Poprzedni
Następny

Nowy odtwarzacz CD Luxman D-10X już dostępny w salonach Top Hi-Fi & Video Design

Luxman wzbogacił swoją gamę produktową o całkowicie nowy odtwarzacz płyt SACD/CD – model D-10X. Ta flagowa konstrukcja wykorzystuje (jako pierwsza na świecie!) zaawansowane moduły DAC PCM768 kHz/32 bity, DSD22,4 MHz/1 bit, wspiera pełne dekodowanie MQA i jest już dostępna w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Luxman D-10X to flagowy odtwarzacz płyt CD w portfolio Luxmana, japońskiej legendy w świecie audio. Opierając się na dziedzictwie cenionego modelu D-08u, nowe urządzenie ma do zaoferowania znacznie więcej możliwości odtwarzania, najnowszą technologię konwersji, solidnie wzmocniony mechanizm napędu oraz ulepszony analogowy stopień wyjściowy. Inżynierowie sięgnęli po najbardziej zaawansowaną technikę cyfrową, analogową i mechaniczną, mocno bazując na fundamentalnych zasadach projektowania, czego efektem jest konstrukcja, która pozwala zanurzyć się w najdoskonalszą scenę dźwiękową.

LxDTM – oryginalny mechanizm Luxmana

Teraz jeszcze bardziej wytrzymały transport LxDTM (Luxman original Disc Transport Mechanism-improve) jest autorskim mechanizmem Luxmana, mogącym pochwalić się najwyższą dokładnością odczytu i sztywnością konstrukcji eliminującą wibrację. Mechanizm zamknięty jest przez biegnące przez całą długość boczne panele z aluminium o grubości 8 mm, a także stalową płytę górną o grubości 5 mm. Aby zwiększyć ochronę napędu przed wibracjami, fizyczny system mocowania tworzy zintegrowaną strukturę, wspierając boczną ramę. Tym samym udało się stworzyć niebywale precyzyjny i stabilny system odczytu o niezrównanej wytrzymałości. Z kolei dzięki specjalne „żaluzje” odporne na kurz sprawiają, że możliwa jest czysta i cicha obsługa płyt.

Wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy

W D-10X zastosowany został zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ROHM Co., Ltd. z siedzibą w Kyoto. Ten powszechnie ceniony na świecie producent półprzewodników stworzył nowe, wysokiej klasy układy DAC „MUS-IC” BD34303EKV, opracowane z myślą właśnie o high-endowych urządzeniach audio. Komponenty te wyróżniają się najlepszą specyfikacją i najwyższą jakością w branży, niskimi zniekształceniami (THD+N: 115 dB) i niskim szumem (stosunek S/N: 130 dB) oraz mogą pracować w trybie dual mono. Tym samym atmosfera w miejscu nagrania wraz ze wszelkimi dźwiękowymi niuansami może być wiernie urzeczywistniana przez muzykę.

Wejście USB odpowiada za obsługę plików PCM 768 kHz/32 bity i DSD 22,4 MHz/1 bit. D-10X wspiera również format MQA (MQA-CD/pliki MQA) z pełnym dekodowaniem i zawiera precyzyjny układ ultra-niskofazowego zegara z niskimi jitterem, który minimalizuje szum w pobliżu częstotliwości oscylacji.

Autorski obwód wzmacniacza ODNF

Unikatowy obwód wzmacniacza ODNF został po raz pierwszy skonstruowany przez Luxmana do samochodowych urządzeń audio w 1999 r. Od tego czasu układ ten jest sukcesywnie ulepszany i stał się kluczowym elementem nowoczesnej technologicznej amplifikacji japońskiej firmy. Jedynie wykryte zniekształcone elementy toru audio przesyłają informację zwrotną w celu usunięcia zniekształceń bez zmiany muzycznych komponentów. Oznacza to, że wzmacniacz gwarantuje wspaniałą jakość dźwięku, pełnię dynamiki i znakomity stosunek sygnału do szumu.

Na uwagę zasługuje wyjście wzmacniacza detekcji zniekształceń, który ustawione jest na równoległą pracę, usprawniając precyzję detekcji zniekształceń i zachowując niższą impedancję. Niezwykle dokładne układy DAC pracują w trybie dual mono z w pełni różnicowanymi wyjściami, które przesyłają sygnał do zbalansowanego układu konwersji napięciowo-prądowej. Zastosowane rozwiązania sprawiły, że czwarta generacja układu ODNF jest o kolejny krok bliżej perfekcji, zachwycając użytkownika wysoką czystością dźwięku w szerokim paśmie przenoszenia i zapewniając zupełnie nowy poziom pod względem jakości brzmienia.

Dopracowana konstrukcja w każdym calu

Konstruktorzy wyposażyli nowy odtwarzacz CD w większe transformatory mocy opracowane z myślą o urządzeniach audio (mogą pochwalić się pojemnością większą o 27 proc. w porównaniu z konwencjonalnymi). Zastosowane zostały także niezależne regulatory dla każdego obwodu charakterystycznego dla Luxmana. Z kolei mechaniczny układ D-10X opracowano tak, aby zapewniał maksymalną separację pomiędzy zasilaniem i wyjściem analogowym, a jednocześnie charakteryzował się perfekcyjną izolacją od wibracji i balansem wagi.

Obudowa urządzenia ma za zadanie chronić przed polem magnetycznym, impedancją uziemienia i cyfrowymi zakłóceniami. Jako środek zaradczy inżynierowie wybrali kompozytową strukturę pozbawioną pętli i ekranowe komponenty chassis. Luxman zadbał także o doskonały tor sygnałowy, odczyt – konwersja – wyjście, dzięki czemu udało się wyeliminować zakłócenia i wibracje źródeł. Natomiast w ograniczeniu drgań pomaga specjalnie dobrany gradient gęstości żeliwnych nóżek. Dzięki temu odtwarzacz może dokładnie odwzorować sygnały muzyczne, w tym nawet te najdelikatniejsze.

Wygodna obsługa

Bogatą funkcjonalność D-10X dopełnia fluorescencyjny wzmacniacz, który zawsze pozostaje czytelny, co jest zasługą trybu zoom. O statusie dekodowania MQA (MQA-CD/pliku MQA) informują trzy kolorowe diody LED – Studyjny/niebieski, Oryginalny/zielony, Zredentowany/magenta.

Całości dopełniają terminale RCA z wysokiej jakości stopu miedzi, łączące twardość mosiądzu z przewodnością miedzi. Rolę analogowych wyjść pełnią też terminale Neutrik XLR. Dodatkowo Luxman D-10X wykorzystuje cyfrowe wejścia – USB, dwa optyczne i jedno koncentryczne – oraz cyfrowe wyjścia: jedno optyczne i jedno koncentryczne.

Obsługę odtwarzacza CD z poziomu komputera Mac/PC ułatwia oryginalne oprogramowania Luxmana, Luxman Audio Player. Obok klasycznego transferu izochronicznego udostępnione zostały cztery tryby Bulk Pet, które poprzez zredukowanie obciążenia obróbki zwiększają jakość dźwięku.

Jeżeli masz pytania na temat odtwarzacza CD Luxman D-10X lub innego sprzętu audio, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: