedwzmacniacza gramofonowego EQ-500 przed niepożądanymi zakłóceniami.

Specyfikacja Luxman EQ-500

Wymiary (S x W x G) mm440 x 92 x 397
Waga kg12.5
InneCircuiting system: SRPP, final stage cathode follower Non-feedback CR type equalizer; Vacuum tube used: ECC83 x 4 pieces, ECC82 x 2 pieces, and EZ81 x 1 piece; Input sensitivity: (1kHz, When the gain is set to 36dB),MM: 4mV MC: high 0.44mV, MC: low 0.18mV

Opinie o Luxman EQ-500

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: