Poprzedni
Następny

Thorens TD 124 DD - nowa wersja legendarnego gramofonu

TD 124 DD to nowa wersja legendarnego gramofonu TD 124 marki Thorens. Najnowsza konstrukcja została znacząco udoskonalona w oparciu o nowoczesne rozwiązania, oferując niezrównaną jakość dźwięku, a spodziewać się jej można w salonach Top Hi-Fi & Video Design już we wrześniu br.

Thorens TD 124 DD

Thorens po raz pierwszy zaprezentował oryginalny TD 124 w 1957 r. Model ten przez wiele lat był chętnie wykorzystywany w wielu studiach radiowych na całym świecie. Ambitni melomani także szybko odkryli do własnego użytku ten niezwykle precyzyjny gramofon – co więcej, wielu miłośników muzyki pozostaje wiernych temu modelowi aż do dzisiaj.

Bazując na tradycji, projektanci Thorensa opracowali całkowicie nowy gramofon TD 124 DD, który kontynuuje historię tego modelu, ale już z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych. Purystyczne wzornictwo i podstawkowa konstrukcja opierają się na oryginale, z kolei aluminiowa podstawa z regulacją wysokości spoczywa teraz na gumowych elementach odpowiadających za tłumienie wibracji. Zamiast oryginalnego napędu z kołem ciernym i paskiem użytkownik znajdzie niezwykle dokładny napęd Direct Drive. Rozwiązanie to zapewnia duży moment obrotowy, umożliwiając precyzyjną kontrolę prędkości i chroniąc przed przenoszeniem niepożądanych wibracji z układu napędowego na talerz.

Thorens TD 124 DD

Kolejną nowością jest ramię – TP 124 – które można w pełni wyregulować, co pozwala dopasować je do wybranej wkładki. Komponent ten ponadto wyposażony jest w innowacyjny układ anty-skatingu z rubinowym łożyskiem. Elementem wyróżniającym ramię jest również opatentowany elektryczny układ podnoszenia ramienia, ułatwiający delikatne opuszczanie i podnoszenie igły.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dołączoną główkę, która oprócz szerokich możliwości regulacji gwarantuje doskonałą elastyczność w wyborze wkładki. Model TD 124 DD dostarczany jest wraz z nieznacznie cięższą przeciwwagą dopasowaną do sprzedanej oddzielnie wkładki Thorens SPU TD 124. To udoskonalona wersja kolejnej legendarnej konstrukcji winylowej, słynnego modelu Ortofon SPU. Thorens stworzył SPU 124 wspólnie z firmą Ortofon, mając na uwadze wymagających entuzjastów płyt winylowych.

Thorens TD 124 DD

Inżynierowie Thorensa podczas opracowywania TD 124 DD zadbali o każdy szczegół. Takie podejście miało na celu spełnienie najwyższych oczekiwań w odniesieniu do jakości dźwięku. Wysokiej klasy zewnętrzny zasilacz gwarantuje pozbawioną zakłóceń energię. Co więcej gramofon wyposażony został w złącza niebalansowane i zbalansowane XLR. Te drugie zapewniają optymalną transmisje sygnału, co przekłada się na najlepszy możliwy dźwięk po podłączeniu TD 124 DD do high-endowego systemu wyposażonego w adekwatny przedwzmacniacz gramofonowy.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: