Poprzedni
Następny

Yamaha MusicCast R-N803D – amplituner stereo w teście magazynu Audio

Urządzenia Yamahy nie schodzą poniżej pewnego - przyznajmy - dość wysokiego poziomu. Jak w teście magazynu Audio wypadł najbardziej zaawansowany amplituner stereo – model MusicCast R-N803D?

Yamaha MusicCast R-N803D

Yamaha jest jedną z tych firm, które zachowują raczej konserwatywna linię swoich produktów, co podkreśla zdjęcie R-N803D ustawionego w towarzystwie przedwzmacniacza C-4 z 1979 roku. Widać gołym okiem, że istnieje wiele elementów wspólnych, ale klasyka, pozostanie klasyką i ma swoich wiernych fanów.

Yamaha MusicCast R-N803D

Testerzy audio zwrócili uwagę na  bogate wyposażenie urządzenia obejmujące m.in. tuner FM/DAB+, funkcje sieciowe (radio internetowe, serwisy muzyczne), kompatybilność z systemem multiroom Yamaha MusicCast, a przede wszystkim układ automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia YPAO-R.S.C.

Yamaha MusicCast R-N803D

Dalej czytamy: „Dźwięk jest pod każdym względem dobry: mocny, obfity, a przy tym dynamiczny i detaliczny. Czuć sporą moc i swobodę jej dysponowania. (…) Nie zmienia się równowaga tonalna, obraz nie staje się jaśniejszy ani ciemniejszy, czytelność poprawia się w całym pasmie, zwłaszcza w zakresie średnich tonów, a oznacza ona w takim samym stopniu większą detaliczność, jak plastyczność – dźwięki nabierają konkretniejszych kształtów i są dokładniej lokowane w przestrzeni”.

Cały test dostępny jest w wakacyjnym, lipcowo-sierpniowym wydaniu „Audio”. Zapraszamy do lektury.

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: