Poprzedni
Następny

Test wzmacniacza zintegrowanego Hegel H390

Hegel H390

Po niedawnych testach wzmacniacza zintegrowanego H590 przyszła pora na sprawdzenie, jak radzi sobie kolejny model z portfolio Hegla, H390. Zadania tego podjął się Tomasz Karasiński z portalu stereolife.pl, a konstrukcja w przeprowadzonych testach z nawiązką spełniła pokładane w niej oczekiwania.

Hegel H390 to wzmacniacz zintegrowany, łączący niepowtarzalną jakość dźwięku i unikatowe funkcje, które wydawały się wcześniej zarezerwowane dla referencyjnych modeli z portfolio Hegla. H390 wyróżnia się światowej klasy dźwiękiem, niepowtarzalną mocą oraz kompatybilnością z takimi usługami jak Apple AirPlay, Spotify oraz Roon. Te elementy, wraz z szeroką funkcjonalnością, sprawiają, że obok tej konstrukcji „trudno przejść obojętnie”:

„Z jednej strony, mamy tu potężny piec z dużym transformatorem, tradycyjnym układem elektronicznym uzupełnionym autorskimi technologiami Hegla, grzejące się radiatory i 250 W na kanał. Rzadko który audiofil przejdzie obok takiego klocka obojętnie. Z drugiej zaś, H390 otwiera nam drzwi do świata cyfrowej muzyki. Jeżeli dobrze ogarniemy temat, nie będziemy musieli kupować żadnego innego źródła. Tak również najnowsze wzmacniacze norweskiej firmy prezentowane są w firmowych materiałach informacyjnych. Nowoczesne wnętrze, elegancka komoda, na niej jeden klocek, a obok piękne, hi-endowe kolumny. To bardzo zachęcająca wizja” – czytamy na stronie stereolife.pl.

Hegel H390

Wzmacniacz zintegrowany H390 wywarł na autorze testów na tyle duże wrażenie, że został określony „sprzętem docelowym dla wielu audiofilów i melomanów”:

„Jeszcze niedawno, gdybyście spytali czy byłbym w stanie pozbyć się całej swojej elektroniki i zastąpić ją dowolnym dostępnym na rynku urządzeniem all-in-one, zostałbym przy lampowcu, odtwarzaczu sieciowym, przetworniku i plątaninie drogich kabli. Dziś moja odpowiedź byłaby inna. Hegel H390 robi dokładnie to samo, ale zamiast stolika ze zbierającymi kurz klockami, mógłbym mieć piękną komodę z półką na winyle. Fakt, tani nie jest. Ale to wzmacniacz na długie, długie lata. Dla wielu audiofilów i melomanów - sprzęt docelowy”.

Hegel H390

Na koniec pan Karasiński pokusił się o wniosek, że jego zdaniem „H390 to (…) najlepszy wzmacniacz zintegrowany w historii norweskiej firmy”. Gdyby ktoś chciał zweryfikować to osobiście, to w tym celu zapraszamy do salonów Top Hi-Fi & Video Design, z kolei do przeczytania pełnego testu odsyłamy tutaj.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: