Poprzedni
Następny

„Tivoli w całym domu” – test Tivoli Audio Model One Digital w „Lyd & Billede”

Redakcja „Lyd & Billede” miała okazję przetestować innowacyjny Model One Digital drugiej generacji. Urządzenie otrzymało w recenzji wysoką ocenę 5/6 i notę „Excellent”. Sprawdziliśmy, co redaktora duńskiego branżowego portalu urzekło w tym wyjątkowym multimedialnym radioodbiorniku firmy Tivoli Audio.

Tivoli Audio Model One Digital

Testujący już na początku swojej recenzji wspomina o podstawowej różnicy między pierwszą i drugą generacją urządzenia Model One Digital, które w nowej odsłonie zyskało dodatkowe funkcje:

Dzięki funkcji AirPlay 2 i wbudowanemu Chromecastowi, Model One Digital drugiej generacji stał się bardziej interesujący dla jeszcze większej liczby osób.

AirPlay 2 i Chromecast umożliwiają włączenie radia stacjonarnego do uniwersum Apple lub Google, umożliwiając streaming do wielu urządzeń w domu jednocześnie.

Zauważa przy tym, że mimo ulepszeń funkcjonalnych…

…radio nie zmieniło swojego wyglądu. Trzeba je odwrócić i przeczytać napis na obudowie, aby mieć pewność, że to ulepszona, druga generacja.

Tivoli Audio Model One Digital

Lasse Svendsen, redaktor „Lyd & Billede”, w swojej recenzji wspomina też o usprawnieniach, jakie zauważył podczas testów multimedialnego radioodbiornika Model One Digital w porównaniu z pierwszą generacją tego urzadzenia:

W przeszłości denerwowało nas, że wszystko trwa tak długo – przełączanie źródeł lub stacji radiowych, logowanie do sieci, itp. – ale poza tym, że nadal potrzeba pół minuty, aby radio „ożyło” po włączeniu, teraz wszystko przebiega znacznie szybciej. Bezwładność została generalnie wyeliminowana, a z telefonem komórkowym w ręku można łatwo sterować odtwarzaniem z dowolnych serwisów streamingowych.

Tivoli Audio Model One Digital

W recenzji nie mogło zabraknąć wzmianki na temat tego, jak brzmi druga generacja Model One Digital:

Scena dźwiękowa jest wciąż nieco zbyt ciemna, ale bas jest bogaty i dobrze zdefiniowany. W praktyce możliwe jest stosunkowo głośne granie i wydobycie z tego małego radia wciągającego obrazu dźwiękowego. Bo Kaspers Orkester dobrze rozkołysał pomieszczenie, mimo niewielkiego głośnika, a „Black Cow” z najnowszego albumu Steely Dan był bardzo słyszalny i na tyle dynamiczny, że można się było dać ponieść emocjom.

Pełny tekst recenzji znajdziesz na stronie internetowej „Lyd & Billede”.

Tivoli Audio Model One Digital

Jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić funkcje i możliwości urządzenia Model One Digital firmy Tivoli Audio, zachęcamy do wizyty w naszych. Obecni na miejscu fachowi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące oferowanego sprzętu audio i audio-wideo.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: