Thorens TD 905

Tradycja przeniesiona w teraźniejszość. TD 905 to zanurzona w legendarnych konstrukcjach z lat 60. wariacja na temat wykwintnej techniki audiofilskiej.

Najważniejsze cechy:

  • talerz z kryształu kwarcu,
  • innowacyjna konstrukcja,
  • ramię wykonane ze specjalnego materiału triCom,
  • możliwość rozbudowy o nowe funkcjonalności.
Thorens TD 905

Kluczem do osiągnięcia znakomitego dźwięku całej modelu TD 905 jest skuteczna izolacja napędu od wszelkich źródeł wibracji pochodzących z otoczenia oraz ramię o dużej bezwładności. Sub-chassis jest zawieszona za pomocą trzech stożkowych sprężyn, które można regulować od góry, w celu uzyskania równomiernego naciągu.

Łożysko wykonane jest ze spiekanego brązu z teflonową płytką dociskową i zoptymalizowane pod kątem płynnej pracy. Stalowa oś zapewnia bardzo niskie, stałe tarcie, a tym samym zapewnia równomierne obciążenie silnika.

Subtalerz został wykonany z aluminium, a talerz właściwy z matowanego kryształu kwarcu, co zapewnia mu dużą bezwładność, która z kolei gwarantuje równą prędkość obrotową. Dwie z trzech stóp gramofonu można regulować, co ułatwia wypoziomowanie urządzenia.

Konstruktorzy tego modelu zadbali o obecność zbalansowanych złącz XLS. Thorens TD 903 ma ponadczasowy wygląd nawiązujący do klasycznych audiofilskich konstrukcji z lat 60. i zapewnia swojemu właścicielowi moc wrażeń, nie tylko dźwiękowych, ale również wzrokowych.

Specyfikacja Thorens TD 905

Typ wkładkiMM
Waga talerza2.7 kg
Wymiary (S x W x G) mm470 x 140 x 380
Waga kg11

Opinie o Thorens TD 905

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: