Poprzedni
Następny

W pełni zbalansowany tor w premierowych urządzeniach Yamahy

Japoński koncern słynie z naturalnego brzmienia swoich produktów, co widać na frontowych panelach konstrukcji z logo przedstawiającym trzy kamertony. W pogoni za jak najlepsza jakością inżynierowie Yamahy nieustannie poszukują perfekcji, często łącząc ze sobą przeciwieństwa. Widać to w serii 5000, która jest wyrafinowana w swojej prostocie.

Premierowe urządzenia Yamahy

Yamaha jest fenomenem w branży Hi-Fi, to firma z bogatym doświadczeniem w budowie instrumentów muzycznych. Japoński koncern produkuje kilka rodzajów pianin, keyboardy cyfrowe, instrumenty smyczkowe, gitary klasyczne i elektryczne – w tym basowe, instrumenty dęte (kilkanaście odmian, od fletów po tuby),  zestawy perkusyjne i orkiestrowe instrumenty perkusyjne. Ludzie z Yamahy znają się na dźwięku i doskonale wiedzą jak brzmią prawdziwe instrumenty. Dlatego potrafią strwożyć tak wyjątkowe urządzenia jak seria 5000.

Yamaha GT-5000

W skład serii wchodzą gramofon GT-5000, przedwzmacniacz C-5000 i wzmacniacz mocy M-5000. Tym co wyróżnia ją spośród konkurentów, jest w pełni zbalansowany tor sygnału o symetrycznej, lustrzanej konstrukcji – w każdym urządzeniu. Oznacza to, że niczym nie zakłócony sygnał dociera wprost z igły do głośników.

Gramofon GT-5000 jest w linii prostej potomkiem znakomitych konstrukcji Yamahy ze złotej ery Hi-Fi. Bezkompromisowo nawiązuje do konstrukcji z serii „Gigantyczne i Niesamowite” <ang. Gigantic and Tremendous>. Wystarczy jeden rzut oka na GT-5000, żeby mieć pewność, że pierwszy od wielu lat gramofon hi-end wyprodukowany przez japońskiego giganta jest urządzeniem wyjątkowym.

Yamaha GT-5000

Nieprawdopodobnie gruba podstawa i masywny talerz, nawet nieobeznanemu z niuansami Hi-Fi obserwatorowi mówią, ma do czynienia z urządzeniem z najwyższej półki. Ciężka drewniana obudowa i aluminiowy talerz o wadze 5 kg gwarantują stabilność i znakomite tłumienie wibracji – gramofon waży 26.5 kilogramów!

Ten gramofon oferuje swojemu właścicielowi w pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału, 24-biegunowy, 2-fazowy silnik synchroniczny prądu zmiennego, generujący precyzyjną falę sinusoidalną, niesamowitą sztywność i stabilność całej swojej konstrukcji oraz wiele więcej.

Yamaha C-5000

Przedwzmacniacz Yamaha C-5000 to doskonały przykład, jak powinno wyglądać czerpanie z tradycji wyprowadzonej wprost ze złotej ery Hi-Fi. Symetryczna architektura układu elementów płytki drukowanej przedwzmacniacza idealnie odzwierciedla lewy i prawy tor sygnałowy. Z fizycznie identycznymi obydwoma kanałami, C-5000 potrafi najdokładniej odwzorować dźwięk, który jest zarówno szeroki, jak i głęboki.

Yamaha C-5000

Aby wyeliminować z sygnału efekt pętli masy, konstruktorzy zdecydowali się zastosować konstrukcję z „pływającym” zasilaniem, którą zastosowano w przedwzmacniaczu gramofonowym, wzmacniaczu wejściowym i stopniach wzmacniacza liniowego. Dwa niezależne transformatory toroidalne zapewniają optymalną separację, która wiernie odwzorowuje oryginalne źródło.

Yamaha M-5000

Wzmacniacz mocy M-5000 to ukoronowanie 130-letniej historii firmy Yamaha. Inżynierowie Yamahy w pogoni za jak najlepsza jakością dźwięku zdecydowali się odizolować od siebie kanały zarówno fizycznie, jak i elektrycznie. Dzięki celowemu uproszczeniu konstrukcji skracającej tor sygnałowy, zminimalizowano straty energii i obniżono impedancję, co gwarantuje wysoką jakość brzmienia.

Yamaha M-5000

Grube przewody i śrubowe połączenia są kolejnym elementem pomagającym zachować niską impedancję M-5000 - minimalizując stratę energii, która mogłaby zazwyczaj pojawić się w przypadku konwencjonalnych połączeń i grup przewodów. Zastosowanie śrub i mosiężnych złączy bezpośrednio na kondensatorach blokowych, w przeciwieństwie do lutu, gwarantuje pewność połączenia i – ponownie - niską impedancję. Dzięki tym rozwiązanym M-5000 jest w stanie napędzić nawet wymagające kolumny, generując 200 watów mocy na kanał.

Dowiedz się więcej o GT-5000, C-5000 i M-5000

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: