Poprzedni
Następny

Magico A3 zrecenzowane!

A3

Amerykańska firma Magico to tej pory była znana z bezkompromisowych konstrukcji, które gwarantują najwyższą jakość dźwięku i bliską ideałowi naturalność brzmienia. Niestety, taka bezkompromisowość ma swoją cenę. Dość wysoką. Model A3, korzystający z rozwiązań stosowanych do tej pory w modelach serii S, ma znacznie przystępniejszą cenę i właśnie trafił w ręce recenzentów z magazynu Audio-Video.

Model A3 wykorzystuje szereg rozwiązań charakterystycznych dla produktów tej marki. Obudowę wykonano z anodyzowanego duraluminium lotniczego, a kopułkę głośnika wysokotonowego z berylu, karbonowe membrany z nanografenu, neodymowy układ napędowy oraz znaną i cenioną zwrotnicę eliptyczną Magico. Śmiało można powiedzieć, że kolumna Magico A3 została wykonana z najlepszych możliwych materiałów.

Mimo wprowadzonych ograniczeń w stosunku do bardziej zaawansowanych, i droższych modeli Magico, A3 wyróżniają się brzmieniową neutralnością. „Niemal od razu zwróciłem uwagę na wprost nieskazitelne przejście z zakresu średnich do wysokich tonów. Totalna gładź – takie jest pierwsze odczucie” – to jedne z pierwszych wrażeń recenzenta Filipa Kulpy, który później dodaje: „Wypośrodkowanie pomiędzy subiektywnie odczuwalną precyzją transjentów a ich naturalnością oceniam jako wzorcowe w tym przedziale cenowym i daleko poza nim”. A3 równie doskonale wypadają pod względem budowy sceny dźwiękowej, gwarantującej precyzję i stabilność obrazu stereofonicznego. Całości dopełnia fantastyczny bas, co potwierdza sam autor recenzji: „Przyznam, że nie oczekiwałem tak dobrej potęgi i swobody dynamicznej niskich tonów, mając na uwadze wielkość użytych głośników i sporą, ale nie bardzo dużą, objętość obudów”.

A3

Cały, obszerny test wolnostojących kolumn głośnikowych Magico A3 dostępny jest w wakacyjnym, czerwcowo-lipcowym wydaniu magazynu „Audio-Video”. Zapraszamy do lektury.

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: