Poprzedni
Następny

[Wideo] Jak wybrać przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) – podpowiadamy jak wybrać | prezentacja Top Hi-Fi

Wyobraźmy sobie sytuację, w której nasze źródło dźwięku, czyli np. komputer lub telefon, chcemy połączyć z większym systemem audio. To jeden z kilku przypadków, w których, aby w pełni wykorzystać potencjał naszego zestawu, powinniśmy użyć przetwornika cyfrowo-analogowego. DAC (z ang. Digital Analog Converter), bo o nim mowa, to urządzenie, którego zadaniem jest konwersja sygnału ze złącz optycznych, koaksjalnych czy USB do postaci analogowej, czyli takiej, która będzie zrozumiała dla wzmacniacza. W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się bliżej możliwościom tych urządzeń. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7vQ5MIahGJs" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Jak zwykle, po obejrzeniu materiału zapraszamy na stronę naszego kanału na YouTube. Znajdziecie tam więcej tego typu filmów z mnóstwem praktycznych informacji i nowości dotyczących świata audio-wideo.Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi filmami w formie recenzji i poradników, które w przejrzysty i prosty sposób tłumaczą zagadnienia związane z wyborem sprzętu audio jak również przybliżają wybrane produkty z oferty sieci Top Hi-Fi & Video Design:

Peachtree Audio nova300 vs Hegel H190 | Top pojedynki Top Hi-Fi

Indiana Line DJ 308 i DJ 310 – dobry efekt „tu i teraz” | prezentacja i recenzja Top Hi-Fi

Wzmacniacze stereo do 5000 zł | Rekomendacje Top Hi-Fi


Jeżeli muzyka jest dla Państwa ważna i poszukują Państwo sprzętu audio do domu - prosimy o kontakt z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Państwa oczekiwaniami.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: