Poprzedni
Następny

Audio-Technica na wystawie IFA 2018

Nowości, nowości, nowości – podczas tegorocznej wystawy IFA w Berlinie firma Audio-Technica zaprezentowała mnóstwo nowości. Już od wielu dekad ten japoński producent wyznacza kierunek rozwoju słuchawek i wkładek gramofonowych. Ze względu na praktyczne walory szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się słuchawki. Na tegoroczną wystawę Audio-Technica przygotowała aż osiem nowości.

IFA 2018

Najwięcej emocji, przynajmniej wśród najbardziej wymagających audiofilów, budził model ATH-L5000, który zajął zaszczytne miejsce flagowej konstrukcji w gamie producenta. Wykończone z użyciem najdoskonalszej skóry Connolly i drewna sykomory łączy w sobie luksus i wyrafinowane możliwości brzmieniowe – 58-milimetrowe przetworniki odtwarzają dźwięk z zakresu od zaledwie 5 Hz do aż 50 kHz. 

ATH-L5000

Z myślą o miłośnikach muzyki w jakości high-res projektanci przygotowali dwie wokółuszne konstrukcje: ATH-MSR7B i ATH-SR50BT. Pierwsza to klasyczne słuchawki przewodowe, druga łączy wysoką jakość brzmienia z zaletami łączności bezprzewodowej Bluetooth i układem redukcji hałasu otoczenia.

ATH-MSR7B

Najszerszą grupę wśród nowości Audio-Techniki stanowiły konstrukcje bezprzewodowe. O ile jednak wspomniany już model SR50BT kierowany jest raczej do użytkowników, którzy słuchają muzyki w domu lub np. podczas pracy, to pozostałe słuchawki można śmiało określić mianem mobilnych.

ATH-SR50BT

Tę tezę potwierdzają ATH-SR30BT, wykorzystujące dość duże nauszne obudowy. Lekka, składana konstrukcja ułatwia przenoszenie słuchawek, a wbudowany akumulator zapewnia energię na aż 70 godzin pracy bez potrzeby jego ładowania. Wysoką jakość dźwięku zapewniają 40-milimetrowe przetworniki.

ATH-SR30BT

ATH-C200BT to propozycja dla osób, które słuchaniem muzyki uprzyjemniają sobie podróż i przejazdy do/z pracy. Ergonomiczna, douszna konstrukcja, łączność bezprzewodowa i duże 12-milimetrowe przetworniki gwarantujące wysoką jakość dźwięku to ich główne zalety.

O krok dalej pod względem wygody użytkowania idzie model ATH-CKR7TW. Słuchawki te nadają nowy, dosłowny sens określeniu „prawdziwie bezprzewodowe”. Model CKR7TW stanowią dwie w pełni niezależne słuchawki tworzące wysokiej klasy zestaw stereo, pozwalając cieszyć się muzyką przez sześć godzin. Kompaktowe etui ochronne pełni także rolę banku energii, zapewniając energię na dodatkowe dziewięć godzin pracy. Sterowanie odtwarzaniem muzyki i zarządzanie połączeniami telefonicznymi odbywa się poprzez specjalną aplikację Audio-Technica Connect.

ATH-CKR7TW

Drugim „prawdziwie bezprzewodowym” modelem jest ATH-SPORT7TW. To słuchawki, które zostały opracowane z myślą o melomanach prowadzących aktywny tryb życia. Obudowy słuchawek są odporne na pot i niekorzystne warunki pogodowe. Wbudowane sterowanie dotykowe pozwala zarządzać odtwarzaniem muzyki i połączeniami telefonicznymi. Czas pracy po pełnym naładowaniu wewnętrznego akumulatora wynosi 3,5 godziny i dzięki etui ochronnemu może zostać wydłużony do 14 godzin.

Ostatnia z nowości, ATH-SPORT10, to tradycyjne douszne słuchawki sportowe. Konstrukcja ta wyposażona jest w przetworniki o średnicy 8,8 mm i wodoodporną obudowę (IPX5). Elementem wyróżniającym SPORT10 jest także asymetryczny przewód chroniący przed ryzykiem splątania się kabla.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: