Poprzedni
Następny

Wrzesień 2020 na Netflix – co ciekawego?

Kończące się lato to bolesny czas prawie dla wszystkich (no, może z wyjątkiem rodziców, którzy nie mogli się doczekać powrotu dzieci do szkoły), ale Netflix zadbał o to, żebyśmy przeżyli to tak przyjemnie, jak się da. Zobaczcie, jakie nowości warto w tym miesiącu wrzucić na swoje kino domowe.

Fot. Kon Karampelas / Unsplash

Fot. Kon Karampelas / Unsplash

Enola Holmes

Ten mega hit od Netflix oparty na serii powieści dla nastolatków autorstwa Nancy Springer. Anglia, 1884 rok. W dniu swoich szesnastych urodzin Enola Holmes (gwiazda “Stranger Things” Millie Bobby Brown) budzi się, by odkryć, że jej matka (Helena Bonham Carter) zniknęła, pozostawiając po sobie dziwny asortyment prezentów, ale żadnej informacji na temat gdzie i dlaczego zniknęła. Po radosnym i kolorowym dzieciństwie pod opieką matki, dziewczyna ląduje pod opieką swoich braci, Sherlocka (w tej roli “Wiedźmin” – Henry Cavill) i Mycrofta), którzy planują posłać ją do szkoły dla "porządnych" młodych kobiet. Odmawiając spełnienia ich życzeń, Enola ucieka do Londynu w poszukiwaniu swojej matki. Próbując przechytrzyć swojego genialnego brata Sherlocka, ląduje jednak w samym środku intrygi dotyczącej ucieczki młodego lorda, którego spotyka na swojej drodze. Wówczas odkrywa spisek, który grozi cofnięciem się czasu.

Młody Wallander / Young Wallander

Kolejna interpretacja serii detektywistycznych powieści o przygodach Kurta Wallandera, które zostały napisane w latach 90. przez Henninga Mankella. Dotychczas na ich kanwie powstały już dwa seriale, mimo to Netflix również postanowił wyciągnąć rękę po opowieści o dzielnym detektywie, tym razem skupiając się na początkach jego historii. 

“Młody Wallander’ to historia pierwszego śledztwa młodego detektywa, które dotyczy przępstwa na tle rasowym. Akcja serialu skupia się na zawodowych i osobistych doświadczeniach, z jakimi dwudziestoletni detektyw spotyka się jako świeżo upieczony policjant.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


Rozłąka / Away

Kiedy amerykańska astronautka Emma Green (laureatka Oscara Hilary Swank) przygotowuje się do poprowadzenia międzynarodowej załogi pierwszej misji na Marsa, musi pogodzić się ze  swoją decyzję o pozostawieniu na Ziemi męża i nastoletniej córki, kiedy najbardziej jej potrzebują. Kiedy misja się komplikuje, osobista dynamika wszystkich członków załogi i efekty bycia z dala od swoich bliskich na Ziemi stają się coraz bardziej widoczne i coraz bardziej złożone. Serial “Away” to opowieść o tym, że czasami, aby sięgnąć gwiazd, musimy zostawić za sobą dom. Per aspera ad astra, jak to nas uczyli na łacinie!

Ratched

Ratched to naszpikowany napięciem serial, która opowiada historię pochodzenia Mildred Ratched, pielęgniarki ze szpitala psychiatrycznego. W 1947 roku Mildred przybywa do północnej Kalifornii, by zdobyć zatrudnienie we wiodącym szpitalu psychiatrycznym, w którym właśnie rozpoczęły się nowe i niepokojące eksperymenty na ludzkim umyśle. Początkowo kobieta jest oddaną pielęgniarką, jednak im lepiej poznaje system opieki psychiatrycznej, w tym bardziej mroczne miejsca podążają jej uczynki, co udowadnia, że ludzie nie rodzą się potworami, ale się nimi stają.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Może pora z tym skończyć / I’m Thinking of Ending Things

Nowy film spod ręki Charliego Kaufmana, który zdobył Oscara za kultowy już film “Zakochany bez pamięci” z Jimem Carreyem i Kate Winslet opowiada o młodej kobiecie, która ląduje w pułapce własnych emocji. Mimo że zastanawia się nad zakończeniem tego związku, jedzie ze swoim nowym chłopakiem w odwiedziny do jego rodziców. Kiedy burza śnieżna odcina drogę do jego rodzinnej farmy, uwięziona z rodzicami swojego przyszłego byłego chłopaka, zaczyna kwestionować wszystko, co wiedziała o nim, o sobie i o świecie. 

Jeżeli szukasz kina domowego lub masz pytania na temat jego lub innego sprzętu audio, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: