Poprzedni
Następny

„Porządek i przejrzystość” – test Bowers & Wilkins PX7 w magazynie Audio

W szóstym tegorocznym numerze magazynu „Audio” pojawił się test słuchawek Bowers & Wilkins PX7 . Sprawdźmy, jak sprzęt wypadł w oczach specjalisty z audio.com.pl.

PX7

 Pierwszy model słuchawek nausznych od Bowers & Wilkins – P5 – wszedł na rynek aż dziesięć lat temu. Od tamtego czasu brytyjska marka zdążyła zyskać przychylność klientów i wprowadzić na rynek kolejne ciekawe modele. Jak zauważa recenzent, „potem pojawiła się wersja bezprzewodowa, kolejne modele, obecnie już wszystkie z transmisją Bluetooth, a PX7 jest wśród nich najlepszy”.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to charakterystyczny design urządzenia. Bowers & Wilkins PX7 są „eleganckie i w firmowym stylu awangardowe”. Z wyjątkowym wyglądem idzie w parze także komfort korzystania. „Muszle są obszerne i wygodne, dość duża masa całych słuchawek (ponad 300 g) nie jest problematyczna”. Redaktor magazynu Audio zwraca uwagę na sposób przygotowania pałąka i muszli – z zewnątrz obszyto je eleganckim, miękkim materiałem, a wewnątrz znalazła się skóra i gąbka. Konstrukcję widelca, na którym zawieszono muszle określa jako „oryginalną i nowoczesną”.

Bowers&Wilkins PX7

Przygotowanie słuchawek bezprzewodowych pod kątem transmisji Bluetooth jest „wyśmienite” – w PX7 mamy układ SBC oraz komplet systemów kodowania: AAC, aptX, aptX HD i innowacyjny aptX Adaptive. PX7 to słuchawki z redukcją hałasu, a firmowa aplikacja mobilna pozwala użytkownikowi na wybranie sposobu działania systemu redukcji ANC. Redaktor zwraca uwagę na to, że ANC dodatkowo wzmacnia bas, co może przypaść do gustu użytkownikom. „W tym przypadku system ANC nie musi być więc, jak to często bywa, ograniczeniem jakości, lecz modyfikacją charakteru”.

Jednak największe wrażenie na autorze magazynu Audio zrobił odsłuch:

„Spotkanie z PX7 chyba dla każdego będzie czymś wyjątkowym. Może okazać się „odkryciem” albo co najmniej przeżyciem, a na pewno ustawi w innej perspektywie brzmienia pozostałych modeli (…) Brzmienie PX7 rwie do przodu, sypie detalami, błyszczy i śmiga przez wszystkie zakręty, a przy tym zachowuje bardzo dobrą kontrolę, nie wypada za bandę. Wręcz przeciwnie – imponuje porządek i przejrzystość”.

Słuchawki Bowers & Willkins PX7 są dostępne w naszym sklepie w dwóch kolorach: silver i space grey. Jeżeli chcesz bliżej zapoznać się ze sprzętem i dowiedzieć się jak brzmi, skontaktuj się z jednym z naszych salonów stacjonarnych Top Hi-Fi & Video Design. Cały test z czerwcowego numeru magazynu Audio przeczytasz TUTAJ.

Zobacz też nasze wideo na temat słuchawek Bowers & Wilkins PX5 i PX7:

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: