Poprzedni
Następny

Yamaha na IFA 2018

Na tegorocznych targach światowych targach elektroniki użytkowej i sprzętu AGD- IFA 2018 - Yamaha przynosi światu przyszłość słuchania muzyki. Nasz zespół będzie obecny w całej imprezie, prezentując wysokiej jakości produkty Hi-Fi i audio dla domu, w tym naszą flagową ofertę i niezwykły bezprzewodowy system muzyczny MusicCast, wszystko skonfigurowane i gotowe do działania.

Yamaha na IFA 2018

Yamaha jest fenomenem w branży Hi-Fi, to firma z bogatym doświadczeniem w budowie instrumentów muzycznych. Japoński koncern produkuje kilka rodzajów pianin, keyboardy cyfrowe, instrumenty smyczkowe, gitary klasyczne i elektryczne – w tym basowe, instrumenty dęte (kilkanaście odmian, od fletów po tuby), zestawy perkusyjne i orkiestrowe instrumenty perkusyjne. Ludzie z Yamahy znają się na dźwięku i doskonale wiedzą jak brzmią prawdziwe instrumenty. Dlatego potrafią strwożyć tak wyjątkowe urządzenia jak seria 5000.

Yamaha na IFA 2018

W skład serii wchodzą gramofon GT-5000, przedwzmacniacz C-5000 i wzmacniacz mocy M-5000. Tym co wyróżnia ją spośród konkurentów, jest w pełni zbalansowany tor sygnału o symetrycznej, lustrzanej konstrukcji – w każdym urządzeniu. Oznacza to, że niczym nie zakłócony sygnał dociera wprost z igły do głośników.

Na IFA 2018 po raz pierwszy Yamaha pokazuje najnowszy produkt, czyli MusicCast VINYL 500. Patrząc na gramofon Yamaha MusicCast VINYL 500 można odnieść wrażenie, że to klasyczna konstrukcja, która pozwala jedynie odtwarzać płyty winylowe i nie zaskoczy nas żadnymi nowinkami technicznymi. W rzeczywistości, pięknie wykończona, elegancka obudowa skrywa na wskroś nowoczesne rozwiązania, które pozwalają użytkownikowi wkroczyć do niezwykle funkcjonalnego świata cyfrowej muzyki.

Yamaha na IFA 2018

Oczywiście podstawowym zadaniem najnowszej konstrukcji Yamaha jest odtwarzanie czarnych krążków. Z tego zadania gramofon wywiązuje się celująco. Perfekcyjnie zaprojektowany, wiernie odwzorowuje dźwięk oryginału. MusicCast VINYL 500 wyposażony jest w proste, statycznie zbalansowane ramię o długości 223 mm, do którego mocowana jest wkładka MM. Urządzenie obsługuje dwie prędkości (33 1/3 obr./min. i 45 obr./min.) i wykorzystuje silnik prądu stałego. Odlewany z aluminium talerz napędzany jest za pomocą paska, który pomaga minimalizować zniekształcenia generowane przez wibracje. Całość pozwala cieszyć się wysokiej jakości, niezwykle przestrzennym dźwiękiem, z którego słyną produkty audio Yamahy.

Yamaha na IFA 2018

Po euforii, jaką budzi analogowe brzmienie, przychodzi czas na odkrycie kolejnych zalet MusicCast VINYL 500. Jedną z najważniejszych jest wbudowana łączność Bluetooth. Dzięki niej użytkownik może za pośrednictwem gramofonu odtwarzać swoją cyfrową muzykę zapisaną w smartfonie, tablecie lub innym odtwarzaczu muzycznym obsługującym Bluetooth – wystarczy podłączyć urządzenie np. do dowolnego wzmacniacza (z lub bez przedwzmacniacza gramofonowego) lub po prostu dodać gramofon do swojego systemu MusicCast. Gramofon obsługuje również AirPlay, umożliwiając przesyłanie muzyki wprost z iUrządzeń.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: