Poprzedni
Następny

YouTube Music z personalizowanymi playlistami

Audio-Technica ATH-SR50BT

YouTube Music wkroczył na rynek serwisów muzycznych, decyzja ta była naturalnym krokiem dla najpopularniejszego serwisu z treściami video. Jak się bowiem okazało, wielu użytkowników korzystało z aplikacji YouTube jako odtwarzacza muzycznego. Gigant z Kalifornii wprowadził więc dwie usługi premium – YouTube Premium i YouTube Music.

Personalizowane playlisty nie są nowością

YouTube Music przyjął strategię znaną ze Spotify, którego ceni się m.in. ze względu na personalizowane playlisty „Odkrywaj”. YouTube Music wprowadził niedawno swój odpowiednik personalizowanych playlist, który występuje pod nazwą „Twoja składanka”. Pierwsze doniesienia o personalizowanych playlistach w usłudze YouTube Music pochodzą już z września, jednak usługa ta jest dostępna dla wszystkich dopiero od niedawna.

Usługa „Twoja składanka” w YouTube Music ma na celu pomóc użytkownikom odkrycie nowych, nieznanych artystów oraz polecać mało znane utwory ulubionych twórców. Usługa każdego tygodnia serwuje nam 50 utworów wybranych na podstawie utworów odsłuchanych przeszłości oraz wybranych ulubionych artystów. Nowa playlista „Twoja składanka” pojawia się w każdą środę.

Bowers & Wilkins PX5

YouTube Music wprowadziło również playlistę z nowościami wydawniczymi, ta lista – w przeciwieństwie do swojego odpowiednika w serwisie Spotify, jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Algorytm YouTube'a wybiera w niej nowe utwory naszych ulubionych artystów oraz artystów, którzy mogą się nam spodobać.

Im więcej słuchasz, tym lepiej

Aktualizacje działają na podstawie naszej dotychczasowej aktywności – im więcej korzystamy z platformy, tym lepiej dobrane mają być nasze propozycje. YouTube stwierdza, że algorytm polecający muzykę działa już po kilku odsłuchanych utworach bądź po wyborze kilku ulubionych artystów.

ATH-CK3TW

Wszystkie personalizowane listy YouTube Music są dostępne zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i aplikacji na telefonach z Androidem oraz iOS. YouTube Music można wypróbować bezpłatnie przez trzy miesiące, po tym okresie usługa będzie kosztowała 23,99 zł miesięcznie. YouTube Music Premium pozwala na słuchanie muzyki offline, bez reklam oraz przy zablokowanym ekranie (dotychczas, YouTube wyciszał muzykę przy blokowaniu ekranu telefonu).

Odważna zapowiedź Google

Usługa YouTube Music jest aktywnie promowana przez Google, w telefonach z systemem operacyjnym Android 10, aplikacja zastępuje dotychczasowo dostępną usługę Google Music. Aplikacja w telefonach z systemem iOS może być obsługiwana przez asystenta Siri. Google zapowiada, że pierwsze personalizowane listy odtwarzania są zaledwie początkiem możliwości algorytmów usprawniających dobór treści.

Michi P5

Jakość muzyki w YouTube Music

Jakość odtwarzanej muzyki w serwisie muzycznym Google jest niestety najsłabszą jego stroną. YouTube Music standardowo serwuje pliki w stratnym formacie AAC – standardowo w bitrate wynoszącym 128 kbps, w wersji Premium – 256 kbps, co ma być odpowiednikiem 320 kbps w starym Google Play Music.

Jest to jakość wystarczająca dla większości urządzeń przenośnych, aczkolwiek miłośnicy dobrego brzmienia częściej decydują się na streaming w wysokiej jakości, jaki oferuje Tidal. W opcji HiFi jest to bezstratny format FLAC o parametrach płyty CD (44.1 kHz/16 bit), w ostatnim czasie na popularności zyskuje usługa Tidal Masters, która dostarcza muzykę o parametrach 96 kHz/24 bit lub wyższych. Dodatkowo, Tidal doskonale współpracuje z wieloma stacjonarnymi urządzeniami strumieniującymi, co pozwala na łatwe odtwarzanie muzyki na naszym ulubionym zestawie HiFi.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: