Marka: Yamaha

GT-5000

Cena na telefon
/ sztuka
  • Rodzaj mechaniki gramofonu: manualny
  • Rodzaj napędu: paskowy
  • Obsługiwane prędkości odtwarzania: 33, 45
  • Rodzaj zamontowanego ramienia: proste

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Yamaha GT-5000

Gramofon GT-5000 jest w linii prostej potomkiem znakomitych konstrukcji Yamahy ze złotej ery Hi-Fi. Bezkompromisowo nawiązuje do konstrukcji z serii „Gigantyczne i Niesamowite” <ang. Gigantic and Tremendous>.

Najważniejsze cechy:

  • zbalansowane wyjście zapewnia w pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału,
  • konstrukcja z serii GT,
  • proste, krótkie ramię zapewnia przejrzystość i otwartość dźwięku,
  • silnik synchroniczny AC,
  • aluminiowy talerz o wadze 5 kg.

Yamaha GT-5000

Wystarczy jeden rzut oka na GT-5000, żeby mieć pewność, że pierwszy od wielu lat gramofon hi-end wyprodukowany przez japońskiego giganta jest urządzeniem wyjątkowym. Nieprawdopodobnie gruba podstawa i masywny talerz, nawet nieobeznanemu z niuansami Hi-Fi obserwatorowi mówią, ma do czynienia z urządzeniem z najwyższej półki. Ciężka drewniana obudowa i aluminiowy talerz o wadze 5 kg gwarantują stabilność i znakomite tłumienie wibracji – gramofon waży 26.5 kilogramów! Co składa się na te imponującą wagę?

Yamaha GT-5000

Przede wszystkim w pełni zbalansowany tor audio. GT-5000 został przygotowany do pracy z cała rodziną urządzeń z serii 5000, czyli przedwzmacniaczem C-5000 i wzmacniaczem mocy M-5000, które również dysponują w pełni zbalansowanym torem sygnału. Oznacza to, że niczym nie zakłócony sygnał dociera wprost z igły do głośników.

Yamaha GT-5000

Ale najpierw specjalnie opracowany paskowy napęd wprawia w ruch aluminiowy 5-kilogramowy talerz. GT-5000 napędzany jest przez 24-biegunowy, 2-fazowy silnik synchroniczny prądu zmiennego, generujący precyzyjną falę sinusoidalną. Rozwiązania zastosowane w przeniesieniu napędu minimalizują wpływ uzwojenia silnika na przetwarzanie sygnału.

Flagowy model GT-5000 wykorzystuje krótkie, proste ramię zaprojektowane w celu zapewnienia maksymalnej sztywności, a także połączone w idealnej harmonii wagę i mechanikę, co przekłada się na doskonałe śledzenie rowka płyty. Dzięki tak sztywnej i prostej konstrukcji nie ma potrzeby stosowania przeciwwagi dla siły odśrodkowej.

Yamaha GT-5000

GT-5000 wyróżnia się niesamowitą sztywnością i stabilnością całej swojej konstrukcji - obejmującej także specjalnie zaprojektowane nóżki, które zostały „uszyte na miarę” flagowego modelu. Specjalnie zaprojektowane nóżki zapewniają wysoką jakość dźwięku, wytrzymałe, manifestują luksusową stylistykę i charakter GT-5000.

Ten zadziwiający gramofon będzie perłą koronną każdego systemu audio w jakim się znajdzie. Wyróżnia się wyróżnia się luksusowym czarnym wykończeniem na wysoki połysk – przypominającym fortepian Yamaha.

Specyfikacja Yamaha GT-5000

Rodzaj mechaniki gramofonumanualny
Rodzaj napędupaskowy
Obsługiwane prędkości odtwarzania33, 45
Rodzaj zamontowanego ramieniaproste
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowynie
Wyjścia dodatkowenie
Bluetoothnie
Koszyczek (Headshell) wymiennytak
Kabel RCAgniazda
Pokrywa w zestawienie
Zasilaniezewnętrzne (zasilacz)
Wyłącznik krańcowynie
Waga talerza5 kg
Pobór mocy (max)15 W
Wymiary (S x W x G) mm544 x 256 x 410
Waga kg26.5

Opinie o Yamaha GT-5000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: