Poprzedni
Następny

„Dobry, a nawet bardzo dobry wzmacniacz” – test NAD C399 w „Audio Video”

NAD C399 to flagowy wzmacniacz zintegrowany z serii Classic, który wykorzystuje autorski układ wzmocnienia HybridDigital nCore – do tej pory dostępny tylko w modelach należących do serii Masters. A jak model ten sprawuje się w praktyce? To sprawdziła redakcja magazynu „Audio Video”.

NAD C 399

Wzmacniacz C399 czerpie z zalet modelu C388, wprowadzając ważne udoskonalenia:

„C399 to obecnie najwyższy model w serii Classic. Koncepcyjnie jest to wzmacniacz bardzo zbliżony do C388, od którego przejął obudowę. Prócz lepszej końcówki mocy zawiera także ulepszoną, dwukierunkową sieciową platformę modułową MDC2, kompatybilną z nowymi kartami rozszerzeń, w szczególności z modułem BluOS-D”.

Użytkownik może liczyć na bogactwo złącz:

„Wzmacniacz wyposażony w wejście HDMI eARC. Prócz niego mamy dwa wejścia optyczne, jedno koncentryczne, dwa analogowe wejścia liniowe, gramofonowe dla wkładek MM, jedno wyjście pre-out, dwa wyjścia na subwoofer, moduł Bluetooth ze wsparciem aptX HD, złącza sterowania (RS-232, IR, Trigger), dwie pary zacisków głośnikowych oraz wyj-ście słuchawkowe”.

NAD C 399

Równie istotne są liczne funkcje sieciowe:

„C399 staje się w pełni samowystarczalnym urządzeniem all-in-one wyposażonym w streamer BluOS kompatybilny z MQA, funkcjonalnościami AirPlay 2, Spotify Connect, Tidal Connect, Dirac Live, dwukierunkowym Bluetooth oraz wejściem USB typu A. To niezwykle atrakcyjna opcja, wobec której konkurenci z grupy bezradnie rozkładają ręce”.

C399 to konstrukcja modułowa:

„C399 istotnie jest konstrukcją modułową, co rzuca się w oczy od razu po zdjęciu ciężkiej, stalowej pokrywy (która w istotnym stopniu przyczynia się do 10-kilogramo-wej masy urządzenia). W środku nie znajdziemy typowych elementów wzmacniacza stereo. Funkcję transformatora pełni dość rozbudowany układ impulsowy zaprojektowany przez inżynierów NAD. Tuż przy terminalach wyjściowych znajduje się płytka SMD z nadrukami NAD połączona z dwoma końcówkami mocy Hypex nCore zapewniającymi moc ciągłą 2 x 180 W w pełnym pasmie akustycznym”.

Co można powiedzieć o brzmieniu C399?

„Góra jest doskonale zszyta ze średnicą (…). Mimo pozornej lekkości, bas okazuje się bar-dzo dynamiczny. W odpowiednich momentach potrafi  nieźle przyłożyć i zejść bardzo nisko, a zapas mocy jest na tyle duży, że bardzo trudno zmusić NAD-a do kapitulacji. Atak jest jednak delikatnie złagodzony (…). Jeśli chodzi nam o to, by słuchać muzyki z różnych źródeł, ma ona zawsze sprawiać przyjemność i nie irytować, to NAD jest najlepszym wyborem w grupie (…). Brzmienie ma zrównoważone w taki sposób, by nawet ze średniej jakości nagrań zawsze dawać satysfakcję”.

W podsumowaniu autor zaznacza, że C399 to „dobry, a nawet bardzo dobry wzmacniacz”:

„Doskonały przykład współczesnego wzmacniacza zintegrowanego, który wskazuje jeden z kierunków rozwoju urządzeń tego typu w ostatnich i najbliższych latach”.

NAD C 399

Pełny test wzmacniacza C399 znajduje się w numerze 09/2022 „Audio Video”.

Jeśli planujesz zakup tego lub innego wzmacniacza do swojego systemu audio, zachęcamy do odwiedzenia salonu sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design, gdzie z pomocą fachowych doradców możesz przeprowadzić odsłuchy odpowiednio skomponowanego zestawu stereo, dopasowanego do Twoich wymagań.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: